Saltar al contenido

Jak zjistit, zda má Smart TV má nebo je kompatibilní s Miracast nebo Screen Mirroring

14 de julio de 2022

Technologický pokrok je prostě působivý. Každý nástroj, každý nástroj, každá funkce. Všechno inovativní, co je navrženo a vyrobeno, má ve své podstatě za cíl změnit naše životy. Dokonce i ve věcech tak jednoduchých, jako je sledování televize. Jak zjistit, zda má Smart TV má nebo je kompatibilní s Miracast nebo Screen Mirroring?

Ačkoli před několika lety to bylo zcela inovativní, dnes je to základ každého SmartTV. Nicméně, ne každý ví, jak se k informacím dostat která vám dá vědět, že ji váš televizor má. Chcete vědět, jak připojit svůj mobilní telefon k televizi? Získejte z tohoto článku maximum!

Co je Miracast nebo Screen Mirroring?

Abyste věděli, zda vaše Smart TV má nebo je kompatibilní s Miracast nebo Screen Mirroring, je důležité, abyste těmto konceptům rozuměli. V tomto smyslu, když se mluví o Miracast a Screen Mirroring, odkazuje se na projekční technologie.

Na co jsou?

Screen Mirroring na jedné straně odkazuje na funkce, která vám umožní provádět projekci. Díky Screen Mirroring je možné promítat obrazovku jednoho zařízení (Smartphone nebo Tablet) na druhé (Smart TV).

Miracast, na druhé straně, je kanál, který umožňuje spárovat dvě zařízení. Toto párování se provádí, když jsou dvě zařízení připojena ke stejné bezdrátové síti.

Je však také možné vytvořit takové spojení pomocí kabelů (obvykle HDMI). Tímto způsobem budete moci přenášet to, co se děje na vašem smartphonu, do vaší chytré televize.

Miracast nemá výhradní použití pro Smart TV. Ve skutečnosti je možné jej nainstalovat a připojit k počítačům s Windows 10 jednoduchým a praktickým způsobem. Stručně řečeno, jak Screen Mirroring, tak Miracast jsou technologie, které umožňují propojení zařízení.

Toto spojení je vytvořeno s cílem přenášet nebo promítat obsah jednoho zařízení do druhého. Díky tomu můžete na Smart TV vidět, co je přenášeno prostřednictvím smartphonu nebo tabletu.

Miracast nebo Screen Mirroring pro Smart TV

Chcete vědět, zda vaše Smart TV má nebo je kompatibilní s Miracast nebo Screen Mirroring? Takže byste měli vzít v úvahu určité věci. První je, že tyto technologie v tomto bodě je běžné u chytrých televizorů.

Název nebo označení technologie se však může lišit v závislosti na výrobci. Proto je důležité vědět, jak přesně zkontrolovat, zda je vaše Smart TV kompatibilní.

Jak zjistit, zda má Smart TV má nebo je kompatibilní s Miracast nebo Screen Mirroring?

Existuje extrémně jednoduchý způsob, jak zkontrolovat, zda vaše Smart TV má nebo je kompatibilní s technologií Miracast nebo Screen Mirroring.

Chcete-li to provést, musíte mít přístup k funkci, jejíž název se také může lišit v závislosti na modelu nebo značce smartphonu. Nejčastější jsou „Zrcadlení obrazovky“ a „Smart View“. Na jiných zařízeních, jako je Redmi, uvidíte v oznamovací liště možnost „Vysílání“.

Jakmile kliknete na možnost odpovídající vašemu smartphonu, systém začne vyhledávat Smart TV. Je to vzhledově podobný postup, jako když se snažíte spárovat zařízení přes Bluetooth.

Po vyhledání modelu vaše Smart TV se objeví v části „Dostupná zařízení“.. Pamatujte, že aby se obě zařízení propojila, musí být připojena ke stejné bezdrátové síti.

telefonní odkaz na televizi

Můj smartphone nemůže najít mou Smart TV!

Pokud vyhledávání skončí bez vrácených výsledků, znamená to vaše Smart TV není kompatibilní s touto technologií. To však neznamená, že zobrazení obrazovky vašeho smartphonu na televizoru není možné.

Jak již bylo zmíněno výše, existují i ​​jiné cesty z mobilu do Smart TV. K tomu si můžete zakoupit kabel HDMI nebo Chromecast.

Je čas si užít

Už víte, zda vaše Smart TV má nebo je kompatibilní s Miracast nebo Screen Mirroring? Prozkoumejte tento úžasný způsob připojení mobilního telefonu Android nebo iOS k chytré televizi. Přeneste veškerý obsah, který vás baví, na mnohem větší obrazovku. Užívejte si zázraky, které nám technologie poskytuje!