Saltar al contenido

Jak zdarma stahovat, instalovat a používat písma z Google Fonts

9 de agosto de 2022

Je velmi pravděpodobné, že jste někdy přemýšleli, zda bylo možné získat přístup volná forma na různá písma, která má databáze Google Fonts. A odpověď na tuto otázku je ano a můžete to udělat velmi snadno.

Abychom splnili vaše požadavky a odpověděli na vaše otázky týkající se této záležitosti, přinesli jsme vám fascinující článek. V něm vám ukážeme jak si zdarma stáhnout, nainstalovat a používat písma z Google Fonts.

Považujeme za velmi vhodné, že můžete mít přístup k této skvělé knihovně písem, stáhnout si je a nainstalovat do svého počítače. A to vše zcela zdarma, kde si každý uživatel Google může vybrat ten, který preferuje a použít jej při tvorbě webových návrhů nebo grafického designu a zde vysvětlíme jak si zdarma stáhnout, nainstalovat a používat písma z Google Fonts.

Odhaduje se, že jsou v okolí 1000 různých písem které si můžete nainstalovat do svého počítače a používat je bez problémů. V tomto tutoriálu vám ukážeme různé kroky, které musíte provést, abyste si mohli stáhnout, nainstalovat a používat písma z Google Fonts zdarma. Takže pokračujte ve čtení, abyste měli přístup k tomuto skvělému katalogu písem.

Jak zdarma stahovat, instalovat a používat písma z Google Fonts

Takže můžeš stahujte, instalujte a používejte písma z Google Fonts zdarma a tak je používat v různých programech, jako je Word, Exel, Power point, Photoshop. A nepoužívejte stále stejná písma, která jste používali roky. A tímto způsobem dejte svým projektům velmi odlišný a atraktivní design.

Abyste to mohli udělat, stačí přejít na další stránku, kterou vám poskytneme v následujícím odkazu, a budete k ní mít přístup, aniž byste ztráceli čas. Po vstupu na stránku můžete okamžitě vidět skvělé počet písem které vám nabízí a že budete mít přístup bez jakýchkoli peněžních nákladů.

Zde je otázka, zda hledáte ten zdroj, který se vám zdá více přitažlivý nebo ten, který nabídne vašemu projektu inovativní a atraktivnější design. Takže pokračujte v našem tutoriálu a můžete se velmi dobře naučit, jaké jsou další kroky, které musíte provést. Vyberete si kterýkoli ze zdrojů a poté přichytíte červenou tečku se znaménkem plus.

Výběr, stahování a instalace písem z Google Fonts

Jakmile to uděláte, ve spodní části obrazovky se zobrazí zpráva. černý pruh umístíte se na něj kurzorem a vytvoříte klip. Při provádění této akce se zobrazí okno s různými možnostmi směrem nahoru, ale přejdete do pravé horní části, kde je šipka směřující dolů, to je ikona stahování.

Tím se dostanete do své knihovny, takže si můžete soubor uložit, kamkoli chcete v počítači. Budete muset pouze kliknout na možnost Uložit, dalším krokem, který provedeme, bude instalace. Za tímto účelem hledáme složku, do které soubor ukládáme, a vybereme každou složku, protože každá má varianty písma.

Další věc, kterou uděláme, je vyberte složku, dvakrát na něj připněte, pak se vám zobrazí okno a v něm stisknete volbu Instalovat. To bude provedeno velmi rychle a musíte opustit toto okno, abyste mohli opakovat stejný postup s každou ze složek.

nainstalovat písmo

Nyní posledním krokem, který se chystáte udělat, je zkontrolovat, zda bylo písmo, které jste právě stáhli, skutečně nainstalováno ve vašem počítači. Za tímto účelem přejdete do kteréhokoli z návrhových programů, které používáte. Když otevřete tento program, co byste měli udělat, je přejít na karta písma a vyhledejte název toho, který jste právě nainstalovali.

A skutečně se chystáte zkontrolovat, zda je písmo nainstalováno a připraveno k použití, a tímto způsobem můžete mít písma, která chcete pro své projekty. A takhle je to snadné stahujte, instalujte a používejte písma z Google Fonts zdarma.