Saltar al contenido

Jak zakázat nebo přestat dostávat upozornění z Facebooku na můj e-mail

12 de agosto de 2022

Facebook je velmi oblíbená sociální síť; ale pro některé uživatele je to ohromující vidět v jejich e-mailu velké množství e-mailů zasílané Facebookem s upozorněním na upomínky, narozeniny, žádosti o přátelství, skupiny, lidi, které můžete znát, mimo jiné; někteří uživatelé dokonce přemýšleli o smazání svých účtů na Facebooku, aby nedostávali taková upozornění.

Pokud je to váš případ, nemusíte svůj účet na Facebooku mazat, stačí si nastavit upozornění tak, abyste je již nedostávali na váš e-mail; Tento tutoriál vám vysvětlí krok za krokem jak deaktivovat nebo přestat dostávat facebooková oznámení v e-mailu.

Kroky, jak přestat dostávat oznámení z Facebooku e-mailem:

 1. Přihlaste se ke svému účtu na Facebooku zadáním svého e-mailu nebo telefonního čísla a hesla. Pokud jste zapomněli heslo, je snadné jej obnovit.
 2. Jakmile jste ve svém profilu, přejděte do pravého horního rohu a klikněte na šipku.
 3. Když se zobrazí nabídka, vyberte možnost „Nastavení a soukromí’.
 4. V nové nabídce vyberte možnost „Nastavení“.
 5. Na levé straně obrazovky se okamžitě objeví postranní nabídka; hledat možnost ‘Oznámení’ a klikněte tam.
 6. V sekci «Nastavení oznámení» musíte přejít na konec, kde najdete možnost Email“, na pravé straně této možnosti najdete šipku, kliknutím na ni zobrazíte všechny možnosti.
 7. Po kliknutí na šipku budete moci vidět poštu, kterou jste propojili se svým účtem na Facebooku; Uvidíte také všechna upozornění, která můžete zakázat, abyste přestali dostávat e-maily z Facebooku. můžete zakázat všechny možnosti nebo jen ty, které vás nezajímají přijímat ve vaší poště; například komentáře, žádosti o přátelství, upomínky, narozeniny vašich přátel a další.

Mějte na paměti, že pokud máte ve svém účtu na Facebooku zaregistrován více než jeden e-mail, upozornění budou v hlavním e-mailu vypnuta, ale budou nadále přicházet sekundární poštou. Může se také stát, že budete nadále dostávat externí upozornění z Facebooku, takže tato upozornění nebudou nadále přicházet, můžete tyto aplikace z Facebooku zablokovat.

 1. Otevřete aplikaci Facebook Lite.
 2. Jakmile jste ve svém profilu, přejděte do pravého horního rohu a klikněte na tři vodorovné čáry.
 3. Když se zobrazí nabídka, vyhledejte a vyberte možnost „Nastavení“.
 4. V sekci „Nastavení“ vyhledejte sekci „Oznámení“.
 5. V této části musíte vybrat možnost ‘Nastavení upozornění’.
 6. Okamžitě uvidíte seznam se všemi upozorněními, která obdržíte.
 7. Pokud chcete zakázat všechna upozornění, musíte kliknout na každé upozornění a přesunout přepínač, který je na pravé straně možnosti ‘E-mailem’ doleva pro deaktivaci uvedeného upozornění (přepínač se změní z modré na bílou). Některá oznámení můžete vypnout a jiná nechat zapnutá, nebo je vypnout všechna.

Je třeba poznamenat, že pokud kdykoli budete chtít tato upozornění znovu aktivovat, můžete tak učinit podle předchozích kroků, pak od tohoto okamžiku začnou dostávat upozornění na váš e-mail.

K čemu slouží upozornění na Facebooku?

Facebooková upozornění jsou zvyklá informovat vlastníka účtu o tom, co se děje na jeho profilu když není připojen; Například obdržíte upozornění, pokud vám někdo poslal žádost o přátelství, pokud někdo okomentoval některý z vašich příspěvků nebo pokud jste byli mimo jiné označeni v příspěvku. Tato oznámení se dostanou nejen na váš účet na Facebooku, ale také na e-mail, který jste přiřadili k Facebooku, nebo prostřednictvím SMS.

žena pomocí facebooku z počítače

Někdy je otravné mít svůj e-mail plný upozornění z Facebooku, ale pokud svůj účet na Facebooku neustále nekontrolujete, je důležité, abyste věděli, co se v něm děje, ať už prostřednictvím SMS, e-mailu nebo v aplikaci, protože někteří lidé mohou hacknout váš účet používat k nezákonným účelům; pokud neobdržíte upozornění nikdy nebudete vědět, co se děje na vašem účtu nebo bude příliš pozdě pokusit se obnovit napadený facebookový účet.

Chcete-li se vyhnout zahlcení pošty mnoha upozorněními, můžete vypnout nedůležitá upozornění a ponechte základní upozornění, pak si všimnete, že počet e-mailů se drasticky sníží.