Saltar al contenido

Jak zapnout nebo vypnout hardwarovou akceleraci pro Google Chrome a Firefox

19 de agosto de 2022

Hardwarová akcelerace na výpočetní úrovni se používá k urychlení funkce, a to je hotovo rychle ve srovnání s používáním softwaru běžícího na konvenčním CPU. Někteří však často dávají přednost povolení nebo zakázání hardwarové akcelerace.

Protože při použití tohoto nastavení v prohlížeči Chrome se jeho rychlost zrychlí stejně jako Firefox nebo jakýkoli jiný prohlížeč. Tento typ dodatečné akcelerace využívá kromě CPU také GPU grafické karty zařízení nebo počítače.

To přináší výhodu vyšší rychlost načítání stránky, přehrávání videa, zvyšuje životnost baterie pro mobilní a přenosná zařízení; Se zvyšujícím se zatížením procesoru počítač pracuje lépe, protože GPU přebírá určitou část úloh zpracování.

Index()

Jaké problémy vidím, když je v prohlížeči Google Chrome zapnutá hardwarová akcelerace?

Někdy se setkáváme s určitými překážkami a je velmi možné, že pokud máte v některé softwarové aplikaci aktivovanou možnost hardwarové akcelerace, přehrávání videa nebo zvuku je obtížné; proto pokud k tomu dojde, měli byste zakázat hardwarovou akceleraci v programech, které byly ovlivněny.

Ale to není jediný problém, kterému čelíme, také obrázky se moc nezobrazujístejně jako některé části prohlížeče Google Chrome, jsou špatně navrženy.

Jaké problémy lze vidět, pokud je v prohlížeči Mozilla Firefox povolena hardwarová akcelerace?

Existuje počítačový program s názvem WindowBlinds, který usnadňuje grafické rozhraní Window, a když je aktivována hardwarová akcelerace, ukázalo se, že prohlížeč firefox zamrznenebo nedělá nic; proto se doporučuje nejprve vypnout WindowBlinds a poté hardwarovou akceleraci.

Jak povolit nebo zakázat hardwarovou akceleraci pro Google Chrome a Firefox?

Současné prohlížeče používají techniku hardwarová akcelerace, tímto způsobem zvyšuje výkon počítače, což je velká výhoda, ale také jsme zmínili, že to přináší určité potíže v prohlížečích Google Chrome i Firefox. Existují další způsoby, jak urychlit načítání stránek v prohlížeči Google Chrome i Firefox.

V tomto příspěvku se však níže zmíníme o návaznosti na aktivaci a deaktivaci hardwarové akcelerace pro oba prohlížeče, protože v závislosti na tom, co v danou chvíli potřebujeme, jednu nebo druhou funkci zachováme.

Chcete-li povolit hardwarovou akceleraci v prohlížeči Google Chrome; První věc, kterou byste měli udělat, je otevřít v počítači prohlížeč Chrome. Poté v nabídce klikneme vpravo nahoře, kde se objeví tři body, které představují další možnosti.

Dále je označeno „Nastavení“; poté v dolní části klikneme na „Pokročilá nastavení“ a poté na „Systém“. Chcete-li skončit v možnosti „Použijte hardwarovou akceleraci, je-li k dispozici“.

Pokud ji chceme deaktivovat, postupujeme podle stejné předchozí sekvence, ale nakonec je zvolena alternativa deaktivace uvedené funkce; nakonec se musí restartovat aby se změny projevily.

Chcete-li zapnout hardwarovou akceleraci Mozilla Firefox; otevřeme prohlížeč, v nabídce klikneme na „Nástroje a poté na „Možnosti“, poté klikneme na ikonu „Upřesnit“; Pokračujeme později na kartě „Obecné“ a skončíme v části „Výkon“.

hardwarová akcelerace s mozillou

Zde označujeme naši preferenci, tedy „Povolit hardwarovou akceleraci“ nebo „Zakázat hardwarovou akceleraci“; Nezapomeňte restartovat prohlížeč, aby se změna projevila.

Na závěr, i když existují i ​​jiné způsoby, jak zvýšit a optimalizovat rychlost vašeho počítače, podle toho, co jsme zmínili, musíme buďte opatrní při aktivaci hardwarové akcelerace v jednom z těchto dvou prohlížečů. To vše proto, že nám to může způsobit problémy ve videích, zvucích nebo že to visí; ale také nám poskytuje několik výhod ve svém výkonu, které můžeme využít.