Saltar al contenido

Jak změnit nebo přesměrovat port LPT1 na USB nebo síťovou tiskárnu

26 de julio de 2022

Tiskárny, jak je známe dnes, byly extrémně inovační a revoluční, pomáhající nejen s kancelářskými úkoly, ale i s domácími úkoly, před nimi jsme museli dokumenty buď nechat tisknout na specializovaných místech, kde to bylo velmi drahé, nebo je předávat ručně.

Existuje široká škála těchto zařízení, od těch nejjednodušších, která tisknou pouze řádek po řádku, až po nejmodernější a multifunkční, vynikající pro studenty a profesionály. Na začátku bylo několik způsobů, jak přenášet data z PC do tiskárny, když se universalusbproto i dnes existují programy, které tyto staré porty využívají.

Jak identifikovat port LPT1?

Způsob, jak identifikovat tyto porty je jednoduchý, protože jsou poměrně velké a jsou obvykle umístěny nad video portem (VGA) starých počítačů, mají spousta špendlíků, 25 celkem8 z nich pro účely přenosu dat, 4 pro řízení výstupu dat a 5 pro vstup, ostatní fungují jako uzemnění.

Pokud ještě máte tiskárnu tohoto modelu, je dobré myslet na to, že dokumenty by neměly přesahovat velikost a je užitečné, abyste věděli, jak právní dokument převést na dopis, abyste předešli případným nepříjemnostem.

Přesměrujte port LPT1 na USB tiskárnu

I dnes existují programy, které byly vytvořeny před USB výstupem, a proto jsou naprogramovány v jazyce, který žíhal pouze tiskárny s Port LPT1to způsobí, že naše USB tiskárna nás nerozpozná jako platné, proto budeme muset přesměrovat informace z počítače.

K tomu je dobré, že máte tiskárnu správně nainstalovanou v systému a operační systém ji rozpozná jako výchozí. Je důležité vědět, že k provedení tohoto procesu musíte mít oprávnění správcepokud je váš účet účtem hosta, zobrazí se vám chyba.

Musíme jít na start, ovládací panel a hledat volbu «tiskárny a faxy», zde vyhledáme naši tiskárnu a pravým kliknutím označíme možnost «sdílet», pak se nás zeptá na jméno a my přiřadíme Jakmile je tiskárna sdílena, můžeme ji přesměrovat Port LPT1.

Musíme stisknout klávesu «Start + R» na naší klávesnici, otevře se malé okno a píšeme «CMD», poté se otevře příkazová konzole a budeme muset napsat následující příkaz „net use lpt1: \%“ a poté vložíme název našeho PC a název tiskárny, pro oddělení napíšeme „%“ , pak pro dokončení „/ persistent:yes“ je tento proces použitelný v jakékoli verzi Windows.

Jak zjistím, který port USB mám pro tiskárnu použít?

Další častou otázkou při používání naší tiskárny je vědět, na kterém portu ji použít, aby měla nejvyšší rychlost a byla plně podporovánonení to nic těžkého zjistit a je to použitelné pro všechny počítače.

výkres síťové tiskárny

tiskárna s technologie USB Je to zatím nejkompatibilnější, co existuje, možnost připojení k jakémukoli počítači, protože všechny mají USB porty, doporučuje se, abyste ve svém pracovním týmu hledali USB port, který je nejblíže procesoru, v případě stolní počítače, jsou zadní porty.

V případě použití notebooku je obvykle poblíž výstupu vzduchu, nebo tam, kde obvykle jsou dva USB vstupypo připojení můžete přejít do části zařízení a tiskáren na ovládacím panelu a přidat tiskárnu, přičemž stačí postupovat podle uvedených kroků.