Saltar al contenido

Jak zapnout a vypnout plovoucí oznámení na mém Androidu

31 de julio de 2022

S příchodem nových aktualizací operačních systémů mobilních zařízení a osobních počítačů. Uživatel vždy očekává, že při jejich používání najde vylepšení a funkce, které přidávají důležité změny. Co když ale některé funkce, které s sebou výbava již přináší, neznáme.

Proto jsme připravili tento praktický návod, abyste věděli a mohli se učit jak aktivovat a deaktivovat plovoucí oznámení na mém Androidu velmi jednoduchým způsobem.

Jde o to, že se jedná o funkci, kterou velmi miluje mnoho uživatelů, kteří používají počítače s operačním systémem Android. protože pokud máme aktivoval plovoucí oznámení, Umožní nám to sledovat příchozí zprávy, aniž bychom museli odemykat počítač. Ale bohužel mnozí nevědí, jak jej aktivovat.

Ne každý ale tuto funkci na svém mobilu miluje a naopak by rád skryl upozornění na zamykací obrazovku. Pro všechny chutě existuje, a proto vám představíme následující článek, který vás naučí jak zapnout a vypnout plovoucí oznámení na mém Androidu. Pokračujte s námi, abyste věděli, jaké jednoduché kroky musíte dodržovat.

Jak zapnout a vypnout plovoucí oznámení na mém Androidu

První věc, kterou vás naučíme, je, jak aktivovat oznámení na zamykací obrazovce na vašem Androidu, která mohou pocházet z jakékoli aplikace. Ať už z Twitteru, Facebooku, WhatsAppu atd. Bez ohledu na to, co to je, vždy to uvidíte na svém mobilu. K provedení této akce použijeme aplikaci, kterou si musíme stáhnout do svého mobilního telefonu.

Tato aplikace má jméno DirectChat a můžete si stáhnout jeho bezplatnou verzi nebo verzi Pro z Obchodu Play Jakmile vstoupíte na stránku, stáhněte si aplikaci a nainstalujte ji do počítače. Přistoupíme k jeho otevření, tím najdeme malou bublinu a zatlačíme na ni a přetáhneme ji na druhou stranu.

Při provádění této akce se změní, jako by to byla nebo se podobala oznámení, bude to vize toho, jak budou oznámení vidět na našem mobilu. Dalším krokem, který provedeme, je konfigurace aplikací, které nám chceme ukázat oznámení. Chcete-li to provést, klikneme na možnost Nastavení aplikací.

Zde nám představí všechny aplikace, které máme nainstalované v našem mobilním telefonu, ale pokud chceme přidat další aplikaci. Stačí kliknout na možnost Aplikace, tato akce vás přenese do dalšího okna, kde se objeví všechny aplikace, které můžete přidat. Jakmile si vyberete, vrátíme se do předchozího okna.

Zde budete muset pouze stisknout tlačítko na pravé straně aplikace a posouvat jej, dokud se barva nezmění z šedé na červenou. A tímto způsobem otevřete povoleny plovoucí aktualizace a začnete je přijímat pokaždé, když budou vygenerovány

Jak vypnout plovoucí oznámení

Již jsme vám ukázali, jak zapnout plovoucí upozornění pomocí aplikace ve vašem smartphonu, která s ním spolupracuje operační systém Android. Nyní vám ukážeme, jak můžete plovoucí oznámení zakázat velmi jednoduchým způsobem a také pomocí aplikace, kterou jsme si právě stáhli.

Pro zakázat plovoucí oznámení, budeme pracovat podobným způsobem jako při jejich aktivaci. Přejdeme do aplikace a otevřete ji, jakmile tam vybereme možnost Konfigurace aplikací. Poté se zobrazí seznam se všemi aplikacemi, které máme na svém mobilním zařízení.

Můžeme také vidět, které aplikace mají povoleno zobrazovat oznámení. Zde musíme pouze vybrat aplikaci nebo aplikace, u kterých nechceme zobrazovat plovoucí oznámení. Je důležité, abyste věděli, že pokud chcete, můžete je všechny deaktivovat.

Chcete-li to provést, stačí stisknout červené tlačítko a přetáhnout jej doleva a změní barvu na šedou. To znamená, že aplikace byla deaktivována, a proto nám již nebude posílat žádná plovoucí oznámení.

otevřít mobilní aplikaci

A tímto způsobem jste se naučili používat aplikaci, která vám to umožní zapnout a vypnout plovoucí oznámení na mém Androidu. To vše jednoduchým způsobem a podle kroků, které zde uvádíme. Také by vás mohlo zajímat, jak můžete mít oznámení ve stylu iPhone na zařízeních Android.