Saltar al contenido

Jak získat nadmořskou výšku a souřadnice místa nebo mou adresu na Mapách Google

18 de julio de 2022

V současné době mají Mapy Google velké množství nástrojů, které jsou pro nás zcela užitečné každý den našeho života, patří mezi nejužitečnější nástroje, které máme, jak se dostat na místo pěšky, nejen, že také neříká čas, který by uplynul, kdybychom jeli hromadnou dopravou.

Další jeho funkcí je umět komunikovat s firmami nebo turistické lokality, které chceme navštívit a je dokonce možné posoudit kvalitu jejích služeb, aby se v brzké době mohli ostatní uživatelé rozhodovat s ohledem na toto vše.

Kromě těchto funkcí nám Google Maps nabízí odlehčenou verzi a také osobnější nástroje, včetně možnosti znát mou přesnou polohu, souřadnice a dokonce i nadmořskou výšku a délku našeho domova. Jako obvykle vás zde naučíme, jak se s nimi setkat.

Jak se tvoří souřadnice zeměpisné šířky a délky?

Souřadnice se v zásadě skládají ze dvou prvků, jedním z nich je zeměpisná šířka, což je úhel mezi bodem a rovníkem, mnohem jednodušším způsobem lze říci, že jsou to vodorovné čáry na mapě.

Druhým prvkem je délka, což není nic jiného než úhel podél rovníku, z jakéhokoli bodu na světě, nebo dobře z jiného úhlu pohledu, jsou to svislé oblouky mapy. Pomocí těchto dvou prvků je možné získat souřadnice a tedy přesné umístění jakéhokoli bodu

Jak získat souřadnice mé adresy?

První věc, kterou byste měli udělat, je ujistěte se, že máte zapnutou možnost GPS na svém mobilním telefonu, poté musíte přejít do svých aplikací a kliknout na Mapy Google, které jsou obvykle ve výchozím nastavení nainstalovány v systému Android.

Jakmile jste v aplikaci, okamžitě nám poskytne přesné souřadnice našeho výchozího umístění, v případě, že se tak nestane, je nutné postupovat podle následujících kroků:

  1. Protože jste na mapě, měli byste na ni kliknout kamkoli, nebo v tomto případě kliknout přímo na svou adresu.
  2. Tím získáme kartu umístění, která se obvykle nachází ve spodní části obrazovky.
  3. Na této kartě najdete symbol umístění na její pravé straně doprovázeny dvěma číslicemi oddělenými od sebe pomlčkou.
  4. Stačí zkopírovat tato dvě čísla výše a vložit je do vyhledávacího pole Map Google
  5. Poté vám Mapy Google zobrazí přesné souřadnice vaší polohy, které lze vidět na stejném místě, kde se poprvé objevil soubor s polohou.

Mohu sdílet své souřadnice?

Ano, dnes je velmi běžné sdílet tyto přesné souřadnice nebo umístění, aby bylo možné získat různé obchody, které nabízejí doručovací služby vezměte jejich výrobky ke dveřím vašeho domu, nebo to prostě zvládne každý kamarád či známý. Toho je dosaženo následovně:

  1. Jakmile získáte kartu umístění, musíte na ni stisknout, aby se zobrazily další možnosti.
  2. Mezi těmito možnostmi mámeUložit«,»zeptat se na cestu“, „umístit špendlíky“ a ten, který nás zajímá v tomto případě „sdílet místo“, ve kterém musíme stisknout.
  3. Tato akce zobrazí okno, které se nás zeptá, zda chceme našemu zařízení povolit přístup k uvedeným informacím, stačí stisknout místo, kde je uvedeno „povolit“.
  4. Po povolení se zobrazí řada možností, kde si můžete vybrat požadovanou aplikaci vedle kontaktu, se kterým chcete tyto souřadnice sdílet.
  5. Po výběru stačí kliknout na «Poslat«.

výška a souřadnice mého domova z mého androidu

Na druhou stranu už existují aplikace, které věci usnadňují, jako WhatsApp a Telegram, které vám umožní sdílet vaši přesnou polohu s ostatními uživateli, kteří se rozhodliv reálném čase a dokonce i po omezenou dobu.

Mohu pomocí Map Google znát nadmořskou výšku svého domova?

Vertikální vzdálenost bodu na povrchu vzhledem k hladině moře je to, čemu říkáme nadmořská výška, bohužel tato funkce ještě není v této aplikaci vyvinuta, abychom poznali nadmořskou výšku domů a dokonce i hor Je vyžadována aplikace Google Earth.