Saltar al contenido

Jak zakázat automatické spouštění Microsoft Edge při spouštění Windows 10

27 de agosto de 2022

Microsoft Edge nedokázal být preferovaným prohlížečem pro většinu uživatelů Windows 10. Často má mnoho oken s upozorněním a běží neustále na pozadí. Pokud to chcete vědět Jak zakázat automatické spouštění Microsoft Edge při spouštění systému Windows 10?Věnujte pozornost tomuto zajímavému článku.

Jak zakázat automatické spouštění Microsoft Edge při spouštění systému Windows 10?

Když už Microsoft Edge není naším výchozím webovým prohlížečem, může to být v našem systému otravné a zbytečné. Protože je však tato aplikace automaticky definována systémem, musíme proces zakázat z editor registru.

Zde je několik relevantních informací o Microsoft Edge a postup pro zakázání automatického spouštění tohoto webového prohlížeče při spouštění Windows 10.

Co je Microsoft Edge?

Microsoft Edge je webový prohlížeč vytvořený společností Microsoft. Tento nástroj je zabudován do operačního systému Windows 10 a nahrazuje starý Internet Explorer. Microsoft Edge si můžete stáhnout zdarma a využít řadu atributů, které mu pomáhají odlišit se od jiných prohlížečů, jako je Google Chrome nebo Mozilla Firefox.

K čemu je Microsoft Edge?

Microsoft Edge se používá k procházení internetu ve Windows 10. Umožňuje uživatelům vytvářet webové poznámky, prohlížet webové stránky v režimu pouze pro čtení a sdílet obsah různých webové stránky.

Co je automatické spouštění aplikací ve Windows?

Automatické spouštění aplikací ve Windows je proces, při kterém se současně spouští řada programů operační systém. Tato akce se provádí automaticky u určitých aplikací, které systém Windows považuje za nezbytné nebo které byly nainstalovány ve výchozím nastavení.

Automatický start Windows aktivuje a spouští aplikace na pozadí, což odpovídá spotřebě CPU a další fyzickou paměť. V důsledku toho se zvyšuje spotřeba zdrojů, zvláště pokud tyto procesy nevyužíváme.

Automatické spuštění Microsoft Edge

Zakažte automatické spouštění Microsoft Edge při spouštění Windows 10

Chcete-li zakázat automatické spouštění Microsoft Edge, můžete použít vydavatel protokoly windows za účelem blokování spouštění této aplikace a otevírání jejích karet při používání systému.

To lze také provést po přizpůsobení Správce úloh systému Windows, protože existuje zvláštní karta pro spouštění aplikací. Přesto, pokud to z nějakého důvodu nefunguje, budete muset použít editor registru.

Pomocí editoru registru Windows 10 deaktivujte automatické spouštění Microsoft Edge

Chcete-li získat přístup k editoru registru, přejděte do nabídky Start a do okna „spustit“ zadejte následující příkaz: regedit. Otevře se editor registru, kde musíte najít složku HKEY_LOCAL-MACHINE. Zde uvidíte další složky, ze kterých musíte vybrat „SOFTWARE“.

V „SOFTWARE“ najdete všechny složky, které odkazují na programy, které byly nainstalovány na vašem počítači. Vyhledejte složku «POLICIE» a tam máte přístup k „Microsoft“ a poté „Microsoft Edge a „TabPreloader“. Poté se v pravé části okna zobrazí panel se třemi záložkami obsahující název, typ a údaje.

Vytvořte novou hodnotu v editoru registru pro

Bude potřeba upravit registry v Regeditu. Za tímto účelem z TabPreloader klikněte pravým tlačítkem myši na prázdné místo v panelu a poté na možnost „Nový“. Vybrat «32bitová hodnota DWORD». Novou hodnotu pojmenujte AllowPrelaunch a poklepáním na ni ji nastavte na 0. Tím zakážete automatické spouštění pro Microsoft Edge ve Windows 10.

Můžete také zakázat automatické načítání nové karty z tohoto prohlížeče. Chcete-li toho dosáhnout, postupujte podle výše uvedeného postupu a když najdete klíč TabPreloader, vytvořte novou hodnotu a pojmenujte ji AllowTabPreloading. Dvakrát na něj klikněte a nastavte jeho hodnotu na 0.

Automatické spuštění Microsoft Edge může to být opravdu nepříjemné, ale jak uvidíte, je možné přijmout opatření, která takovému spuštění zabrání a jednou provždy se osvobodí od automatického načítání tohoto softwaru. Na druhou stranu vždy existuje možnost Microsoft Edge zcela odinstalovat, pokud aplikaci nepoužíváte.