Saltar al contenido

Jak zjistit, kdo viděl vaše příběhy na Facebooku? – Z Androidu, iOS a PC

17 de julio de 2022

Aplikace, které denně používáme ke komunikaci, se musí znovu objevit, aby si udržely a přilákaly nové uživatele. A to dobře ví i nejpoužívanější sociální síť na světě Facebook a v tomto smyslu přidává nové funkce, jako jsou příběhy. Ale věděli jste, že můžete vědět, kdo vidí vaše příběhy na Facebooku, a to z mobilu nebo počítače.

Příběhy na Facebooku jsou velmi zajímavým prvkem, který sociální síť integrovala, aby poskytla více dynamiky způsobu, jakým interagujeme. a tímto způsobem můžeme nahrávat obrázky, videa a jakýkoli jiný prvek. Ale s výjimkou, že to bude mít jen 24 hodin, po uplynutí této doby zmizí a to se líbilo mnoha uživatelům.

Proto je možné do příběhů vkládat hudbu, nálepky nebo texty písní. Ale vždy nás zajímá, jestli naše příběhy vidí naši přátelé a ukáže se, že je to možné. A to je účelem tohoto článku, ukázat vám, jak můžete vědět, kdo vidí vaše příběhy na Facebooku z vašeho smartphonu nebo mobilu.

Jaký je postup pro nahrání obsahu do vašeho příběhu na Facebooku?

Teď, pokud jsi to nikdy neudělal nahraný audiovizuální obsah ve vašich příbězích na Facebooku, nebojte se. Protože, jak uvidíte později, je to velmi jednoduchý a rychlý postup. A co je nejlepší, můžete to udělat z aplikace nainstalované ve vašem mobilu nebo z vašeho osobního počítače a v tomto případě vstoupíte na oficiální Facebook stránku.

s Androidem

Pokud používáte telefon se systémem Android, musíte provést následující sdílet ve svých příbězích. Prvním krokem je vstoupit do aplikace Facebook, jakmile jste ve svém profilu, přejděte do sekce Novinky a klikněte na ikonu (+) ‘Vytvořit příběhy’. V této sekci můžete vybrat položku pro nahrání hudby, textu, selfie atd.

Budete mít také možnost nahrát fotografii nebo video a to z galerie vašeho telefonu, nebo si můžete, chcete-li, jednu pořídit v tuto chvíli. A za tímto účelem stačí kliknout na ikonu fotoaparátu, jakmile je tento proces dokončen, můžete pomocí různých ikon přidat nálepky, text, dDrawing nebo cokoliv chcete, upravte si příběh podle svých představ.

Dalším krokem je výběr Koho chcete vidět svůj příběh? a k tomu musíte kliknout na možnost ‘Soukromí’. A chcete-li svůj výtvor dokončit a nahrát, musíte kliknout na možnost „Sdílet v příbězích“ a pamatovat si, že bude k dispozici vámi zvolené veřejnosti po dobu 24 hodin.

facebook zařízení

na iOS

Obdobně budete postupovat, pokud používáte mobil, který pracuje s operačním systémem iOS a jako první krok musíte vstoupit do Facebook App. Ve svém profilu přejděte do sekce Novinky a klikněte na ikonu (+) ‘Vytvořit příběh’ a vyberte typ příběhu, který chcete vytvořit. Můžete také použít obsah, který je ve vaší galerii, nebo jej vytvořit a za tímto účelem kliknete na ikonu fotoaparátu.

Až budete mít fotku nebo video, můžete pomocí ikony přidejte text, kresbu, nálepky atd. Dalším krokem je kliknutí na ikonu ozubeného kola. Tím vyberete možnost ‘Soukromí’ a vyberete veřejnost, která může příběh vidět. Pro dokončení klikněte na možnost ‘Sdílet v příbězích’.

z instagramu

Nyní, pokud je to, co chcete sdílet příběh vytvořený na Instagramu na svůj účet na Facebooku, stačí udělat následující. Vstupte do aplikace Instagram ze smartphonu iOS nebo Android a vytvořte svůj příběh. Nezapomeňte, že do stejného příběhu můžete nahrát dvě fotografie. Po dokončení klikněte na možnost Odeslat.

Nyní najděte a vyberte „Možnosti sdílení“ a musíte si vybrat mezi těmito dvěma možnostmi „Sdílet na Facebooku vždy“ nebo „Sdílet jednou“. Pro dokončení stačí kliknout na možnost Sdílet a je to nahrál příběh na facebook z instagramu.

prohledávat historii sítě

Kde vidíte přátele, kteří viděli váš příběh na Facebooku?

