Saltar al contenido

Jak změnit fotku na Facebooku a zanechat komentáře

27 de agosto de 2022

V tomto článku vám to ukážeme jak změnit nebo upravit fotku na facebooku a zachovat napsané komentáře. Pokud navíc inzerujete svou značku na této oblíbené sociální síti, dáme vám pár tipů, abyste nemuseli na poslední chvíli obcházet upravovat své publikace.

Kroky, jak upravit fotku na Facebooku a neztratit komentáře

Pokud se z nějakého důvodu ocitnete v situaci, která dává tomuto tutoriálu název, budete rádi, když budete vědět, že existuje metoda, mimochodem poněkud skrytá, pomocí které můžete tuto situaci napravit. Chcete-li provést tento proces, postupujte takto

Najděte příspěvek, který chcete upravit

Zadejte svůj účet na Facebooku a mezi alby, která máte na svém osobním účtu, vyhledejte příspěvek, který chcete upravit. Když vyberete publikaci, musíte na ni kliknout, abyste ji otevřeli.

Přejděte do ovládacího menu

Klikněte na tři tečky v pravém horním rohu příspěvku. To je ovládací menu, V této sekci se zobrazí několik možností, ve kterých si můžete vybrat tu, která vám vyhovuje.

upravit příspěvek

  1. Vyberte možnost „Upravit příspěvek“.
  2. Přidejte nový obrázek, který bude konečný, a stiskněte «Uložit». V tomto kroku je důležité, že nemažte původní obrázek. Pokud tak učiníte, aplikace Facebook přestane reagovat a změna se neuloží.
  3. Poté opakujte kroky 2 a 3.
  4. A teď ano, nechtěný obrázek smažte kliknutím na křížek (X), který se nad ním objeví.
  5. Nakonec vyberte možnost «Uložit».

A stejně tak můžete změnit nebo upravit fotku na Facebooku, přičemž reakce a komentáře zůstanou napsané. Kromě toho ve stejné sekci můžete také upravit popis příspěvku stejně jako jeho možnosti zobrazení, díky čemuž je viditelný pro všechny, pro vaše přátele nebo pouze pro určité lidi.

Za zmínku stojí skutečnost, že při úpravě příspěvku se vedle data zobrazí pole „Upraveno“. Kdo na něj klikne, uvidí historii všech provedených úprav.

Facebook to takto navrhl zabránit zneužití této funkcecož může zahrnovat spam, falešnou reklamu atd.

Na druhou stranu vás tato funkce potěší není exkluzivní pro PC verzi. Je také možné provádět změny v publikaci z mobilu se systémem Android a iOS. Chcete-li to provést, postupujte na svém mobilu takto:

  1. Najděte příspěvek, jehož fotku chcete změnit.
  2. Klepněte na rozevírací nabídku v pravém rohu. Je to ikona ve tvaru «V».
  3. Vyberte možnost «Upravit příspěvek».
  4. Opakujte stejný postup popsaný v první části, aniž byste zapomněli nejprve nesmazat fotografii, kterou chcete smazat.

Optimalizujte své inzerované příspěvky na Facebooku na maximum

Pokud plánujete inzerovat na Facebooku zdarma nebo placeně, měli byste vědět, že obrázek je vším. Proto vám nyní chceme dát několik tipů, které vám mohou pomoci dosáhnout nejlepších výsledků ve vašich inzerovaných příspěvcích. Následující jsou ve skutečnosti jednou z mnoha marketingových strategií, které existují pro bezplatnou inzerci na sociálních sítích.

Líbí se mi to a miluji to

Pro každé místo použijte správný poměr stran

To závisí na tom, kde budete svůj produkt inzerovat. Ať už je to ve zdroji, příbězích nebo zpravodajském kanálu, musíte se ujistit, že vaše obrázky mají správný poměr stran.

V opačném případě nemusí vypadat dobře. Abyste získali jasnou představu, doporučujeme zkontrolovat poměry stran podporované každou publikací.

Ukažte svůj produkt jasně

Při vytváření reklamy ve Facebook Ads je klíčové krátké popisy. Když lidé procházejí vaší zdí, obvykle to dělají rychle. Pokud jasně vysvětlíte, o čem váš produkt je, snadno dostanou zprávu. Dobrá fotografie má samozřejmě velký vliv na upoutání pozornosti.

Nezaplňujte obrázky příliš velkým množstvím textu

Před zveřejněním reklamy Facebook vyhodnotí, jak atraktivní může být pro uživatele. Pokud obrázek, který zveřejníte, obsahuje více než 20 % textu, s největší pravděpodobností Facebook neukáže topak to zváží nevítaný. Chcete-li se o tomto aspektu dozvědět více, můžete se podívat do sekce nápovědy na sociální síti.

Před publikováním si prohlédněte náhled

Pokud se nemýlíte, nebudete mít co napravovat. Proto, před odesláním reklamy použijte nástroj pro náhled na Facebooku. K tomu můžete použít Creative Hub a zobrazit je tak, jak je uvidí koncoví uživatelé na chytrých telefonech i počítačích.

S těmito tipy vytěžíte z facebookových reklam maximum a nebudete muset upravovat své příspěvky.