Saltar al contenido

Jak zakázat automatickou defragmentaci disku v systému Windows 10

15 de agosto de 2022

Dnes se jdeme podívat Jak zakázat automatickou defragmentaci disku v systému Windows 10 podle těchto jednoduchých kroků. Je to poměrně snadný návod a vysoce doporučeno, pokud máte SSD disky.

Systém Windows detekuje, zda máte SSD nebo mechanickou jednotku, od prvního okamžiku zapnutí počítače po připojení jednoho nebo druhého. Problém je v tom, že systém nekonfiguruje automatickou defragmentaci podle toho, jaký typ disku máte.

Proč je to tak důležité? Vzhledem k tomu, že disky SSD nevyžadují defragmentaci, opravdu se nedoporučuje ji provádět vůbec. V případě mechanického disku je to velmi důležité defragmentovat optimalizovat jej a jeho provoz.

U novějších SSD to však není vůbec nutné. dělatChcete se naučit, jak to zakázat? Dále se podíváme na poměrně podrobný tutoriál, kde uvidíte, jak deaktivovat automatickou defragmentaci a v případě potřeby ji naplánovat, aby byla prováděna tak často, abyste se nemuseli starat o udržování váš mechanický disk v dobrém stavu.

Tutoriál je poměrně jednoduchý a během několika sekund budete moci upravit vše, co považujete za nutné. Nebojte se, protože když uděláte chybu, nic se nestane. Protože tyto možnosti nemění nic důležitého v operačním systému. Vždy můžete bez problémů začít znovu.

Jak se vyhnout automatické defragmentaci ve Windows 10

  • Zakázat automatickou defragmentaci ve Windows 10 není vůbec složité. K tomu budeme muset postupovat podle kroků, které uvidíme níže.
  • První věc, kterou uděláme, je stisknout „Start“ a napíšeme „Systém“ a poté stiskněte enter.
  • Nyní budeme muset přejít na levý postranní panel obrazovky, kde můžeme vidět možnost „ochrana systému“.
  • Otevře se nové okno, kde budeme muset stisknout tlačítko “Založit“.
  • Nyní musíte zaškrtnout políčko, které říká „Zakázat ochranu systému“ a poté klikněte na „Přijmout“.

Jak zakázat automatickou defragmentaci disku

Tímto způsobem se nám podařilo zakázat obnovu systému a Windows již nebude disk nijak defragmentovat. Nebojte se o TRIM, který je zodpovědný za označení prázdných paměťových bloků, takže SSD pracuje mnohem rychleji.

Pamatujte, že disky SSD (Solid State Drive) není nutné defragmentovat. Je však nutné, aby u mechanických disků byla čas od času spuštěna defragmentace. Automatickou defragmentaci můžete naplánovat na požadovanou dobu poměrně jednoduchým způsobem, abyste je udrželi v optimálních podmínkách.

  • Za tímto účelem stiskneme „Start“ a pak píšeme defragmentovat a stiskněte enter na prvním výsledku.
  • Automaticky se otevře okno, kde můžeme optimalizovat disk našeho počítače. Pokud kliknete na „změnit nastavení” zobrazí další okno, kde můžete naplánovat údržbu disku.
  • Zde můžeme určit, kdy chceme spustit naplánovanou defragmentaci. Umět nastavte to dělat každý den, týden nebo jednou za měsíc. Doporučená možnost je dělat to každý týden v případě, že používáte počítač příliš často.

Je to tak jednoduché zakázat automatickou defragmentaci disku ve Windows 10. Pamatujte, že pokud máte mechanické disky, je velmi důležité je čas od času defragmentovat, jinak začnete mít postupně problémy.

Pokud stále máte nějaké pochybnosti o tom, jak zakázat defragmentaci ve Windows 10, můžete to nechat o něco níže v poli komentářů a my vám rádi pomůžeme ve všem, co je potřeba.

Na našem webu také najdete článek o tom, jak aktivovat a deaktivovat asistenta koncentrace ve Windows 10.