Saltar al contenido

Jak změnit místní nastavení systému v systému Windows 10

26 de julio de 2022

Windows 10 Je to jeden z nejrozšířenějších počítačových operačních systémů na světě, má mnoho uživatelů, kteří mluví různými jazyky a žijí v různých částech světa. Proto je tento systém dodáván s konfigurací, která umožňuje mimo jiné spravovat nebo měnit konfiguraci jazyka nebo klávesnice, časové pásmo, zemi.

Tato konfigurace je velmi užitečná, protože kromě poměrně vysoké úrovně přizpůsobení vám umožňuje dělat několik věcí. Pokud například žijete v oblasti a máte jiný jazyk, než je právní jazyk vaší země, můžete jej v této možnosti změnit.

Vědět jak nakonfigurovat pro provádění těchto možností Je to velmi důležité, protože vám to umožní mít ve Windows vždy přesné informace o vašem regionu. Mnozí však nevědí, jak získat přístup k místnímu nastavení v systému Windows 10, takže pokud je tomu tak, nezoufejte.

V tomto článku vám ukážeme, jak jednoduchým způsobem nakonfigurovat oblast v operačním systému Windows 10. Postupujte podle následujících kroků, které vám ukážeme níže, a uvidíte, že během krátké doby budete vědět, jak jej nakonfigurovat.

Proč je ve Windows 10 tak důležité místní nastavení?

Nejprve, než vám ukážeme, jak nakonfigurovat region na vašem PC, promluvíme si trochu o něm a jeho důležitosti, což vám hodně pomůže. Znát tyto informace vás bude informovat o aspektech vašeho pc jste dříve nevěděli a poskytne vám to větší obrázek o informacích.

The Místní nastavení systému Windows 10 Je to velmi důležitá funkce pro váš tým, protože mimo jiné bude určovat vaši polohu, časové pásmo, váš jazyk. Velmi potřebné informace pro váš počítač, například informace o vaší poloze. A mělo by to být některá ze základních nastavení Windows.

Tyto informace jsou nezbytné, když vstoupíte na webovou stránku, která má několik spouštěcích verzí v závislosti na regionu. Díky tomuto nástroji a mnoha dalším, jako je tento příklad, vám tedy stránka načte ty nejrelevantnější informace.

Další velmi užitečnou funkcí je typ vaší místní měně, pokud jste správně naprogramovali svůj region, váš počítač bude vědět, jaký typ měny používáte. To je velmi užitečné, protože pokud jste na nákupní stránce, stránka vám pravděpodobně díky této možnosti poskytne ceny také ve vaší místní měně.

Proto je tento nástroj tak důležitý a musíte jej mít naprogramovaný s přesnými informacemi, abyste nikdy neměli problémy se svým PC. Jak to udělat? Nebojte se, ukážeme vám jak na to pomocí průvodce, který jsme pro vás připravili níže v tomto článku.

Jak nastavit region vašeho PC?

konfigurační obrazovce v systému Windows 10 vyberte oblast

Tento postup je velmi jednoduchý a rychlý, takže se nebojte, pokud něčemu nerozumíte, protože kroky jsou velmi snadné. Ujistěte se však, že máte nainstalovaný a aktualizovaný Windows 10, aby v postupu nenastal žádný problém.

Udržování aktualizovaného systému vám kromě toho přinese mnoho výhod aktualizovaná funkce. Vždy je dobré mít nejnovější verzi Windows, aby systém zůstal v optimálních podmínkách používání, s tím přejdeme k průvodci.

Krok 1

První věc, kterou byste měli udělat, je přejít na „Start“ a zadat „Ovládací panely“ Poté přejděte do části „Změnit formáty data, času nebo čísel“. Zde byste měli vidět dialogové okno nazvané «Region», kde bude možnost nazvaná «Formats», kde musíte vybrat požadovaný formát.

Krok 2

Nyní přejděte na možnost „Další nastavení“, kde najdete dialogové okno s názvem „Přizpůsobit formát“, kde najdete požadované informace. Chcete-li jej upravit, stačí kliknout na kartu „Čísla“ a změnit požadované informace v tomto poli.

A voilá, s tím budete moci správně nakonfigurovat všechna svá data. Není pravda, že postup, který jsme poskytli, nebyl vůbec náročný? Doufáme, že vám tato příručka byla užitečná a že můžete mít všechna svá data v pořádku, abyste nikdy neměli problémy se systémem Windows.

Tyto funkce jsou velmi užitečné, protože vám usnadňují život, prozkoumejte více o všech konfiguracích, které vám váš operační systém nabízí. Jsme si jisti, že najdete velmi užitečné nástroje, které můžete využít.