Saltar al contenido

Jak zamknout počítač několikanásobným zadáním nesprávného hesla ve Windows 10?

22 de agosto de 2022

Pokud patříte k lidem, kteří žijí v bytě s mnoha spolubydlícími, nebo jste prostě fanouškem sebebezpečí, dostali jste se ke svému návodu. Protože se zde získanými znalostmi bude dosaženo uzamknout můj počítač zadáním nesprávného hesla několikrát Okna 10. Může se vám to zdát hloupé, ale je to velmi užitečné.

A je to tak, že pokud jste si mysleli, že tato ochranná funkce existuje pouze na telefonech a některých stránkách, byli jste zcela na omylu, protože Windows od jeho sedmé verze Umožňuje pomocí triku nebo skryté mechaniky aktivovat tento typ ochrany v počítači (což je mnohem efektivnější než blokování přístupu konkrétnímu uživateli ve Windows 10).

Zamkněte počítač několikanásobným zadáním nesprávného hesla ve Windows 10

Abychom přešli přímo k věci, první věc, kterou byste měli mít na paměti, je, že budete muset nakonfigurovat více než jeden prvek, to znamená: můžete nastavit nejen počet pokusů, ale také dobu čekání, jakmile je zařízení zablokováno.

Druhá věc, kterou je třeba mít na paměti, je, že nikdy neuškodí vytvořit a uživatelský účet správce že jde pouze o zálohu pro případ, že jste to vy, kdo si při nějaké příležitosti zablokuje počítač. A nakonec mějte na paměti, že tento zámek funguje pouze s místními systémovými účty.

Abych si zablokoval PC na nesprávné heslo několikrát Okna 10musíte nejprve použít příkazový řádek, přejděte do nabídky a zadejte CMD, klikněte pravým tlačítkem a vyberte «Spustit jako správce» poté znovu klikněte pro potvrzení a v zobrazené části zadejte následující příkaz:

Net účty, to způsobí zobrazení informačního okna, které je nutné postupně konfigurovat pomocí různých příkazů.

Změnit povolené pokusy zamknout můj počítač zadáním nesprávného hesla

První konfigurace k dosažení zamknout můj počítač Několikanásobným nesprávným zadáním hesla v systému Windows 10 je stanoven limit pokusů, který při překročení automaticky zablokuje počítač.

Abyste toho dosáhli, stačí zadat tento příkaz: čisté účty /lockoutthreshold: X, změňte X pro počet pokusů, může jich být tolik, kolik chcete, ale nejvíce se doporučuje 3.

čas zámku

Nyní musíte nakonfigurovat dobu, po kterou zůstane zařízení po zadání hesla uzamčeno, zadejte: čisté účty /doba blokování:XX a opět na místo dvou X umístěte počet minut (snažte se to nepřehánět).

Resetovat čas každého pokusu

Pomocí tohoto příkazu je nakonfigurován čas, který uplyne mezi pokusy o reset, tj. čas, který musíte čekat, jakmile překročíte limit hesla. Příkaz je net accountsw /lockoutwindow:XX, a do X musíte umístit minuty, které chcete projít, jako v předchozích.

Toto je již poslední příkaz, takže jakmile si vše nakonfigurujete podle svých představ, vložíte Net účty a stisknete enter, tím potvrdíte a změníte parametry.

deaktivovat zámek

Pokud vás z nějakého důvodu omrzí blokování PC pokusy, vždy můžete vše vrátit do normálu, stačí přejít do sekce, kde jste provedli výše uvedené, a napsat čisté účty /lockoutthreshold, tím deaktivujete předchozí nastavení.

pc s modrou obrazovkou

S tím druhým pochybnost o jak zamknout počítač několikanásobným zadáním nesprávného hesla ve Windows 10?, mělo být vyřešeno.

Jako poslední zajímavost je třeba říci, že jakmile nakonfigurujete tento zámek, osoba, která chce přistupovat bez povolení, a udělá chybu Neuvidíte, jak dlouho budete muset čekatani počet vašich pokusů.

Chcete-li tento systém doplnit, měli byste se také podívat na to, jak automaticky uzamknout obrazovku počítače a zablokovat přístup k nastavení hlavního panelu.