Saltar al contenido

Jak změnit barvu textu dokumentu aplikace Word pomocí palety barev

25 de julio de 2022

Textový editor Word se nachází v sadě Office, mimořádném nástroji, který běžně používáme pro naše školní nebo pracovní projekty. Existuje mnoho funkcí, které můžeme s tímto editorem provádět, ale jen velmi málo z nich je jeho uživatelům známo. To je důvod, proč vám ukážeme v tomto tutoriálu, jak změnit barvu textu dokumentu aplikace Word pomocí palety barev.

Jedním z atributů, který přitahuje největší pozornost, když máme text a chceme mu dodat jiný nádech, je jeho barevná paleta. Samozřejmě máte další možnosti, které vám pomohou personalizace, ale nejvýraznější je toto. A bohužel je mezi námi jen velmi málo těch, kteří vědí, jak z tohoto úžasného nástroje vytěžit maximum.

pro které používáme Slovo Denně víme, že je to program, který má mnoho možností pro úpravu našich souborů. Můžeme zahrnout obrázky, grafiku, upravit text, formát, typ tetra atd. ale má také skryté funkce, které nám mohou pomoci snadno a rychle obnovit neuložený nebo smazaný soubor.

Jak změnit barvu textu dokumentu aplikace Word pomocí palety barev

Když na něčem pracujeme dokument ve Wordu, můžeme vidět, že v horní části obrazovky je nabídka. V něm můžeme vidět různé záložky, mezi které můžeme jmenovat Domů, Vložit, Vzhled stránky, Odkaz, Korespondence atd. ale zaměříme svou pozornost na kartu domů.

Na této kartě najdete nástroj Písma, kde najdete různé možnosti, které vám neumožní upravit text dokumentu. Zde můžeme vidět možnosti jako je font, kde jich najdete velké množství. Také možnosti pro změnit velikost písmapokud je chcete kurzívou, tučným nebo podtrženým písmem.

V této části ale také najdeme tři důležité možnosti, jak provést změny v textu našeho dokumentu. Zleva doprava najdeme Textové efekty, pomocí kterých můžete přidat efekt do části vybraného textu. Na výběr máte různé efekty, druhá možnost je Barva zvýraznění textu.

Pokud je tato možnost vybrána, můžete dát textu dojem, že je označen fixem a mít na výběr různé barvy. A třetí možnost a je ta, kterou budeme používat Barva písma. Kliknutím na šipku vedle ní se zobrazí a barevná paleta a zde si můžeme vybrat barvu dle našich preferencí.

Kroky ke změně barvy textu v dokumentu aplikace Word

Už víte, kde můžete najít různé možnosti, které nám umožní změnit písmo a barvu našeho textu v dokument. Nyní pojďme na seznam kroků, které musíte provést, abyste tak učinili. Nejprve musíte vybrat, které části textu chcete změnit barvu. Pokud je dokument šedý, můžete kurzorem přistát na levé straně listu v bance.

Poté musíte kliknout třikrát a veškerý text se zvýrazní, nyní je dalším krokem přejít na tlačítko barvy písma a kliknout na šipku. Tato akce zobrazí barevná paleta můžete vidět automatickou barvu, která je černá, a pak barvy motivu. Níže také uvidíte standardní barvy, ale pokud nestačí, zobrazí se další možnost Více barev.

Další věc, kterou musíte udělat, je najet na kteroukoli z těchto barev a text se změní, takže můžete vidět, jak bude vypadat. Nyní, když jste si konečně vybrali barvu, stačí na ni kliknout. A tímto způsobem vámi vybraný text změnil barvu.

změnit barvu textu

Jak vidíte, je to velmi jednoduchý a rychlý proces, nejlepší ze všeho je, že si můžete pohrát s kombinací barev, kterou můžete s touto možností vytvořit. Vzhledem k tomu, že nadpisy můžete obarvit a zbytek textu jinou barvou, bude vše záležet na vaší fantazii. A pokud jste se naučili jak změnit barvu textu dokumentu aplikace Word pomocí palety barev.