Saltar al contenido

Jak změnit umístění složky se staženými soubory z „Disk C“ na „Disk D“

15 de julio de 2022

Prostřednictvím následujícího průvodce vás to naučíme jak změnit umístění složky pro stahování z „disk C“ na „disk D“. Kromě toho vás může zajímat také změna a uspořádání seznamu složek aplikace Outlook v případě použití této aplikace.

Složka ‘Stažené soubory’ a co byste měli vědět, než ji změníte

V nejnovějších verzích operačního systému Windows je složka «stahování». Tato složka, jak její název napovídá, je místem, kam jdou soubory, které stahujeme. Z tohoto důvodu všechny dokumenty a další položky stažené pomocí prohlížečů a jiných programů obvykle končí zde.

Stažené dokumenty jsou umístěny v konkrétním prostoru. V systému Windows je výchozí složka Stažené soubory nastavena na místní disk C. Přesto se to dá velmi snadno změnit. Něco, co vás naučíme v tomto tutoriálu. Než však začnete, měli byste mít na paměti několik věcí.

Použijte pevný disk s prostorem

Je důležité používat pevný disk, který má dostatek místa pro stahování, které budete provádět. Na druhé straně, v době provádění změny, je důležité mít alespoň obsazený úložný prostor podle položek, které se již nacházejí ve složce stažených souborů.

Používejte všudypřítomné úložiště

Kromě výše uvedeného nedoporučujeme používat vyměnitelné úložiště, takže pokud plánujete změnit složku pro stahování z „C“ na „D“, mějte na paměti, že uvedený pevný disk bude vždy připojen k počítači.

Na druhou stranu, pokud jste uživatelem OneDrive, je vhodné znát metodu, jak změnit výchozí umístění složky OneDrive. Bez dalších řečí pokračujme.

Jak změnit umístění složky se staženými soubory z „Disk C“ na „Disk D“

Pomocí následujících kroků můžete změnit složka ke stažení ze systému Windows na jednotku „D“ nebo jakoukoli jinou jednotku ve vašem systému.

Vytvořte složku, do které se budou ukládat stažené soubory

Před zahájením procesu bude nutné vytvořit složku, do které chcete od této chvíle ukládat stažené soubory. Chcete-li to provést, jednoduše přejděte na vámi vybraný pevný disk (v tomto případě „D“) a vytvořte složku „Stahování“. na místě, které se vám zdá nejlepší.

Předchozí proces bude nezbytný, protože tam se začnou ukládat stažené soubory. Doporučujeme vytvořit složku v kořenovém adresáři vašeho pevného disku, ale můžete to udělat kdekoli.

Změňte umístění složky Windows Downloads

Nyní přistoupíme k změnit web kde se stažené soubory ve výchozím nastavení ukládají ve Windows. Proto první věc, kterou byste měli udělat, je přejít na místo, kde se nachází původní složka. Můžete k němu velmi snadno přistupovat tak, že přejdete do prohlížeče souborů a vyberete možnost „Stahování“ na panelu Snadné spuštění.

umístění složky pro stahování

V každém případě se v nejnovějších verzích Windows tato složka nachází “C:Users”váš uživatel”Stahování. Jakmile tam budete, můžeme pokračovat v procesu změny umístění složky. Je to velmi jednoduché, stačí si pozorně přečíst následující.

V horní části obrazovky prohlížeče se zobrazí možnost „Uspořádat“, klikněte na ni. Nyní stačí vyhledat sekci «Vlastnosti» a kliknout na ni, poté se zobrazí možnosti složky. Zde přejděte na kartu „Umístění“.

Aktuální výchozí složka, do které se ukládají stažené soubory, se zobrazí pod umístěním. Chcete-li pokračovat ve změně, klikněte na možnost „Přesunout“. umístěný těsně pod adresou složky. Jediné, co zbývá udělat, je vybrat složku, kterou jste předtím vytvořili, a dát možnost «Vybrat složku».

Klikněte na „Použít“, poté Windows požádá o potvrzení, stačí kliknout na „Ano“. Po dokončení procesu bude složka «Stahování» správně změněna. Od této chvíle budou stahování prohlížečů a dalších programů ve výchozím nastavení končit na tomto místě.