Saltar al contenido

Jak zakázat hesla v Linuxu při přihlašování nebo spouštění příkazů

5 de agosto de 2022

Již v předchozích článcích jsme se dotkli pro uživatele velmi důležitého bodu a tím není nic jiného než bezpečnost. Udržujte naše elektronická zařízení mimo dosah těch, kteří chtějí jakýmkoli způsobem narušit naše soukromí nebo bezpečnost. Z tohoto důvodu byly vymyšleny různé způsoby, jak zabránit jejich úniku do našich počítačů.

Pokud se ale tyto projeví jako velmi invazivní a někdy i otravné, přinášíme vám článek, který vám to vysvětlí jak deaktivovat hesla v linuxu při přihlašování nebo provádění příkazů.

Samozřejmě, pokud počítač používáte pouze vy a pokaždé, když se chystáte provést příkaz, požádá vás o heslo. To je velmi nepříjemné a extrémní, a možná, pokud potřebujete použít tento trik, který vám umožní jak zakázat hesla na Linuxu při přihlašování nebo spouštění příkazů.

Je také důležité zdůraznit, že vůbec nesouhlasíme s eliminací těch nástrojů, které vám umožňují udržovat váš počítač pryč od vetřelců. Chtějí získat pouze vaše osobní údaje, takže vás mohou nějakým způsobem poškodit. Nebo si prohlížejte své soubory, ale je také dobré, že tyto informace máte na dosah ruky.

Jak zakázat hesla v Linuxu při přihlašování nebo spouštění příkazů

Pro uživatele, kteří používají počítače se systémem Linux, je velmi obtížné najít informace o tom, co by měli udělat, aby vyřešili problémy s počítačem. abyste mohli zakázat hesla v linuxu při přihlašování nebo spouštění příkazů byste měli udělat následující.

Pamatujte, že před provedením těchto kroků se musíte ujistit, že nebude narušena vaše bezpečnost a že vám to naopak nepřinese další problémy, které později nelze napravit. Díky tomu vám ukážeme několik různých metod, které můžete použít přihlaste se a nemusíte zadávat heslo.

První metodou, kterou použijeme, je použití terminálu, ze kterého můžeme provádět různé akce systémová podpora jako administrativní. V terminálu provedeme následující příkaz. sudo visudo pro přístup k souboru sudoers. Na obrazovce se objeví řada příkazů a dat.

Použití příkazů k deaktivaci hesel

Tam jdeme hledat další informace nebo příkaz „členové skupiny administrátorů mohou získat oprávnění root“. Až ji najdeme, před poslední All napíšete následující instrukci NOPASSWD a měla by vypadat takto NOPASSWD:ALL, nyní už zbývá jen uložit provedené změny.

K tomu použijeme kombinaci kláves Ctrl a O a pro ukončení editoru musíme provést následující kombinace kláves. Klávesa Ctrl a klávesa X a následně si můžeme ověřit, že již nebudeme muset zadávat heslo při přihlašování nebo při provádění nějakého příkazu v terminálu.

Nyní vám ukážeme další metodu, která umožní spouštění příkazů jako root. Za tímto účelem provedeme stejnou operaci, jakou jsme provedli dříve při vstupu do souboru potí. A když jsme tam, budeme hledat následující řádek „Povolit členům skupinového sudo provádět jakýkoli příkaz“. A na posledním řádku by to mělo vypadat takto ALL=(ALL) NOPASSWD: ALL.

K dokončení a uložení provedených změn znovu použijeme kombinaci kláves. Jedná se o klávesu Ctrl a klávesu O. Nyní přejdeme ke třetí metodě, aby Linux při provádění některých příkazů nepožadoval heslo. Zde můžeme být konkrétnější a požádat o použití s ​​požadovanými příkazy.

Chcete-li to provést, přejdeme na stejný řádek „Povolit členům skupinového sudo provádět jakýkoli příkaz“ a na posledním řádku by to mělo být takto. ALL=(ALL) NOPASSWD: /usr/bin/apt-get/, /sbin/shutdown a nakonec se změny uloží stisknutím klávesy Ctrl a poté klávesy O.

přihlášení do linuxu

S pokyny, které zadáváte, musíte být velmi opatrní, protože jinak můžete na svém počítači způsobit konflikt. A tímto způsobem jsme vám to ukázali jak deaktivovat hesla v linuxu při přihlašování nebo provádění příkazů.