Saltar al contenido

Jak změnit IP adresu počítače ze statické na dynamickou a naopak

11 de agosto de 2022

Internet je dnes jedním z nejpoužívanějších nástrojů po celém světě, díky kterému lze provádět výzkum a další aktivity. Konfigurace tohoto komunikačního prostředku však vyžaduje určité znalosti, v tomto článku vám to řekneme jak změnit ip adresu ze statické na dynamickou. Nejprve si ale vysvětlíme Co je to IP adresa a proč je to nutné? někdy provést změnu v této síti.

Proč je nutné měnit IP?

V určitých časech je nutné změnit IP adresu používanou počítačem, a zde vám ukážeme hlavní důvody:

 • Zadejte webovou stránku s konkrétní IP adresou.
 • Správné připojení k notebooku vyžaduje použití stejné IP adresy.
 • Zabránit identifikaci webové stránky pomocí určité adresy IP.

Co je to statická a dynamická adresa?

 • Statická adresa: Skládá se z místní sítě, známé také jako privátní, protože má pouze jedno zařízení připojené následujícím způsobem:
 1. Místní síť v případech školy nebo firmy soukromé i veřejné.
 2. Prostřednictvím a kabelový ADSL internetový router nebo modem.

Abychom uvedli příklad, formát, který má, je následující: 192.168.xx nebo 169.254.xx, v tomto příkladu jsou x čísla, která se mění, ale první zůstávají statická.

většinou k Tento typ adresy lze změnit mít přístup k hostitelskému počítači, který se připojuje k internetu.

 • Dynamické řízení: Skládá se z identifikace, která je přidělena poskytovatelem sítě, ty jsou normálně otočeny nebo změněny ISP, k tomu dochází při pravidelném restartování routeru.

Dosud jsme byli schopni pochopit, na čem je IP adresa založena, proč je třeba ji pravidelně měnit, nyní vyvineme, jak ji změnit.

Jak změnit IP adresu?

Opravdu, ukážeme vám to Jak byste měli změnit IP adresu? z vašeho počítače, zde použijeme příkaz CMD ve Windows 10. Než přejdeme k vysvětlení, jak byste měli provést změnu, chceme vám připomenout určitá data, která musíte mít na paměti, jsou to následující:

 1. Název připojované sítě.
 2. Síťová brána.
 3. Maska podsítě.
 • Změna IP adresy dynamický na statické.
 1. Otevřete příkazový řádek systému Windows současným stisknutím kláves W + R.
 2. Tím se otevře okno s názvem «Spustit» napíše slovo «cmd».
 3. Odešle vás na příkazový řádek, zadáte následující příkaz: «netsh interface ip set address «Local Area Connection» statická IP adresa bude maska ​​podsítě brány metriky.
 4. Údaje o masce podsítě a bráně lze získat zadáním příkazu IPCONFIG / ALL na příkazovém řádku.
 5. Po použití výše uvedeného příkazu vy přiřadit IP adresu která má stejný dosah jako brána. Ke konečné hodnotě přidá pouze dvě čísla.
 • Změna ze statické na dynamickou IP adresu.
 1. Zadejte příkazový řádek znovu stisknutím kláves W + R a zadejte «cmd» a počkejte, až se otevře okno, kde zadáte následující příkaz: netsh rozhraní ip nastavit adresu «Připojení k místní síti» dhcp.

změna ip sítě

V tomto pořadí nápadů si všimnete, že velmi jednoduchým způsobem můžete provést změnu z dynamické na statickou IP a naopak.

Tento článek jsme úspěšně dokončili, doufáme, že vysvětlení napsané v tomto příspěvku vám bude velmi užitečné. Ne, že by to dalo více říci, že tento proces je úplný bezpečné a testované vývojáři nebo síťových počítačových programátorů.