Saltar al contenido

Jak zjistit, zda je moje Smart TV napadena virem a jak ji definitivně vyčistit

18 de agosto de 2022

Při mnoha příležitostech se do Smart TV stahují programy všeho druhu, což způsobuje, že se nakazí mnoha viry, které nakonec škodí chytré televizi. Proto vám zde ukážu každý krok, abyste mohli tento případný virus ze zařízení odstranit.

Ujasněme si, že Smart TV dnes používá většina lidí a někdy neví, jak se o ně starat. The chytré televizory Jsou téměř podobné mobilním telefonům, jsou náchylné k virům a mít internet, můžete si také stáhnout různé aplikace a dokonce i hry pro zábavu.

Kroky, jak zjistit, zda je můj Smart infikován

Nejprve musíte jít do nastavení vašeho zařízení, poté přejdete na Jídelní lístek kde říká VšeobecnéObjeví se mnoho možností. Jakmile tam budete a uvidíte možnosti, klikněte na spravovat systéma tam vás zavede k zabezpečení, toto je možnost, která je zodpovědná za obecnou kontrolu zařízení.

Poté zadáte volbu sledování a do okna skenování a tam chytrý televizní systém se postará o hledání možného viru. V takovém případě, že jej televizor obsahuje, automaticky vás na to upozorní.

Je důležité, abyste věděli, že byste měli stahovat pouze aplikace, které jsou kompatibilní, ale pokud se chcete vyhnout problémům, zcela se vyhněte stahování aplikací, které nebudete potřebovat.

Tento proces může být poněkud nebezpečný, protože zařízení může prostřednictvím aplikací odhalit personalizovaná data, která obsahuje. Nějaký aplikace, které si můžete stáhnout synu, YouTube, který poslouží k tomu, aby tě pobavil tím, co chceš ocenit, je tu i Instagram

A existuje mnohem více aplikací, které nás mohou bavit zábavnou formou, ale musíme je používat s velkou opatrností a zodpovědností, starat se o své zařízení.

Jak vyčistit mou Smart TV od virů

Je velmi nutné, aby naše televize obsahovala antivirus, protože nám pomáhá lépe chránit naše zařízení a zabraňuje tomu, aby se vymklo kontrole. Navíc nám to pomůže chránit naši identitu a bezpečnostchránící naše soukromá data, jako jsou hesla a další.

Prvním krokem je vědět, jaký je operační systém naší televize, protože pokud si stáhneme antivirus, nemusí být nainstalován správně, protože Nejsou kompatibilní nebo není k dispozici pro Smart TV.

obrazovka s ikonou infikovaného androidu

Jakmile budete vědět, jaký je váš operační systém, můžete pokračovat v hledání antiviru, v tomto případě budeme hovořit o ESET ZABEZPEČENÍ SMART TV. Toto je aplikace, kterou si můžete stáhnout do svého televizoru, abyste jej vyčistili od virů, a můžete ji získat v obchodě Play.

Navíc je z operační systém android, toto má miliony uživatelů, kteří si jej stáhli a je vysoce doporučeno s mnoha funkcemi. Mezi ně patří, že umí automaticky konfigurovat software Smartv, také chrání před všemi viry, má USB disk, detekuje nejrůznější podezření atd…

Typy antiviru pro smart tv

Některé z nejpoužívanějších antivirů jsou např. mcafee, je to jedna z těch, která je dodávána s předinstalací, takže ji musíte nakonfigurovat tak, aby ji bylo možné kompletně nainstalovat. Používá se ve všech televizorech značky Samsung s velmi dobrým a kompletním operačním systémem pro naše zařízení Smart TV.

Ostatní z nich a s Android TV je ESET SMART TV SECUARY o kterých jsme již dříve mluvili, ale zachovat to v těch doporučených. Je třeba poznamenat, že je dodáván s licencí, takže je široce používán na počítačích.

A v neposlední řadě je webový OS značky LG a nejlepší ze všeho je, že automaticky čistí Smartv. Tímto způsobem jej efektivně odhaluje hrozby, viry nebo všechny druhy podivných věcí

Je důležité a zásadní vědět, že díky antivirus poskytuje větší bezpečnost pro celý náš tým. Doufám, že vám tyto kroky pomohou k získání těchto kvalitních antivirů pro vaši Smart TV, abyste posílili své zabezpečení na maximum.