Saltar al contenido

Jak zdarma vyhledávat obrázky ve vysokém rozlišení Full HD na Googlu – snadno a rychle

2 de agosto de 2022

Pokud jste online vyhledávač obrázků, budete mít zájem jak vyhledávat na Googlu obrázky ve vysokém rozlišení Full HD a zdarma. Je opravdu frustrující trávit dlouhé hodiny a nenacházet nic kvalitního. Jako vždy vám to vysvětlíme v jednoduchých krocích.

Normální vyhledávání pomocí Google

 1. Zkontrolujeme normální quest. Otevřeme prohlížeč Google Chrome.
 2. Umístíme do terénu Chcete-li prohledat obrázek, vyhledejte klíčová slova.
 3. Klikneme na lupu nebo na klávesu „enter“.
 4. Když nám poskytne výsledky, aktivujeme kartu „obrázky“. A uvidíme mnoho obrázků různého rozlišení.
 5. Poté klikněte na tlačítko «Nástroje». Aktivuje se nabídka filtrů. Dotkneme se šipky „Velikost“.
 6. Objeví se několik možností a my jsme klikali na „Větší než“ a vybrali jsme rozlišení, které potřebujeme.

Pokročilé vyhledávání pomocí Google

Do této chvíle jsme byli v pohodě. Protože aktuálně, když stisknete „Velikost“, uvidíte pouze 4 možnosti. Ukážeme vám, jak pomocí stejného prohlížeče Google Chrome můžeme zdarma vyhledávat obrázky ve vysokém rozlišení Full HD. Nejprve opakujte kroky 1-2-3-4.

 • V tomto okamžiku aktivujeme tlačítko «Nastavení» nebo v jiných případech «Nastavení» buď «Předvolby». Je to tlačítko vedle «Nástroje».
 • Zobrazí několik alternativ. vybereme «Pokročilé vyhledávání».
 • Vstoupíme do okna, které nám dá možnost použít alternativy, které zmizely.
 • Hledáme titul «Velikost obrázku». Stiskneme malou šipku, která zobrazí více možností, jak rozlišení fotografie, tak megapixely. A klikněte na tlačítko «Pokročilé vyhledávání». Začneme vidět, že nám Google předkládá sérii obrázků s vysokým rozlišením. Do kterého obrázek uložíme a stáhneme.

Najděte kvalitní obrázky

I přes tuto metodu sice prohlížeč zobrazí kvalitní fotografie, ale najdeme jeden nebo dva obrázky, které nesplňují požadavky. Jak poznáme kvalitní obrázek? Jedním ze způsobů je naučit se počítat rozlišení. Další je, pokud jste náročný uživatel, tento tip se vám bude líbit, už jsme ho vyzkoušeli a osvědčil se nám.

 • Až uvidíte výsledky, kliknete na obrázek, který vás zajímá.
 • Obvykle po pravé ruce otevřete tmavé okno s obrázkem, uvádějící jeho původ a rozlišení v pixelech.
 • Pokud si všimnete, že obrázek ukazuje vyšší rozlišení, ale v vizualizér fotografie je zarámovaná v malé krabičce, je velmi pravděpodobně nekvalitní. Vyzkoušeli jsme to tak, že jsme šli na původ fotky a zjistili jsme, že ačkoli vypadá velká, nemá dobré rozlišení.
 • Trik je v tom že když vyberete fotografii, podívejte se na tmavého diváka že jo. Pokud si všimnete, že je obraz široký, že na displeji nenechává téměř žádný okraj, pak jsme narazili na vysoký rozlišení.

Co se stane, když se vám požadovaný obrázek v prohlížeči zdá malý a vy už nebudete chtít hledat jiný, protože se vám ta fotka líbí. No, tady je trik, ne vždy to funguje, ale s pravděpodobností pokusu, kterou jsme udělali, 70% fungovalo pro nás, věnujte pozornost:

 • Po pravé straně máte obrázek v tmavém prohlížeči. Myší (levým nebo hlavním tlačítkem) přetáhněte obrázek do vyhledávacího pole. V okamžiku přetažení si všimnete, že je aktivován prostor, který říká: „Sem přetáhněte obrázek“. Tam pustíte obrázek.
 • Obrázek dle vlastního výběru najdete v malé krabičce. A vedle toho kliknete na možnost «Všechny velikosti».
 • Stejná fotografie bude zrcadlena několikrát s různým rozlišením.
 • Stačí si vybrat libovolný. Když tmavý prohlížeč vyjde, pozorováním sledujte, který obrázek je zvětšený nebo zvětšený. A všimnete si, že můžete získejte svou fotografii s vynikajícím rozlišením.

neustálé vyhledávání obrázků na google

Je to také možné stáhnout všechny obrázky z webové stránky v chrome. Jak vidíte, vybavili jsme vás mnoha tipy, doufáme, že je dokážete uvést do praxe. A vychutnejte si kvalitní obrázky v co nejkratším čase pomocí stejného prohlížeče Google zdarma.

Existuje také možnost provádět konkrétnější vyhledávání podle pixelů. Pokud víte o jiném způsobu, dejte nám vědět.