Saltar al contenido

Jak zmenšit dokument z právní velikosti na písmeno ve Wordu pro tisk

23 de julio de 2022

Microsoft Word Stal se jedním z celosvětově nejpoužívanějších programů Microsoft Office pro přípravu dokumentů všeho druhu. Počítá se s řadou možností usnadňujících manipulaci. To zahrnuje oblast tisku. Koukni se jak zmenšit právní velikost dokumentu na písmeno ve wordu k tisku.

Zmenšení dokumentu ve Wordu

Tento program nám umožňuje provádět a proces psaní vzdělávací a akademické. Díky jeho kompletní sadě editačních nástrojů můžeme vytvořit jakýkoli dokument v rámci parametrů psaní, bez jakýchkoli omezení.

Slovo, nám umožňuje tisknout jakýkoli dokument, který jsme vytvořili přímo, aniž bychom museli opustit program. Dobrá znalost tohoto procesu je však důležitá pro zajištění vytištění dokumentu na vybraný list.

V současné době existuje mnoho základních tiskáren, které nám umožňují provést tento proces pouze jedním tahem. standardní forma. Tato skutečnost poněkud komplikuje získávání dokumentů o něco větší velikosti, jako jsou právní a mimoprávní dokumenty.

Na druhou stranu, multifunkční tiskárny Již ve výchozím nastavení jsou dodávány s formátem pro tisk, mnohé nám umožňují tisknout dokonce na obě strany. Jiní výrazně usnadňují získání dokumentů ve velkých velikostech, ale co když chceme tisknout ve velikosti letter? Můžeme upravit formát pro tisk v požadované velikosti? Odpověď je ano.

Naštěstí v rámci programu Word můžeme provést proces úpravy nebo redukce na našem listu k vytištění později. Abychom mohli provést proces nastavení, nemusíme provádět kompletní konfiguraci programu ani stahovat externí aplikace. Musíme se řídit jednoduchými pokyny zmenšit právní velikost dokumentu na písmeno ve slově.

Kroky ke zmenšení legal na velikost písmene

První věc, kterou musíme udělat, je otevřít Word na našem počítači. Již jsme v našem programu a vybereme Karta „Soubor“.“, který se nachází v levém horním rohu. Poté vybereme možnost otevřít a vyhledáme dokument, který chceme vytisknout. Když ho najdeme, dvakrát na něj klikneme a otevře se v novém listu Wordu.

Když již máte na obrazovce dokument, který chceme vytisknout, vyberte možnost (nebo kartu) “design stránky“, který se nachází v horní části dokumentu. Jakmile to uděláme, klikneme na možnost „velikost“ a klikneme na možnost písmene.

Poté, co to uděláme, si budeme moci všimnout malého změna velikosti našeho dokumentu, může to změnit okraje a některé mezery jak v našich obrázcích, tak v odstavcích. Tento proces by v žádném případě neměl ovlivnit gramatiku nebo akcentaci vašeho dokumentu.

Poté se vrátíme na kartu souboru a vybereme „uložit jako” Jakmile to uděláme, budeme požádáni o nové jméno, pokud si to přejeme, můžeme ho změnit nebo si ponechat stávající.

Je třeba poznamenat, že dokument uložit jako nový soubor, takže je moudré změnit název na něco, co poznáme. Po výběru názvu soubor uložíme.

Pro tisk ve velikosti letter

Jakmile bude celý tento proces hotový, vrátíme se zpět k souboru a zaměříme se na možnost, která říká vytisknout tam klikneme. Poté klikneme na tisk dokumentu. Poté se spustí proces tisku souboru.

možnosti tisku dokumentu aplikace Word

Tímto způsobem můžete mít své dokumenty ve formátu velikost písmen snadno a rychle. Tento proces zaručí kompaktnější velikost a snadné přemístění.

Pokud chcete soubor vrátit do jeho normální velikostbudete se muset vrátit zpět na kartu „rozvržení stránky“, kliknout na velikost a vybrat velikost, kterou chcete znovu zachovat.

Co myslíš? Pokud si přeješ, můžeš zanechte nám svůj komentář, tímto způsobem budeme vědět, zda pro vás byly tyto informace užitečné. Tento článek můžete také sdílet s rodinou a přáteli, aby z tohoto obsahu měli prospěch.