Saltar al contenido

Jak změnit rozlišení obrazovky Chromecastu pomocí Google TV?

14 de julio de 2022

Svět technologií vám dává tu nejlepší zábavu na dosah pouhým připojením televizoru k internetové síti a zařízení Chromecast. Tato zařízení mají několik funkcí, jako je procházení webu, stahování aplikací a jednou z nich, kterou má každý rád, je sledování filmů a vašich oblíbených videí na televizní obrazovce. Tímto způsobem můžete prohlížet obsah.

Ale to není všechno, můžete změnit rozlišení obrazovky chromecastu pomocí Google TV. To je velmi snadné. Ale my vám pomůžeme tím, že vám v tomto článku vysvětlíme, jak upravit rozlišení a další aspekty, které můžete nakonfigurovat. Podívejte se na každý krok, který vám ukážeme, abyste si to mohli vyzkoušet později.

Jaké aspekty rozlišení Google TV lze konfigurovat?

Chromecast se stal zařízením současnosti, způsobil rozruch na trhu a každý ho chce mít, důvodem je to, že toto zařízení vám umožňuje přehrávat vaše videa v televizi prostřednictvím internetového připojení. Pomocí Google TV můžete dokonce odebrat aplikace z Chromecastu.

Navíc si můžete užít zábavu z mobilu na televizní obrazovku. A přestože toto zařízení Chromecast promítá obraz s nejlepší kvalitou a ostrostí, možná budete chtít použít nějaké úpravy obrazovky. Proto vás naučíme o Problémy s rozlišením Google TV které můžete nakonfigurovat tak, aby se obsah zobrazoval s lepšími výsledky.

Jas a kontrast

Základní aspekty, které na televizi vždy konfigurujeme, jsou jas a kontrast a na Google TV je lze také upravit. Jas vám umožňuje dát obrázkům hloubka potřebná k lepšímu zobrazení obsahu, zejména v tmavších scénách videa. Vyhněte se přílišnému jasu, aby scény nebyly rozlišeny.

Nejlepší je nastavit jas vyváženým způsobem. To umožní, aby při sledování programu prostřednictvím Chromecastu na vaší Google TV bylo možné správně a bez problémů vidět tmavé obrázky a nakonfigurovat úroveň temnoty a vyvážení světla.

Pokud jde o kontrast, je to další aspekt úzce související s jasem, který také zajistí, že se světlé nebo bílé scény videa zobrazí s přiměřenou intenzitou, která umožní vidět obsah jasněji a poskytne mu dobrou kvalitu. Zejména pokud máte Google TV, můžete tyto parametry upravit scény se promítají lépe.

ostrost a teplota

Dalším aspektem, který je také důležité nakonfigurovat na televizoru, je ostrost. To naráží na jasnost, která umožní, aby byly obrázky videa lépe detailní. Ke své Google TV můžete přistupovat tak, že můžete také zadat úpravy nastavení obrazu pro nastavení ostrosti tak, aby byly obrysy a detaily obrazu viditelnější.

Úrovně úprav v Google TV jsou od 0 do 100, doporučujeme použít vyváženou úpravu, aby nedošlo k rozmazání obrazu a znemožnění zobrazení přehrávaného obsahu. Podobně můžete nakonfigurovat aspekty teploty barev.

nastavit vzhled obrazovky v televizi

Upraví normální teplotu barev změnou dostupných hodnot. Zde najdete hodnoty nastavení, jako je teplý, chladný, přirozený a expert. Pomocí těchto možností můžete nastavit teplotu barev tak, aby se reprodukovaly v barvách videa.

Chcete-li získat přístup k nastavení jasu, ostrosti a teploty, musíte klepnout na Upravit a poté na Rychlé nastavení pomocí dálkového ovladače, následuje možnost Zobrazení a vyberte možnost Zvuk a obraz. Zde si můžete vybrat všechny obrazové aspekty, které jsme zmínili.

Jak se dostanu k nastavení zobrazení na Chromecastu?

Zařízení Chromecast má mnoho funkcí, které můžete využít tím nejlepším způsobem. A abyste si mohli užívat videa a filmy na Google TV s Chromecastem, musíte upravit nastavení zobrazení.

Pro přístup k této konfiguraci musíte provést několik kroků, velmi jednoduchých, které budeme označovat jeden po druhém. Vzhledem k tomu, že tato možnost otevře okno s možnostmi, které můžete upravit podle svého pohodlí, abyste optimalizovali přehrávání videa a zlepšili tak své zkušenosti se zařízením Chromecast. Za prvé, musíte Vstupte do Nastavení zobrazení a zvuku a zde vám ukážeme, jak na to.

zadejte nastavení obrazovky

Budete muset zapnout Chromecast. Vyberte svůj profil zobrazený v pravém horním rohu televizní obrazovky. Dále klepněte na Nastavení a vyberte možnost Zobrazení a zvuk. Tato možnost vám pomůže některé upravit základní funkce displeje které jsou k dispozici, jako je přizpůsobení obsahu, rozlišení a frekvence obrazu, které můžete upravit v pokročilých nastaveních obrazovky.

Jaký je postup pro změnu rozlišení přenosu Chromecastu?

Určitě máte zařízení Chromecast nebo uvažujete o jeho zakoupení, abyste si mohli vychutnat filmy a obsah z obrazovky Google TV nebo jakéhokoli jiného typu televize. I když je pravda, že obsah, který se s vaším Chromecastem přehrává, má dobrou ostrost a promítání kvalitních obrázků.

Stále však můžete změnit rozlišení svého streamu Chromecast a optimalizovat obrázky. Pravděpodobně vás zajímá, jak můžete upravit rozlišení, podívejte se, jak se to dělá v několika krocích: Nejprve musíte stisknout na Chromecastu a poté vyhledejte se na ikoně svého profilu, klikněte tam. Dále klikněte na Nastavení. Uvidíte několik možností, vyberte Zobrazení a zvuk.

změnit rozlišení v Chromecastu

Na této nové obrazovce klikněte na Pokročilá nastavení obrazovky. Zde musíte stisknout Rozlišení a vyberte požadované rozlišení s ohledem na váš TV monitor. Pokud se vyskytne nějaký problém, neváhejte vyhledat odbornou pomoc tím, že se obrátíte na technickou podporu Chromecastu. Chromecast můžete restartovat také pomocí Google TV.