Saltar al contenido

Jak zkopírovat velmi velké soubory na Fat32 USB bez formátování ve Windows

12 de agosto de 2022

Když nemáme potřebné znalosti a manipulujeme se svým PC, mobilním zařízením, tiskárnou nebo USB diskem, známým také jako Pendrive. Mohou nám způsobit určité problémy, které jsou někdy až nepochopitelné, proto vám řekneme, co byste měli dělat, když chcete zkopírujte velmi velké soubory na Fat32 USB bez formátování ve Windows.

To jsou problémy, které se někdy zdají nelogické, protože chceme předat soubor, který je opravdu velký, 6GB, ale ukázalo se, že ho nechce uložit na můj 16GB Pendrive.

A i když se to nezdá, má to jednoduché vysvětlení, protože Formát FAT32nebude podporovat soubor, který je větší než 5 GB, bez ohledu na to, kolik volného místa máte na svém USB zařízení.

To znamená, že soubory větší než 5 GB nejsou přenosné, alespoň na těchto jednotkách, ale může to mít řešení a my vám to vysvětlíme níže. Mezitím si ale můžete prohlédnout následující návod, který vám ukáže, jak vytvořit přenosné programy z aplikací nainstalovaných na Okna.

Jak zkopírovat velmi velké soubory na Fat32 USB bez formátování ve Windows

Samotný operační systém Windows nám nabízí praktická řešení tohoto druhu problému a co uděláme, je komprimovat soubor nebo jej rozdělit na části. A abychom to udělali, uděláme následující vytvoříme složku v souboru RAR. A do něj vložíme kopii původního souboru, tím se rozdělí na několik částí.

Ale umístění ve stejné složce je udrží pohromadě a tuto složku lze bez problémů přesunout do zařízení USB. Uděláme to tímto způsobem, hledáme soubor, který nelze uložit na disk FAT32. Vybereme jej kurzorem myši a kliknutím zobrazíme nabídku a v ní zvolíte možnost Přidat do Soubor, Archiv.

Dalším krokem je výběr možnosti RAR v formát souboru, najdete šipku vedle položky Rozdělit na svazky, bajty. Nyní musíte zvolit možnost CD700: 700mb. Tato akce vytvoří nový soubor pro každý disk s rychlostí 700 Mb/s. Co děláme s tímto postupem, je to jednoduché, rozdělujeme váš soubor na menší zlomky.

Ty se poté znovu spojí, nyní je dalším krokem kliknout na možnost OK a složku obsahující oddělené soubory umístíte na disk FAT32. A je to, složku s vaším souborem již máte na disku, která vám dříve neumožňovala jej uložit.

Další způsob kopírování velmi velkých souborů na USB Fat32 bez formátování ve Windows

Nyní použijeme stejnou metodu, ale nyní pomocí souboru ZIP a budeme postupovat velmi podobně jako ty, které byly použity dříve. Chcete-li začít, vyberte soubor, který nelze uložit na disk FAT32, poté na něj klikněte a vyberte možnost Přidat do archivu. Další věc, kterou uděláte, je kliknout na tlačítko OK.

Nyní se vám zobrazí nové menu a v něm provedete potřebné úpravy pro kompresi, ale zde stačí pouze změnit Formát souboru, kde se změníte z RAR na ZIP. Vše ostatní, co se objeví v tomto okně, lze ponechat beze změn. Jediný rozdíl je v tom, že komprimovaný soubor se objeví ve stejné složce, kde je umístěn originál.

usb velký prostor

Posledním krokem, který je třeba provést, je odstranění nebo odstranění kopie souboru nekomprimovaný soubor a soubor, který je komprimován, musí být přenesen na jednotku FAT32.

Všimnete si, že stahování začne bez problémů a doba stahování bude záviset na velikosti souboru. A tak končíme tento článek, který vám ukážu jak zkopírovat velmi velké soubory na USB Fat32 bez formátování ve Windows.