Saltar al contenido

Jak zabránit komukoli v připojení k mému Chromecastu bez povolení ke sdíleným síťovým položkám

16 de agosto de 2022

Díky technologickému pokroku naší doby, zejména v oblasti komunikace a zábava, je možné si užít více technologických nástrojů, které byly před lety pouze ve fantazii spisovatelů sci-fi. Všechny tyto pokroky nám usnadnily život, samozřejmě se musíme naučit používat tyto inovativní nástroje.

K tomu potřebujeme pomoc, rádi je učíme, jak co nejlépe využít jejich technologické nástroje. Při této příležitosti vám pomůžeme snadným a jednoduchým způsobem zjistit, jak můžete svůj Chromecast využít, a také jak stáhnout a aktualizovat software.

Jak zabránit komukoli přenášet na mém Chromecastu bez povolení

Pamatujte, že náš Chromecast se připojuje k vaší síti Wi-Fi, možná se může připojit i někdo, kdo zná vaše heslo. Špatné by bylo, kdyby se soused rozhodl přenášet obsah na naší televizi bez povolení prostřednictvím svého Chromecastu.

Existují dva jednoduché způsoby, jak v tom komukoli zabránit připojit bez povolení k našemu Chromecastupro přenos multimediálního obsahu. První věc, kterou můžete udělat, je nastavit Chromecast do režimu hosta, který byl navržen tak, aby se takovým potížím vyhnul. Chcete-li to provést, musíte mít svůj smartphone připojený ke stejné síti jako váš Chromecast, otevřete aplikaci Google Home.

Najděte v pravé horní části, kde je uvedeno zařízení, kliknutím tam zobrazíte své Přihlaste se k Chromecastu pomocí svého účtu Google. Nyní vyberte zařízení, které chcete přepnout do režimu hosta, vstupte do nabídky a zvolte aktivaci režimu hosta. Jak vidím, je docela snadné nakonfigurovat režim hosta, nyní budou moci vysílat pouze vaši hosté s vaším oprávněním.

chromecast můžete mít nové modely s více funkcemi

K tomu každý, kdo chce nějaké přenést mediální obsah pomocí Chromecastu budete muset požádat hostitele o kód. Díky této metodě se vyhnete tomu, že budete muset dávat své heslo k Wi-Fi svým sousedům nebo přátelům. Protože vaši hosté s vaším oprávněním budou moci vysílat ze svých vlastních zařízení s vaší osobní datovou sítí.

Stále ale zbývá vysvětlit, jak naprogramovat jiný způsob, jak komukoli zabránit streamovat bez vašeho svolení na vašem Chromecastu. V této příležitosti můžete vytvořit VLAN nebo virtuální síť, kterou mohou vidět pouze ti, kteří mají oprávnění. Po vytvoření sítě VLAN umístěte zařízení Chromecast do této sítě a vaše přihlašovací údaje budou lépe chráněny.

Jak jsme viděli, zařízení Chromecast je velmi užitečné pro zábavu s rodinou a přáteli z domova, existují také aplikace, které lze ovládat a konfigurovat.