Saltar al contenido

Jak zadat heslo do WhatsApp a dalších aplikací v Huawei

13 de julio de 2022

Existuje nespočet způsobů, jak uzamknout určité aplikace na vašem zařízení. V dnešním tutoriálu vám vše povíme jak zadat heslo do WhatsApp a dalších aplikací v Huawei.

Ačkoli s jednou z nejnovějších aktualizací WhatsApp je možné toto přidat bezpečnostní vrstva ze stejné aplikace, pravdou je, že ne vždy funguje správně.

Jak zadat heslo na WhatsApp v několika krocích

Jestli chceš udělat to z whatsapp, zadejte jej a přejděte do nastavení kliknutím na ikonu tří bodů v pravém horním rohu obrazovky. Poté přejděte do nabídky „Účet“.

Chcete-li vytvořit PIN, musíte aktivovat „Dvoufázové ověření”. Pro potvrzení budete požádáni o zadání šestimístného čísla dvakrát.

Jakmile tak učiníte, klikněte na zelené tlačítko „Sig“. pokračovat. Také vás požádá o zadání e-mailu, abyste mohli resetovat svůj PIN v případě, že jej zapomenete.

Tento krok můžete přeskočit, ale pokud zapomenete svůj PIN a nebudete mít možnost heslo obnovit, ztratíte všechna svá data. Jakmile jej zadáte, stiskněte znovu „Sig“. A znovu zadejte svůj e-mail pro potvrzení.

Nakonec klikněte na „Uložit“ a poté na tlačítko „OK“, které máte ve spodní části obrazovky. Tímto způsobem budete mít aktivované a personalizované heslo pro ochranu WhatsApp.

Jak rychle a snadno zablokovat jednu nebo více aplikací na vašem zařízení Huawei pomocí EMUI

Pokud máte zařízení Huawei, můžete zablokovat všechny aplikace, které v zařízení máte pomocí původního spouštěče. Tím máme na mysli EMUI. S touto alternativou není potřeba stahovat žádné aplikace z obchodu Google Play.

Postup je velmi jednoduchý a můžete jej kdykoli obrátit. Je to možnost zabezpečení, kterou musíte aktivovat, protože ve výchozím nastavení není povolena.

Začněte tím, že přejdete do nastavení zařízení. Hledejte možnost „Soukromí a zabezpečení». V dalším okně klikněte na „Zámek aplikace“.

Pokud jste to nikdy neudělali, budete se muset rozhodnout pro nějakou metodu zabezpečení. Nabízí dvě alternativy: heslo zámku obrazovky a vlastní PIN.

The heslo zámku obrazovky použijte stejnou metodu, jakou jste povolili k uzamčení zařízení. Je to velmi užitečná funkce, pokud necháte telefon odemčený, protože pro přístup k některým aplikacím budete muset zadat odemykací kód.

Tato funkce podporuje PIN, alfanumerické heslo, Smart Look a odemykání obličejem nebo otiskem prstu. Pokud zvolíte Fingerprint ID nebo Facial Recognition, otevře se textové pole, ve kterém musíte tuto funkci přijmout.

Pokud si vyberete personalizovaný PINbudete muset použít jiný způsob odemknutí pro vstup do jiné aplikace, než kterou jste použili k odemknutí obrazovky.

Velkou výhodou je, že osoba, která má přístup k vašemu zařízení bez vašeho oprávnění, musí znát obě hesla, aby mohla vstoupit do vámi chráněné aplikace.

Jakmile zvolíte způsob blokování aplikací, musíte nyní vyberte aplikace svého zařízení, které chcete chránit. Chcete-li to provést, aktivujte přepínač, který máte napravo od každého z nich.

Pokud nemůžete najít aplikaci, kterou hledáte, můžete napsat její název do vyhledávacího pole v horní části obrazovky. Můžete jich zablokovat, kolik chcete, ale mějte na paměti, že zadání každého z nich bude chvíli trvat, takže je to nepraktické.

Tímto způsobem se vám podaří ochránit vaše aplikace. Heslo musíte zadat při prvním zadání, a dokud obrazovka zůstane zapnutá, nebudete jej muset zadávat znovu, proto doporučujeme zamknout obrazovku svého zařízení, než jej přestanete používat.

Pokud budete chtít tuto funkci v budoucnu deaktivovat, přejděte na „Nastavení > Soukromí a zabezpečení > Zámek aplikace > Deaktivovat zámek aplikace a zadejte aktuální heslo.

pomocí whatsapp s huawei

Pokud vás žádná z těchto metod nepřesvědčila nebo máte jiné mobilní zařízení s operačním systémem Android či iPhone, v oficiálních obchodech máte vždy k dispozici více alternativ, řada z nich je zdarma.

Doufáme, že vám tento článek pomůže snadno a jednoduše zadat heslo na WhatsApp pomocí doporučení nebo rad, které jsme vám dali.