Saltar al contenido

Jak zjistit, kolik megabajtů mám na internetu? – Rychlost Wi-Fi

21 de julio de 2022

Existuje několik důvodů, proč se rychlost internetu v mobilu načítá pomalu, takže je vhodné to vědět Kolik megabajtů internetu mám? na mém modemu a rychlosti připojení. Prostřednictvím tohoto tutoriálu vám ukážeme, jak to udělat z PC.

Jak funguje internetové připojení a jeho rychlost?

Současné rychlosti internetu, alespoň ty běžné, se počítají v megabitech (Mbit/s), termín, který nelze zaměňovat s megabajty. Proto, když si smluvíte službu rychlosti internetu nebo wi-fi, mějte na paměti, že vy udává číslo v megabitech (Mbit/s). Tímto způsobem budete moci vidět megabajty, které máte, a také vědět, zda je kredit nebo hodnota, kterou platíte, spravedlivá.

Na druhou stranu si všimnete, že zobrazovaná rychlost při stahování souboru se nerovná megabitům. Ale, dokážeš odhadnout svou rychlost v megabitech provedením jednoduché matematické operace.

Nejprve mějte na paměti, že 1024 kilobitů se rovná 1 megabitu, takže pokud je vaše připojení k internetu nebo Wi-Fi 10 MB (megabit), celkem se bavíme o 10240 kilobitech.

Jediná věc, kterou musíte udělat, abyste změnili megabit na megabajty, je vydělit číslo v kilobajtech, například 10 MB (10240) 8. Tedy «10240/8», se kterým získáte rychlost stahování v kilobajtech. ( 1280), pak musíte rozdělit toto mezi 1024 (1280/1024).

Získání rychlosti stahování za sekundu v megabajtech, což by v tomto případě bylo 1,25 megabajtů. Mějte na paměti, že tyto informace budou užitečné pro zjištění rychlosti skutečné stažení vašeho připojení po použití metod, které vám ukážeme níže.

Metody, jak zjistit, kolik megabajtů má můj internet

Než začneme s různými metodami, jak zjistit rychlost vašeho internetu, je důležité, abyste to viděli pouze vy připojte zařízení se kterým budete dělat testy. Pokud máte připojeno několik zařízení, která využívají službu, neuvidíte spolehlivé výsledky týkající se rychlosti internetu vašeho modemu.

Podívejte se na megabajty prostřednictvím WiFi smlouvy

Jak zjistit megabajty, které vaše wi-fi síť obsahuje prostřednictvím vaší účtenky, je velmi snadné. Když si koupíte internetovou službu, megas vám řeknou, že mají smlouvu které chcete získat.

Když jej však používáte, máte pocit, že to není rychlost internetu, kterou vám slíbili. Proto první věc, kterou chcete konzultovat, je, jak zjistit mou rychlost s mým účtem nebo Kolik megabajtů mám?

triky, jak zjistit, kolik megabajtů mám internetu

Nyní, abyste věděli nebo viděli megabajty, které máte na základě vaší smlouvy, je zřejmé, že musíte mít v ruce fakturu, ať už digitální nebo fyzické. Poté se podíváte na zadní nebo přední stranu papíru, v závislosti na stylu papíru.

Potom se nacházíte v sekci kde říká shrnutí účtu, poté vyhledejte pole s podrobnostmi o poplatku. Zde můžete zkontrolovat, kolik megabajtů máte na internetu. Stejně tak informace o její hodnotě.

Pokud to však nevidíte, Zavolejte svému poskytovateli internetu. Můžete také kontaktovat zákaznický servis prostřednictvím svého počítače a zeptat se, kolik megabajtů mám nebo kolik megabitů má vaše síť.

šedý konektor

Tímto způsobem můžete vidět megabajtů, které skutečně máte. A pokud si všimnete, že jsou nižší než smlouva, kterou jste podepsali při nákupu produktu, nebo síť Wi-Fi.

