Saltar al contenido
Mac

Jak změnit vzhled nebo motiv Microsoft Office v macOS – tmavý režim

16 de agosto de 2022

pracovní nástroj Microsoft Office je také přítomen v operačních systémech Apple. Pokud na Macu používáte Microsoft Office velmi často, možná budete chtít vědět, jak změnit vzhled nebo motiv Microsoft Office v macOS – tmavý režim.

Tento oblíbený pracovní software je v týmech Apple přítomen prakticky od svého vzniku. Ve skutečnosti je i dnes základním nástrojem přítomným v každém počítači věnovaném pracovním úkolům.

S Microsoft Office můžeme dělat mnoho věcí, od změnit svůj vzhledcož je to, co se dnes naučíme až do Jak sdílet soubory a dokumenty Office na OneDrive, kromě mnoha dalších funkcí přítomných v softwaru.

Jak změnit vzhled nebo motiv Microsoft Office v macOS – tmavý režim

Proveďte změny vzhledu Microsoft Office Je to docela jednoduché, buď upravit určité detaily v rámci každého nástroje, jako je změna jazyka Excelu nebo přizpůsobení stylů textu ve Wordu, pravdou je, že vrstva přizpůsobení, kterou nám program představuje, je velmi základní. V každém případě se vyplatí znát možnosti, které s tímto softwarem máme.

Změňte vzhled z programu

Vzhled Microsoft office můžeme nenápadně měnit, k tomu využíváme nástroje, které poskytuje konfigurace této pracovní sady. Toto je bezpochyby nejjednodušší způsob, jak změnit aspekty související se vzhledem Office.

Pokud chcete upravit zobrazení aplikací sady Office, vezměte prosím na vědomí následující kroky:

 1. Pro správnou změnu vzhledu Office je nutné vstoupit s některým z programů, které jej integrují. Může to být Word, Excel, PowerPoint atd.
 2. Proto první věc, kterou byste měli udělat, je spustit některý z výše uvedených programů, jakmile aplikaci správně spustíte, vyhledejte možnosti konfigurace v horní části.
 3. Klikněte na název programu, který se nachází nahoře a vlevo. Po stisknutí se zobrazí možnost Předvolby… měli byste na to kliknout.
 4. Na obrazovce se objeví oblast konfigurace programu, stiskněte na záložce Všeobecné.
 5. Na této obrazovce je několik možností, tou, která nás zajímá, je sekce Přizpůsobit, kde najdete Office Theme a zde můžete změnit vzhled softwaru.
 6. Můžete si vybrat mezi možností Barvitý Y Klasický, Klikněte na ten, který se vám líbí nejvíce, a klikněte na něj Přijmout. Poté budete mít náležitě přizpůsobené Microsoft Office

tmavý režim

Kromě výše uvedeného je třeba poznamenat, že existuje další způsob, jak změnit vzhled vašeho Office, k tomu můžeme použít tmavý režim přítomný v operačním systému Apple.

 1. Prvním krokem je přejít do konfigurační oblasti Operační Systém Mac, Najdete to na hlavním panelu s názvem Předvolby systému, klikněte na tuto možnost.
 2. V nabídce nastavení klikněte na Všeobecné.
 3. První možnost, která se objeví v horní oblasti, je Režim: zde si můžete vybrat mezi světelný režim a tmavý režim, vyberte ten, který se vám nejvíce líbí, a kliknutím na X zavřete možnosti konfigurace.
 4. Upozorňujeme, že se tím změní celkový vzhled systému, včetně Microsoft office.

stolní počítač mac os

Pokud chcete tmavému režimu zabránit ve změně vzhledu Office, postupujte takto

 1. Otevřete kancelářskou aplikaci, například Word. stiskněte O možnostech konfigurace v levém horním rohu.
 2. Nyní musíte vybrat možnost Předvolby… a přejít na Všeobecné.
 3. V rámci obecných možností systému najděte ten pojmenovaný Přizpůsobit. A tam zaškrtněte volbu Nepovolit změnu vzhledu v tmavém režimu.
 4. Jakmile si jej nakonfigurujete podle svých představ, klikněte na X a vzhled Office již budete mít nakonfigurovaný.

Výše uvedené metody jsou platné pro změnu vzhledu Office v rámci Mac OS, začněte je používat hned teď, abyste dali této oblíbené pracovní sadě nádech přizpůsobení.