Saltar al contenido

Jak zkopírovat nebo extrahovat obsah webové stránky jako HTML nebo prostý text

14 de julio de 2022

Extrahování obsahu z webové stránky a jeho uložení může být užitečné z mnoha důvodů, jako je například přístup k obsahu, když není k dispozici připojení k internetu. Proto vás dnes naučíme cJak zkopírovat nebo extrahovat obsah webové stránky jako html nebo prostý text.

Postup extrahování obsahu z webové stránky ve formátu HTML je velmi jednoduchý. Ve skutečnosti to můžeme udělat nativně z jakéhokoli prohlížeče. Je zřejmé, že proces se obvykle liší, ale být něčím společným lze provést pomocí několika jednoduchých kroků.

Za použití Kombinace kláves Ctrl+S můžete uložit obsah konkrétní webové stránky ve formátu HTML. Obvykle výše uvedená kombinace funguje bez problémů ve většině moderních prohlížečů, ať už je to Firefox, Chrome, Opera nebo Microsoft Edge. Po stisku obou kláves se zobrazí obrazovka pro uložení, jen se ujistěte, že jste vybrali možnost typu „Html“.

Výše uvedený proces vám umožňuje uložit obsah ve formátu HTML, který vám umožní přístup i když nemáte připojení k internetu. To se velmi liší od pořízení snímku obrazovky celé webové stránky v prohlížeči Chrome nebo jiných akcí, protože web uvidíte tak, jak byl původně zobrazen.

Každopádně, pokud výše uvedená kombinace nefunguje, můžete použít metody jako je ta výše, ale můžete také udělat ručně.

Chcete-li uložit obsah ve formátu HTML pomocí prohlížeče Google Chrome, musíte stisknout tři svislé body umístěné nahoře a napravo od programu.

Přejděte do části „Další nástroje“ a vyberte možnost «Uložit stránky jako»znovu se ujistěte, že jste vybrali „Html“ v části „Typ“.

Nutno podotknout, že pokud to, co hledáte, je uložení obsahu webové stránky ve formátu PDF pomocí Google Chrome, existuje dokonale funkční trik. V každém případě tato možnost bohužel neumožňuje vybrat text, ale existuje další alternativa, kterou si ukážeme později.

V případě Mozilla Firefox klikněte na konfigurační nabídku, kterou najdete stisknutím tří vodorovných čar nahoře a vpravo. Existuje možnost «Uložit stránku» a nezapomeňte uložit obsah ve formátu HTML.

V případě Opery je ovládání podobné, stačí kliknout na malou ikonu Opery umístěnou nahoře a vlevo. Zde musíte najít sekci „Stránka“ a vybrat možnost «Uložit jako». Opět musíte být velmi opatrní při výběru možnosti „Html“.

Extrahujte text z webové stránky pomocí Opery

Na druhou stranu, pokud je to, co chcete uložit obsah webové stránky v textovém formátu, měli byste zvážit použití prohlížeče Opera. Opera se od ostatních prohlížečů liší, má užitečnou možnost, která umožňuje uložit obsah webové stránky ve formátu PDF.stáhnout operu ve formátu prostého textu

Tato možnost může být velmi užitečná pro prohlížení webové stránky offline z jakéhokoli zařízeníjak mobily, tak počítače. V každém případě pro použití tohoto nástroje bude nutné stáhnout a aktualizovat Operu na nejnovější verzi.

Pokud jde o postup, je velmi jednoduchý, stačí přejít do možností konfigurace, ke kterým se dostanete kliknutím na ikonu Opera nahoře a vlevo. Zde přejděte do části „Stránka“ a poté na «Uložit jako PDF».

Na druhou stranu, pokud chcete, aby byl obsah v textovém formátu, můžete převést pdf do worduk tomu můžete použít bezplatný nástroj ILovePDF pro úpravu PDF, který vám tuto a mnoho dalších možností umožní.