Saltar al contenido
Mac

Jak zabránit tomu, aby můj Mac při stahování usnul

6 de agosto de 2022

Pokud to chcete vědět jak zabránit tomu, aby můj mac usnul při stahováníPřečtěte si prosím pozorně následující informace.


pozastavení a stahování

Jak si dokážete představit, pozastavení počítače je velmi užitečné, v každém případě, zatímco v tomto stavu jsou všechny funkce pozastaveny, takže stahování skončí zastavením. To může být jistě problematické, zvláště pokud stahujete a Těžký pilník. Navíc je důležité znát rozdíl mezi uspáním a hibernací, abyste neměli problémy.

Pokud se počítač uprostřed stahování uspí, stahování nebude pokračovat, což je velká překážka v případě, že takový soubor potřebujete. Z tohoto důvodu jsme pro vás připravili následující návod, ve kterém vás naučíme, jak na to zabránit tomu, aby váš mac usnul při stahování souborů.

Jak zabránit tomu, aby můj Mac při stahování usnul

Proces, jak zabránit tomu, aby počítač Mac přešel do režimu spánku, je velmi jednoduchý, stačí provést následující kroky:

  1. První věc, kterou byste měli udělat, je stisknout tlačítko Start na počítači Mac, k tomu stačí kliknout na ikona s jablkem.
  2. Zobrazí se nové menu, ve kterém se objevují různé možnosti, tam musíte kliknout na «Předvolby systému».
  3. Po předchozím kroku budete přesměrováni na možnosti konfigurace systému, v této sekci musíte najít «Ekonomizér», stiskněte tam.
  4. Vstoupíte do možností ekonomizéru, jak uvidíte, že existují dvě sekce, baterie a napájecí adaptér.

Konfigurace pro baterii

V sekci baterie doporučujeme zohlednit možnosti pro šetřit energii, protože v závislosti na konfiguraci, kterou provedete, je počítač bude následovat v případech, kdy vaše zařízení pracuje pouze s baterií.

Z tohoto důvodu se doporučuje opustit Výchozí nastavenív opačném případě, pokud chcete použít možnosti pro zamezení spánku, budete muset vše nakonfigurovat stejným způsobem jako v části napájecí adaptér.

Počítač Mac

Nastavení v části, která zabrání přechodu Macu do režimu spánku při stahování

V případě této části se týká všech těchto možnosti konfigurace když je zařízení připojeno ke zdroji energie, jinými slovy, když je připojeno k elektrické síti. S ohledem na to je možné provést jakýkoli typ konfigurace. Z tohoto důvodu je vhodné vědět, co to je a jak hybridní spánek aktivovat či deaktivovat.

Právě kvůli výše uvedenému doporučujeme provést v této části konkrétní konfiguraci, abyste mohli stahovat aplikace bez nebezpečí, že počítač přejde do režimu spánku nebo se vypne. Konfigurace bude provedena následovně:

  • Spánek počítače: Tuto možnost musíte nakonfigurovat přetažením lišty směrem k možnosti „Nikdy“, počítač tak nepřejde do režimu spánku.
  • Spánek obrazovky: S tímto nastavením váš počítač přejde do režimu spánku obrazovky. V případě, že chcete mít obrazovku stále zapnutou, musíte vybrat možnost „Nikdy“. V žádném případě to není nutné, protože počítač nepřejde do režimu spánku.
  • Konečněmožnosti „Přepnout pevné disky do režimu spánku, když je to možné“, „Probudit počítač, aby umožnil přístup k síti Wi-Fi“ a „Zapnout Power Nap s připojeným napájecím adaptérem“, musí být zakázáno.