Saltar al contenido

Jak zjistit, zda sada na opravu prasklého skla funguje při opravě obrazovky mobilního telefonu

22 de agosto de 2022

Pravdou je, že existuje mnoho triků, jak opravit mokrý mobilní telefon, ale co rozbitá obrazovka? Možná jste při sledování televize narazili na sadu na opravu prasklého skla. Je běžné, že se objeví otázka jak zjistit, zda sada na opravu prasklého skla funguje při opravě obrazovky mobilního telefonuDále se pokusíme na tuto otázku odpovědět.

Jak používat sadu na opravu prasklého skla?

Jak jsme již uvedli, soupravy jsou různorodé, ale proces je obvykle relativně podobný. V každém případě, než začnete, mějte na paměti, že pokud vám telefon spadne a nevidíte obraz, je nejlepší jej okamžitě odnést k technikovi. Pokud je problém pouze prasklina, zkuste následující.

  • První věc je vyčistit mobil řádně odstraňte veškeré částice prachu nebo jiného materiálu. Poté umístěte mobil na rovný povrch.
  • Je čas nanést pryskyřici, nalijte gel do trhliny které chcete opravit. Nezneužívejte, použijte množství, které uznáte za vhodné.
  • Nyní budete muset umístit malé plastové listy, které jsou součástí sady. Nasaďte je na prasklinu mobilu, aby tekutina rovnoměrně pokryla celý povrch.
  • Po výše uvedeném jednoduše položte zařízení na slunce nebo na místo, kde může rychle uschnout. Je doporučeno počkejte alespoň 20 minut než budete pokračovat v procesu.
  • Opatrně vyjměte plastovou desku. Nevyhnutelně tam bude nějaký zbytek pryskyřice, kterou jsme použili předtím. Chcete-li je odstranit, použijte čepel (udělejte to opatrně).
  • Jakmile správně odstraníte plast a ostřím očistíte zbytky, proces bude dokončen.

Opravdu funguje sada na opravu prasklého skla při opravě obrazovky mobilního telefonu?

V některých zemích byly vysílány reklamy na sadu na opravu prasklého skla s tvrzením, že se na ně dá použít opravy mobilních obrazovek/skel. Každopádně je toto tvrzení pravdivé?

V sadě na opravu prasklého skla se jistě mohou hodit k „opravě“ obrazovky mobilu. I tak, nečekejte zázračné výsledky. Ve skutečnosti budou praskliny ve většině případů dokonale viditelné, ale účel těchto sad je jiný.

Použitím sady na opravu popraskaného skla budou praskliny na mobilu hůře vidět. Pokud je váš mobil příliš prasklý, může být jeho používání dokonce nebezpečné (mohli byste se pořezat). Ať tak či onak, tyto sady mohou pomoci vyhladit tyto oblasti.

Z tohoto důvodu můžeme dojít k závěru, že pokud chcete, může být volitelná sada na opravu prasklého skla snížit texturu rozbité obrazovky. Přesto problém neodstraní a doporučují se pouze pro pozáruční nebo velmi stará mobilní zařízení.

V každém případě, stejně jako je nutný technik, aby věděl, zda vám shořel nebo zkratoval mobil, by vám s opravou obrazovky mohl pomoci i odborník.