Saltar al contenido

Jak zachytit nebo zkopírovat satelitní snímky v Google Earth?

14 de julio de 2022

Pokud vyvíjíte projekt a potřebujete mít satelitní snímky, v této krátké poznámce vám ukážeme, jak stáhnout a kopírovat satelitní snímky v Google Earth, praktickým a jednoduchým způsobem.

Google Earth je jedním z nejvíce asistovaných počítačových programů na celé planetě. Od uvedení své první verze v roce 2005 se geo prohlížeč Google stal jednou z nejnavštěvovanějších a nejužitečnějších internetových stránek.

Stahování nebo kopírování georeferencovaných obrázků z Google Earth však není tak snadný a jednoduchý postup jako vytvoření jednoduchého snímku obrazovky. V tomto článku vám ukážeme různé kroky a procesy kopírování satelitních snímků v aplikaci Google Earth.

Jak Google Earth funguje?

Google Earth je program vytvořený na začátku tohoto století společností Společnost Keyhole Inc.a financování AÚstřední zpravodajská služba (CIA) Spojených států amerických pod názvem Earthviewer 3D.

V roce 2004 Google získal společnost Keyhole a převzal kontrolu nad tímto cenným aktivem, které v následujícím roce 2005 spustilo svou první verzi jako Google Earth.

Google Earth funguje jako a geo prohlížeč který umožňuje uživateli cestovat po celém světě prostřednictvím fotografií a aktualizovaných satelitních snímků. Při této příležitosti vám ukážeme, jak kopírovat satelitní snímky v Google Earth.

Prostřednictvím internetu usnadňuje Google Earth přístup k důležitým informacím, např sociogeografické studie nebo sociálně-prostorové, jako jsou sucha jezer nebo nádrží, těžba těžby, mimo jiné, které lze podrobně analyzovat prostřednictvím satelitních snímků a leteckých snímků, které poskytuje.

Tento program také umožňuje pozorně sledovat pohyb ve městě, neboť obsahuje hodnotný aktuální grafický materiál z měst z celého světa. Má také oceánografické batymetrické informace.

Jak kopírovat satelitní snímky v Google Earth?

Nejjednodušší způsob (i když ne ten, který poskytuje nejlepší kvalitu obrazu) k získání obrázků z Google Earth, je pomocí rozpoznaného kopírování a vkládání.

  • Prvním krokem je identifikovat obrázek, který je potřebný pro projekt ve vývoji. S tímto definovaným obrázkem je dalším krokem přejít na Google Earth nebo Google Maps a vyhledejte požadovanou stránku nebo adresu.
  • Následně se pomocí špendlíků nebo značek určí studijní oblast.
  • Projděte si geografický prohlížeč a najděte web určený špendlíky nebo značkami. Jak pomocí satelitního vyhledávače, tak pomocí myši se můžete poměrně přibližně přiblížit k požadované přesné poloze.
  • Chcete-li zkopírovat obrázek, stiskněte na klávesnici možnost «Tisk obrazovky», V závislosti na verzi klávesnice se tato možnost může zobrazit jako „Tisk obrazovky
  • Stáhněte si obrázek v programu Malování vašeho zařízení s možností «Vložit». Malování vám umožňuje upravovat graf a eliminovat jeho oblasti, které nepovažujete za zajímavé pro projekt.

Kopírovat satelitní snímky z Google Earth pomocí externích aplikací?

Můžete také stahovat nebo kopírovat obrázky z Google Earth pomocí externích aplikací, jako je např SAS.Planetkterá má tu výhodu, že jde o volně přístupnou aplikaci.

systém google map

SAS.Planet je aplikace pro použití v jiných geo prohlížečích jako např Bing Maps, DigitalGlobe, Google Maps, Yandez, Yahoo! Mapy, OpenStreetMap.

Aplikace SAS.Planet nevyžaduje instalaci, při spuštění si stáhnete nejnovější verzi pro použití. s funkcí «Správce výběru» ohraničuje část grafu nebo oblast, kterou chcete stáhnout.

odstavec «Stažení» usnadňuje práci při vymezení vybrané oblasti. Umožňuje správu rozlišení nebo přiblížení obrazu pomocí funkce «Zvětšení».

Chcete-li definovat výstupní formát obrázku, pokud má být ve formátu JPEG, PNG; BMP, ECW nebo JPEG2000, přejděte na kartu «Steh.» Nakonec, chcete-li jej stáhnout, přiřaďte mu název a cílový soubor. Tímto způsobem vám ukážeme, jak kopírovat satelitní snímky v aplikaci Google Earth.