Saltar al contenido

Jak zjistit, zda je můj tablet nebo mobilní telefon Lenovo originál, replika nebo čínský klon

2 de agosto de 2022

Lenovo je technologická značka, která je velmi známá. Pravděpodobně ji znáte především pro její notebooky, které jsou na prodej velmi oblíbené. Ale tato čínská společnost má také známým způsobem, tablety a smartphony na trhu.

Právě proto, že jde o tak uznávanou značku na technologickém trhu, nejsou její produkty výjimkou. pro padělky, kopie a klony, také čínské, kdekoliv na světě. Je snadné být při nákupu těchto produktů uveden v omyl, pokud nedbáte na jejich specifikace. A bohužel jich není mnoho, pokud jde o výběr, kde a u koho nakoupit. Klonování modelů mobilních telefonů probíhá u všech značek.

A právě identifikovat, které verze jsou původní a které pro někoho kopie, může být pro někoho velmi snadný úkol. Pro méně znalé je to však jistá past a jistě více než jeden si koupil produkt, který je pirátskou verzí nebo klonem. Hlavní věcí, kterou se nenechte zmást, je proto vědět, jaké speciální funkce má produkt Lenovo.

Především dáme několik doporučení pro být schopen rozlišit originální tablet nebo mobilní telefon Lenovo klona nebo piráta. Věnujte tedy těmto způsobům velkou pozornost, abyste si nekoupili něco pochybné kvality.

Zkontrolujte sériové číslo

Schůdnou a přímou možností je okamžitá kontrola sériového čísla vašeho zařízení. Sériové číslo se nachází ve spodní části balení vašeho zařízení. Pokud tam z nějakého důvodu není, nevidíte ho nebo jste balíček ztratili a nemůžete se tímto způsobem ujistit, zkuste následující.

K číslu se také dostanete přímo z nastavení tabletu. Přejděte do nastavení a vyberte možnost „O tabletu“. Poté vyberte „stav“ a v seznamu, který se objeví, vyhledejte sériové číslo.

Jaké aplikace se používají k identifikaci klonovaného mobilního telefonu?

Existuje aplikace pro počítače tzv Lenovo MOTO Smart Assistant. Když připojíte svůj mobilní telefon k počítači, tato aplikace je zodpovědná za to, že jej počítač okamžitě rozpozná. Dělá to instalací ovladačů, které potřebuje. Stáhněte si aplikaci a vyzkoušejte to se svým mobilním telefonem. Aplikace zobrazí všechna data mobilního telefonu, včetně baterie a IMEI.

Na druhou stranu, pro aplikaci pro telefon je tento CPU-Z také užitečný a zásadní, pokud jde o odmaskování padělku nebo kopie. Stáhněte si aplikaci do svého telefonu a zadejte příkazy «SOC» a «Device». Jakmile tak učiníte, zobrazí se všechny možnosti a podrobnosti o hardwaru zařízení.

Použijte toto k porovnání s tím, co je uvedeno na hardwaru Lenovo, abyste zjistili, zda se shodují s daty ve vašem telefonu nebo zda se jedná o klon. Obvykle data a rozsahy u levných kopií Lenovo jsou vždy velmi nízkévezměte to v úvahu u všeho, co je k telefonu dodáváno, a zjistěte, zda není v nižší kvalitě, než bylo slíbeno.

Jak zkontroluji IMEI?

Poslední údaje, které vám nabídneme, budou nejdůležitější. Toto je číslo IMEI vašeho zařízení. Toto číslo je speciální kód, který ukládá většinu dat vašeho telefonu. Chcete-li jej získat, musíte vytočit číslo na klávesnici, abyste zavolali vzor *#06# pro získání speciálního kódu.

Kód vám bude předán automaticky, takže si ho zapište a přejděte k otevření stránky ve vašem prohlížeči. IMEI.info. Na této stránce zadáte kód.

replika mobilního telefonu lenovo v rukou ženy

tohle ti dá kompletní údaje o modelu telefonu které musíte porovnat s těmi, které má vaše. Pokud je telefon klonován, data se evidentně nebudou vůbec shodovat nebo se budou v různých částech lišit.

Ve skutečnosti vás kód mnohokrát ani nespojí s žádným modelem telefonu resp řekne vám, že jde o neznámý model. To znamená, že telefon je zcela padělek a nepatří Lenovu. Pokud tedy máte podezření, že je váš telefon Lenovo falešný nebo klonovaný, použijte tento spolehlivý způsob. Stejně tak lze naklonovat jakoukoli značku.