Všichni cítíme určitou úzkost vědět, který z našich přátel Podívejte se na příběhy, které sdílíme na Facebooku. A pravdou je, že je to velmi jednoduché a nebude vám trvat dlouho, než se o této pro nás tak důležité informaci dozvíte. První věc, kterou byste měli udělat, je zadat svůj profil na sociální síti.

Dalším krokem bude přejít do hlavní nabídky a tam vyhledat a vybrat sekci „Váš příběh“. Jakmile je tato akce provedena, zobrazí se na obrazovce seznam všech lidí, kteří viděli váš příběh od doby jeho zveřejnění.

Jak zobrazit reakce vašich přátel na Facebooku na příběh, který jste nahráli?

Známé mohou být i reakce našich přátel na příběhy, které zveřejňujeme. Pamatujte, že sociální síť umožňuje můžeme reagovat na nahraný obsah ve facebookových příbězích. I když to bude podléhat nastavení soukromí, které bylo pro tento příběh vybráno.

A tato informace se objeví i ve volbě ‘Váš příběh’, kde vám nejen ukáže, kdo z vašich přátel viděl váš příběh. Také počet zobrazení, které má publikace a reakce, které nahrání tohoto příběhu vyvolalo na Facebooku.

zkontrolovat historii přátel

Mohou lidé, kteří nejsou na vašem seznamu přátel, vidět váš příběh?

Aby ostatní lidé, kteří nejsou součástí vašeho seznamu přátel, měli přístup k tomu, co zveřejňujete nebo nahráváte do svých příběhů na Facebooku, bude záležet výhradně a výhradně na tom, jak si nakonfigurujete možnost ochrany osobních údajů.

Pamatujte, že při nahrávání příběhu musíte vybrat, kdo může mít k tomuto obsahu přístup a v tomto případě si musíte vybrat mezi možnostmi, které vám nabízí. Pokud tedy vyberete možnost „Veřejné“, každý bude mít možnost vidět váš příběh. Pokud místo toho zvolíte možnost ‘Přátelé’, budou to jediní, kterým bude povoleno vidět obsah.

Jak můžete nakonfigurovat, kdo uvidí vaše příběhy na Facebooku?

Možnosti ochrany osobních údajů vám umožňují vybrat, kdo může vidět, co zveřejňujete ve svých příbězích na Facebooku. A nabízí vám to zároveň, když tvoříte audiovizuální obsah, a pokud nevíte, jak na to, hned vám to prozradíme.

S aplikací pro Android

Na mobilních zařízeních se systémem Android lze konfigurovat velmi jednoduše kdo může vidět vaše příběhy na Facebooku. A jak jsme již zmínili, můžete to udělat po vytvoření svého příběhu, jakmile zahrnete různé prvky, které tvoří vaši fotografii nebo video.

žena aplikace facebook

V tomto okamžiku musíte kliknout na možnost ‘Soukromí’, která se nachází v levé dolní části obrazovky. Při provádění této akce se zobrazí možnosti, které si můžete vybrat a vybrat kdo bude viditelný v této publikaci.

Ze zařízení iOS

V případě, že používáte telefon se systémem iOS, postup je velmi podobný, protože budeme pracovat z aplikace Facebook. Jakmile vytvoříte své video nebo fotografii a zahrnuli jste všechny prvky, které bude obsahovatpřejděte na ikonu ozubeného kola.

Klikněte na něj a poté z nabídky vyberte možnost ‘Soukromí’. Tato akce vám umožní vidět na obrazovce možnosti, které vám umožní vybrat veřejnost, která může vidět váš příběh. Nyní si jen vyberete a je to, kliknutím na ‘Sdílejte svůj příběh’ Může to vidět pouze publikum, které jste si vybrali.

Na oficiálních stránkách

Pokud si budete přát vyberte publikum, které bude mít přístup k vašim příběhům Z PC musíte jako první vstoupit na oficiální stránky Facebooku. Zadejte své údaje, abyste mohli zadat svůj profil a pokračovat ve vytváření svého příběhu.

klávesnice vytvářet příběhy facebook

Jakmile ji budete mít hotovou, vedle vašeho příběhu najdete ikonu ozubeného kola a musíte na ni kliknout. A nyní pokračujte výběrem publika, které chcete vidět svůj příběh, můžete si vybrat z několika možností a připraveni sdílet svůj příběh, může jej vidět pouze vámi vybraná veřejnost.

Existuje způsob, jak zjistit, kolikrát byl váš příběh zobrazen na Facebooku?

Facebook nám nabízí přehlednou vizualizaci dat, která nás zajímají a vědět, kolikrát byl příběh viděn, je jedním z nich. Chcete-li tyto informace zjistit, stačí zadat sekci ‘Váš příběh’ a tam uvidíte modrou tečku. Toto je ve tvaru oka a říká vám, kolikrát byl váš příběh zhlédnut.