Saltar al contenido

Jak zakázat nebo zablokovat komentáře u fotek nebo obrázků na Facebooku

21 de julio de 2022

Sociální síť Facebook nám umožňuje sdílet obrázky či fotografie s rodinou, přáteli a vidět jejich reakce, komentáře jsou jistě příjemným zážitkem. Můžeme však preferovat ostatní lidé se o nich zdrží komentářů, za to, že jsme nebyli tak blízko. V tomto článku se dozvíte, jak zakázat komentáře u fotek nebo obrázků na Facebooku.

Nejde jen o zablokování jednoho nebo více lidí, aby nemohli vidět ani komentovat naše příspěvky. Je možné, že pro někoho je představa, že jiný komentuje naše publikace může být trochu nepříjemné. Kromě toho, že nám občas nemusí být vyslovené komentáře úplně po chuti.

Koneckonců, pro lidi je snazší se zbavit zábran online tím, že říkají věci, které by nikdy neřekli osobně.

Na druhou stranu, aby se zabránilo ostatním v komentování fotografie nebo obrázky které sdílíme. Také na Facebooku můžete schovat věci, které se vám líbí, aby to nevěděli ani vaši přátelé, a tím si zarezervovat své soukromí. Má ale Facebook potřebný nástroj k blokování komentářů? Dále uvidíte, zda je to možné.

Jak zakázat nebo zablokovat komentáře u fotek nebo obrázků na Facebooku?

Jak jsme již zmínili, nejde o zablokování konkrétní osoby v komentování našich příspěvků. Pokud tak učiníte, nejen vám zabrání v přidávání komentářů, ale také vám zabrání v zobrazení věcí, které zveřejňujeme a přitom před námi skrýval svou činnost.

Nechceme, aby dokonce i naši přátelé komentovali naše sdílené fotografie a obrázky jakéhokoli druhu. Protože když nahrajeme příspěvky do našeho příběhu nebo profilu, ostatní je mohou komentovat, dokonce i přátelé našich přátel.

Možná, že když k tomu dojde, museli jsme se uchýlit k ručnímu mazání nebo mazání nepříjemných komentářů, které naše příspěvky obdržely. bohužel neexistuje praktičtější a trvalejší způsob zakázat nebo zablokovat komentáře k fotkám nebo obrázkům na Facebooku.

Protože mi Facebook tuto možnost nedává, co mohu dělat?

Přestože Facebook nemá žádný mechanismus, který by lidem zabránil v komentování našich fotek nebo obrázků, je to nejlepší omezit, kdo je může zobrazit. Takže můžete skrýt a nastavit své fotografie jako soukromé na Facebooku. Zabrání se tím jejich komentování, ale alespoň by to mohla být vybranější skupina, například „přátelé“.

Další alternativou, trochu ortodoxní, je, že si účet nakonfigurujeme tak, že při konfiguraci bude možnost: „Kdo může od této chvíle vidět publikace, které vydávám“. Támhle systém nám umožní vybrat «Pouze já» a ačkoli to zní divně, je to způsob, jak se vyhnout komentářům.

A samozřejmě nikdo nebude moci vidět příspěvky, které umístíte na svou zeď, pokud nenavštíví váš profil účtu. Ale ani odtud nebudou moci komentovat žádný z vašich příspěvků.

Takže nakonec neexistuje žádný praktický a pohodlný způsob, jak lidem zabránit v komentování našich fotek nebo obrázků. Aplikace Facebook je bohužel navržena tak, aby usnadnila interakci svých členů, a z toho vyplývá možnost vkládání komentářů.

Podle toho, co jsme analyzovali, bude vždy nejlepší omezit možnost komentovat naše příspěvky těm nejbližším. Tato důvěryhodná skupina bude jistě velmi opatrná při komentování našich příspěvků.

Nejlepší na tom je, že naše fotografie a obrázky nadále sdílíme na sociální síti jako obvykle, dokud Facebook v tomto ohledu neudělá zlepšení. (Je zajímavé, že pokud možno na Fan Page zakázat nebo zablokovat komentáře na fotografiích nebo obrázcích).

vstup na facebook

Pokud zjistíme, že někdo napsal komentář, který se nám moc nelíbil, postupujte podle obvyklého postupu. Jinými slovy, můžete skrýt nebo smazat komentář ze své publikace. A pokud nás provokuje, zablokujte osobu, která komentář přidala.

Při sdílení publikace neustále sledujte ty, které jsme zahrnuli do našich skupin přátel a nejlepších přátel. Tímto způsobem by naše zkušenost na Facebooku mohla být o něco příjemnější, pokud nás tyto typy komentářů obtěžují.