Saltar al contenido

Jak zarovnat a vycentrovat text, obrázky a objekty v Adobe Photoshop CC

14 de agosto de 2022

Photoshop je celosvětově nejrozšířenějším editačním programem. Image profesionálové pracují s tímto programem, aby dosáhli vynikajících výsledků ve své práci. K používání jeho nástrojů tedy nemusíte být experti, protože díky funkcím, které má, můžete svou práci snadno provádět.

Photoshop pracuje s operačními systémy Apple Macintosh a Windows, i když pro ně existuje celá řada podobných programů úpravy fotografií a obrázků. Photoshop se stal pro uživatele jedním z nejoblíbenějších a nejdůležitějších.

Je také důležité zmínit, že CC (Creative cloud) je cloud vytvořený společností Adobe, takže si můžete návrhy a díla vytvořená ve Photoshopu uložit do prostoru na webu. Ve stejnou dobu je možné jej sdílet a synchronizovat s počítačem na kterém pracujete, máte také přístup k různým službám Adobe.

Photoshop umožňuje vycentrovat objekty, obrázky nebo text v několika krocích

S Photoshop CC již není nutné ukládat práci vykonanou v tomto programu na flash disk, abyste si ji mohli prohlédnout nebo stáhnout do jiného počítače, abyste mohli pokračovat v úpravách. Vzhledem k tomu, že díky tomuto vytvoření CC lze uložit na účet a tímto způsobem můžete přistupovat ke všem složkám, které máte.

Stejně tak Photoshop má velké množství nástrojů, takže jeho uživatelé mohou ve svých edicích aplikovat různé efekty. V tomto případě vysvětlíme jak pomocí nástrojů Photoshopu vycentrujte objektprotože je to nanejvýš důležité.

V první řadě, abyste mohli ve Photoshopu vycentrovat text, obrázek nebo objekt, postup je stejný. Stačí otevřít program a vytvořit nový souborpak můžete vložit obrázek, objekt nebo můžete vybrat textový nástroj umístěný v pravém panelu, abyste mohli přidat text do vrstvy.

Mělo by být vizualizováno, že každý objekt, který je přidán do dokumentu, je vytvořen vrstvami, po vytvoření textu můžete stisknout «ctrl A» pro výběr celého plátna. Musíte vzít v úvahu, že chcete text vycentrovat svisle i vodorovně, aby byl dokonale vycentrován.

Měli byste tedy zvážit zobrazení pravého dolního panelu a ověřit, že jste na textové vrstvě, poté přejděte na horní panel a vyberte možnost «zarovnat svisle» a pak možnost «zarovnat vodorovně». Automaticky vidíte, že text byl zarovnán na střed plátna.

Centrování objektů ve Photoshopu je snadné

Můžete také vybrat obdélník z panelu nástrojů a bude v nové vrstvě. Také, pokud chcete, aby byl vycentrovaný text ve středu obdélníku (což by byl objekt), stačí vybrat oblast, kde chcete, aby byl objekt vystředěn pomocí «nástroj pro výběr».

nástroj pro výběr nabídky

Poté musíte provést stejný postup, musíte se najít ve vrstvě objektu a vybrat nástroj pro přesun a poté přejít na horní panel a vybrat nástroj «zarovnat svisle» a pak «zarovnat vodorovně».

Tímto způsobem bude text automaticky uvnitř vytvořeného objektu, můžete také vybrat dvě vrstvy, což by byla textová vrstva a vrstva obdélníku, aby byly zarovnány na střed plátna. Takže musíte stisknout «ctrl A»a poté zvolte nástroj pro přesun.

Poté se musíte vrátit na horní panel a vybrat možnosti «zarovnat svisle» a «zarovnat vodorovně». Tímto způsobem dostanete text na střed obdélníku. A obdélník s textem vycentrovaným přímo uprostřed plátna.

Je to definitivní, je to jednoduchý postup, který můžete provést s jakýmkoliv objektem, textem nebo obrázkem, skládá se z několika kroků, stačí jen ověřit, kdykoli stojíte na vrstvě, kterou chcete vycentrovat a je to, tímto způsobem můžete vycentrovat, co chcete.

Nakonec doufáme, že vám tento článek pomohl. Rádi bychom však slyšeli váš názor. Dokázali jste zarovnat a vycentrovat text, obrázky a objekty v aplikaci Adobe Photoshop podle následujících kroků? Znáte jinou metodu, jak tuto akci vylepšit? Své odpovědi nám zanechte v komentářích.

Také by vás mohlo zajímat Jak snadno a rychle načrtnout nebo zarovnat text ve Photoshopu