Saltar al contenido

Jak změnit a zvýšit rychlost ukazatele myši v systému Windows 10

24 de julio de 2022

Myši prošly časem, a to i přesto, že pokaždé, když se na trh dostanou nové modely myší nebo myší pro všechny chutě, budou plnit vždy stejnou funkci a to, že jednou z jejich podstatných vlastností pro uživatele je umět počítat na rychlosti pro pohyb v systému.

Při mnoha příležitostech mají myši skvělé rychlost na vašem ukazateli a z tohoto důvodu může být o několik kliknutí příliš mnoho. Ale někdy je to velmi pomalé a tato funkce způsobuje netrpělivost mnoha uživatelů. Pokud si přejete, můžete zakázat nebo aktivovat dvojité kliknutí myší.

Z tohoto důvodu je důležité pochopit, že některá zařízení mají vlastní nastavení rychlosti sledování. Je založen na proprietárním softwaru nebo hardwaru. Z Windows však můžete také upravit rychlost myši Pomocí několika jednoduchých kroků z předkonfigurovaných nastavení můžete také nakonfigurovat použití tlačítek myši.

Ve Windows 10 je možné změnit rychlost ukazatele myši

Je třeba také poznamenat, že politikou společnosti Microsoft je provádět důležité změny několikrát ročně ve Windows 10. Z tohoto důvodu tento operační systém umožňuje zvýšit rychlost ukazatelepak se zmíníme o krocích, jak toho dosáhnout.

Zpočátku se musíte najít v nabídka Start a z této možnosti si budete muset vybrat a kliknout tam, kde je uvedeno «nastavení». Poté uvidíte několik možností, kde budete muset stisknout, kde je uvedeno «zařízení» zobrazí se okno, kde musíte vybrat možnost «myš».

Po provedení tohoto kroku a nalezení sebe sama v těchto možnostech si musíte vybrat «možnosti ukazatele» odtud můžete zobrazit posuvník. Totéž se nachází v relaci «hnutí»to ovládá pohyb myši, řídí, jak rychle se posouvá po obrazovce.

Je třeba poznamenat, že rychlost myši se měří ve vztahu k fyzickému pohybu, který se provádí na ploše. Posuvník tedy můžete nastavit na levou stranu a bude se pohybovat pomaleji.

Pokud ale přejedete doprava, bude se pohybovat rychleji, tento pohyb jej zrychlí nebo zpomalí. Proto je výchozí nastavení Windows 10 uprostřed těchto dvou možností.

Kurzor tedy můžete přesunout a nechat ho, kde chcete, navíc, jak se upraví posuvník, změna na myši se provede automaticky. Samo o sobě je to užitečná možnost, protože můžete zkoušet různé funkce rychlosti, dokud si nevyberete tu, která nejlépe vyhovuje hardwaru vaší myši.

Zlepšuje přesnost ukazatele myši

Vlastnosti myši

Je třeba také poznamenat, že můžete také nakonfigurovat přesnost ukazatele myši v systému Windows 10. Chcete-li toho dosáhnout, můžete přejít na «možnosti ukazatele».

Plní funkci zlepšení uživatelského zážitku z hlediska zrychlení kurzoru na základě rychlosti myši. Po povolení této možnosti systém Windows 10 automaticky rozpozná, že rychlý pohyb myši by měl zrychlit rychlost kurzoru.

Aby bylo možné kurzor přesunout co nejrychleji na zamýšlené umístění. Vše závisí na tom, co uživatel vybere v možnostech.

Tato funkce umožňuje změnit konstantní hodnotu na rostoucí hodnotu, vše závisí na volbě uživatele. Na konci nastavení můžete vybrat možnost «Aplikovat» a pak «přijmout» a tímto způsobem můžete uložit provedené změny. Je to jednoduchý postup, pokud postupujete správně.

Možnost změnit a zvýšit rychlost ukazatele se skládá z několika jednoduchých a snadných kroků, které můžete provést ze svého počítače. Pokud je budete správně dodržovat, budete moci upravit rychlost podle svých preferencí. Můžete také upravit rychlost na základě práce, úkolu a typu myši, kterou chcete používat ve Windows 10.

Nakonec doufáme, že vám tento článek pomohl. Rádi bychom však slyšeli váš názor. Dokázali jste změnit a zvýšit rychlost ukazatele myši pomocí následujících kroků? dělatZnáte jiný, který tuto akci umožňuje? Své odpovědi nám zanechte v komentářích.

Také by se vám mohlo líbit: Jak zachytit kurzor myši na snímku obrazovky ve Windows 10?