Saltar al contenido

Jak získat IP adresu e-mailu v Outlooku a Gmailu

7 de agosto de 2022

Když zjistíte, kde a neznámý email nebo odkud je odesílán, existuje několik způsobů, které nám umožňují ve větší či menší míře znát původ problému a vyhnout se tak spamu v případě, že jej chcete ignorovat.

Tento první krok spočívá v kontrole domény, která doprovází e-mailovou adresu, @google.com, @gmail.com, @yahoo.com, tímto způsobem je užitečnější dešifrovat původ e-mailu.

Buďte to proto, abyste pozorovali, zda se jedná o a falešná pošta nebo ověřit, zda si někdo přeje získat naše údaje pomocí škodlivého e-mailu, který se vydává za identitu společnosti, pomocí technik, jako je „phishing“; který se používá ke krádeži informací a identity uživatele, takže se používá k blokování veškerého spamu, který se dostane do vašeho e-mailu.

Proto přistoupíme k detekci jednoduchým způsobem jak sledovat IP ze služby Outlook a Gmail.

Tímto způsobem můžete sledovat IP adresu e-mailu Gmail

Chcete-li zjistit IP adresu neznámého e-mailu přijatého na platformě Gmail, začněte zadáním svého e-mailu, kde jste našli podezřelý e-mail.

Jakmile jste uvnitř, klepněte nebo stiskněte tři tečky «Možnosti» v pravém horním rohu příslušného e-mailu a vyberte možnost «Ukázat originál».

Dále na této nové kartě, která bude povolena, můžete vidět zdrojový kód uvedené pošty, která bude sledována. Pro přístup k IP odesílateli musíte provést následující příkaz na klávesnici; Ctrl+F (Command+F pokud používáte operační systém Mac nebo Linux) současně.

Spolu s touto sekcí můžete vidět IP adresu původního odesílatele «x-původní-ip“ někdy adresa IP je lokalizovatelný přes pole IP odesílatele.

V případě, že zdrojový kód e-mailu nemá dva textové řetězce, je pravděpodobné, že odesílatel používá externí šifrování nebo anonymní službu ke skrytí identity a skutečného umístění e-mailu.

tři outlook zařízení

Jak zjistím IP adresu v aplikaci Outlook/Hotmail?

Pokud se rozhodnete pro e-mailovou službu microsoft, postup v praxi je shodný s tím, který byl právě vysvětlen u platformy Gmail. Rozdíl je v tom, že budete muset vybrat možnost „Zobrazit zdroj zprávy” v rámci možností pošty, kterou chceme najít a sledovat.

Po stisknutí možnosti tří bodů se zobrazí okno podobné tomu, které je vidět v Gmailu. V tomto okně budete muset vyhledat následující textové pole pomocí kombinace kláves Ctrl+F; “IP odesílatele“.

Po tomto textovém řetězci budete moci vidět adresu IP celé jméno odesílajícího uživatele a pokud v kódu tento textový řetězec chybí; můžete použít textový řetězec «x-původní-ip“, abyste našli zdrojovou adresu.

Jak mohu najít IP adresu na mapě?

Chcete-li najít IP adresu na virtuální geolokační mapě, můžete se spolehnout na několik nástrojů na webu, které vám umožní provést tento úkol tak, jak je Jaká je moje ip adresa Y GeolPView.

Tyto nástroje umožní získat přibližné informace o umístění různých IP adres, které se provádějí, což se přidává k použití dynamických veřejných IP adres nebo VPN pro výběr IP adres z jiných zemí.

To se rozumí tak, že IP umístění nemusí odpovídat původní poloze odesílatele, ale simulované poloze.

Výše uvedený proces se provádí ručně, přičemž se bere v úvahu, že hlavičkový soubor k nalezení IP. Proto existují také nástroje schopné analyzovat tento typ souborů pouhým zkopírováním a vložením, v tomto smyslu se doporučují následující: „GsuiteToolBoxMessageheader, IP-Address Email Header Trace a MX Toolbox Email HeaderAnalyzer“.