Saltar al contenido

Jak zapnout a vypnout rychlé uživatelské zapínání a vypínání ve Windows 10

26 de julio de 2022

Přemýšlel jsem někdy jak Aktivovat a deaktivovat rychlá změna uživatele ve Windows 10, pokud ano, měli byste si pozorně přečíst následující příručku, ve které vám krok za krokem ukážeme proces, kterým můžete změnit nastavení této možnosti.

Pokud nepoužíváte rychlé přepínání uživatelů nebo pokud v počítači nemáte žádné jiné uživatele, bylo by nejlepší tuto funkci zakázat a zcela jej odstraňte z nabídky Start. Tento proces je velmi jednoduchý a my vás naučíme prostřednictvím následujícího průvodce, přesto byste před zahájením měli vědět, jak vytvořit účet správce ve Windows 10, nezbytný pro vše, co si ukážeme.

Jak zapnout a vypnout rychlé uživatelské zapínání a vypínání ve Windows 10

Ve výchozím nastavení je ve většině případů aktivní funkce rychlé změny uživatele Windows 10 Pokud vám však vadí mít tuto možnost neustále povolenou, existuje několik způsobů, jak ji zakázat.

V tomto případě vás seznámíme s metodou prostřednictvím registru Windows, kterou považujeme za jednu z nejúčinnějších, pokud chcete funkci rychlého přepínání uživatelů zcela odstranit. Všimněte si, že můžete také povolit to opět velmi snadné, stačí si přečíst následující pokyny.

Zapněte a vypněte rychlé uživatelské zapínání

Zapněte a vypněte uživatelský spínač systému Windows 10

  1. První věc, kterou byste měli udělat, je otevřít nástroj «Spustit», něco, co můžete udělat dvěma způsoby. První je stisknutím tlačítka Start a psaním «Běh», Poté klikněte na tuto možnost. Druhý způsob je stisknutím tlačítka Windows vedle klávesy R (Windows+R).
  2. Na obrazovce se objeví malé okno, do kterého musíte napsat následující «Regedit», tím se dostaneme do systémového registru. V případě, že budete požádáni o povolení vstupu, stačí kliknout na možnost „Ano“.
  3. Jakmile jste v systémovém registru, první věc, kterou byste měli udělat, je přejít do složky „HKEY_LOCAL_MACHINE“.
  4. Najděte sekci «SOFTWARE» a zatlačte na něj.
  5. Nyní budete muset najít složku „Microsoft“.
  6. Později by se měla objevit karta „Windows“, klikněte na ni, nyní přejděte na „CurrentVersion“, přejděte na „Zásady“ a nakonec klikněte na možnost „Systém“. Všimněte si, že konečná adresa je „HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindowsCurrentVersionPoliciesSystem“
  7. Zkontrolujte, zda existuje hodnota „HideFastUserSwitching“, pokud se neobjeví, bude nutné ji vytvořit od začátku, což je docela jednoduché.
  8. Klepněte pravým tlačítkem myši kamkoli do složky, kde jsou všechny možnosti, aniž byste klikli na některou z existujících. Vyberte možnost „Nový“ a poté klikněte na „Hodnota DWORD 32 bitů“.
  9. K této hodnotě musíte zadat název «HideFastUserSwitching», nyní na něj dvakrát klikněte a dejte mu hodnotu „1“, pokud jej chcete aktivovat, a „0“, pokud jej chcete deaktivovat.

A konečně, také pro ty, kteří sdílejí počítač, byste měli vědět, jak omezit přístup k uživateli v systému Windows 10, což je proces, který vám pomůže, aby nebyly provedeny žádné změny bez vašeho svolení.