Můžete požádat o její navýšení, ale pokud máte naopak pocit, že MB nebo megabajty. Pro dobrý výkon vaší navigace, ať už z počítače nebo mobilního telefonu, nestačí.

Pak budete muset požádat že zvedneš MB své wifi. BUĎ že vložili optické vlákno, díky kterému je Mbit výkonnější pro váš počítač a mobilní zařízení.

Musíte však pamatovat na to, že se zvýší kredit nebo inkaso faktury. Proto budete muset zaplatit vyšší cenu.

Budete však mít jistotu, že MB nebo Mbit, které máte připojené k vašemu ADSL k síti Wi-Fi. Jsou nejvhodnější pro tu práci s počítačem, nebo reprodukci videí ve vysoké kvalitě bez přerušení, ani se divím, kolik megabajtů mám internetu.

Pokud však pochybujete o tom, kolik megabajtů mám, existuje také možnost zobrazit rychlost internetu na hlavním panelu pomocí NetSpeedMonitor. Chcete-li zkontrolovat, kolik MB nebo megabitů (Mbit/s) jste připojeni ke svému ADSL, ale toto vyžaduje další software.

Kromě toho existuje další metoda, se kterou není třeba nic instalovat, Tím pádem nejste členem toho, jak vidět megabajty, které máte pokaždé.

Pomocí správce úloh

Pokud nechcete stahovat žádný program a sledovat čistou rychlost stahování, kterou váš modem dosáhne přes ADSL nebo optická vlákna, můžete použít správce úloh systému Windows. Správce úloh Windows má velmi užitečnou funkci pro zobrazení rychlosti internetu nebo pro zjištění, kolik megabajtů internetu mám bez kreditu nebo za něj platím.

Ve skutečnosti může být správce úloh ještě efektivnější než jiné systémy, protože zobrazuje vše procesy, které spotřebovávají internet. Tímto způsobem, pokud existuje několik programů, které používají připojení k internetu, budete to moci vidět a šlo by pouze o přidání hodnot, které se objeví.

  Správce úloh

Chcete-li to provést, první věc, kterou byste měli udělat, je otevřít správce úloh systému Windows, což je provedeno s kombinací Klávesy Ctrl+Alt+Delete. Stisknutím této kombinace kláves se zobrazí konfigurační obrazovka, vyberte „Správce úloh“.

Nyní stačí stáhnout nebo otevřít videa/stránky na vašem počítači nebo mobilním telefonu, abyste mohli využít plnou rychlost internetu nebo optického připojení. Přejděte do sekce procesy a vyhledejte sekci „Síť“., zde by se spolu s rychlostí měly zobrazovat programy, které spotřebovávají internet nebo Wi-Fi. Stačí sečíst všechny hodnoty a dosáhnete své celkové rychlosti. Všimněte si, že tyto informace můžete také vidět v části „Výkon“, což je ještě jednodušší.

Pokud si z nějakého důvodu všimnete, že se rychlost nedaří, mějte na paměti, že existuje několik metod, jak zvýšit rychlost internetu v systému Windows 10. Bezpochyby to může být užitečné, pokud máte Problémy se sítí.

S externími nástroji

Jak zjistit, kolik megabajtů máte pomocí externích nástrojů, je bezpochyby nejjednodušší způsob, jak zkontrolovat rychlost vašeho připojení k internetu, a to pomocí stránky, která vám to říká.

port konektorového kabelu

Existuje mnoho stránek, pomocí kterých můžete tento proces provést, tentokrát vy Představujeme Fast.com. Webová stránka, velmi snadno použitelná, která vám ukáže informace.

Stačí přejít na jejich webovou stránku a ta začne vyhodnocovat rychlost vašeho připojení. Po provedení analýzy se zobrazí na obrazovce rychlost připojení vašeho internetu nebo Wi-Fi, což je proces, po kterém jej můžete porovnat se svým smluvním plánem.