Saltar al contenido

Jak zablokovat přístup k ovládacímu panelu a nastavení počítače – Windows 10

3 de agosto de 2022

Windows od společnosti Microsoft je jedním z preferovaných operačních systémů pro miliony lidí, kteří jej používají, každá jeho nová verze má aktualizace, které zlepšují jeho software a hardware, aby fungoval optimálně, což usnadňuje prováděné činnosti lidmi v něm.

V tomto smyslu se chceme zaměřit na některé vestavěné nástroje, které umožňují správné fungování systému Windows, odkazujeme na ovládací panel a konfiguraci, díky těmto programům můžeme naše zařízení nakonfigurovat tím nejlepším způsobem, je však možné zablokovat přístup k ovládacímu panelu ve Windows 10, aby se zabránilo jeho změnám. O tom je tento příspěvek, takže věnujte pozornost a naučte se, jak na to.

Jak jim zabránit v přístupu k nastavení a ovládacímu panelu?

Pomocí ovládacího panelu a konfigurace můžeme snadno provádět úpravy nebo lépe spravovat náš PC systém. Například změnit styl a vzhled systému, odinstalovat aplikace, nakonfigurovat sítě, mimo jiné. Chcete-li však mít více soukromí a zabránit ostatním v provádění změn bez oprávnění, mějte na paměti následující kritéria, která je třeba dodržovat blokovat přístup k ovládacímu panelu:

V systému Windows pomocí příkazu regedit

Něco, co bychom chtěli zdůraznit, je, že mezi možnostmi, které ovládací panel zvažuje, je vytvoření uživatelského účtu, abyste sami byli správcem svého účtu Windows, protože správce má větší privilegia a oprávnění k provedení nastavení systému. Je to také způsob, jak zabránit jiným lidem provádět změny a zasahovat do správného fungování operačního systému.

V tomto oboru vás však chceme naučit, jak zablokovat přístup k ovládacímu panelu pomocí příkazu regedit. Chcete-li to provést, použijte kombinaci kláves Windows + R k přímému otevření příkazu spustit, když se okno otevře, zadejte do prázdného pole regedit a klikněte na OK.

následně otevře se okno s názvem Editor registru, poté musíte kliknout na Aktuální uživatel, poté na Software a v této složce vybrat Microsoft. Poté přejděte do složky Aktuální verze a poté do Zásady. V této možnosti se otevře okno s některými soubory, nyní kliknutím pravým tlačítkem otevřete novou složku a klikněte na hodnotu DWORD (32-bit).

okno nastavení systému Windows 10

Napište název této složky jako NoControlPanel, nepřetržitě, klikněte pravým tlačítkem a vyberte Upravitpo kterém se zobrazí okno pro úpravu informací o hodnotě umístěním čísla 1 do pole a kliknutím na přijmout a je to.

Nakonec ověřte, že jste zablokovali přístup k panelu tím, že přejdete na plochu Windows a otevřete příkaz run, do pole zadejte Control přejděte k nástroji a když stisknete enter, uvidíte omezený přístup k uvedenému programu.

Z ovládacího panelu

Na druhou stranu můžete provést následující proces k zablokování přístupu k nastavení Windows 10 z ovládacího panelu, postupujeme podle stejného předchozího kroku pomocí klávesové zkratky Windows + R a zapíšeme gpedit.msc, takže vezměte nás do složka Ovládací panely musíme použít zásady skupiny a poté si přečtěte kroky níže, abyste tento proces dokončili.

S editorem zásad skupiny

Poslední možností, kterou můžete použít, je editor zásad skupiny nebo zásady skupiny. Postupujte podle níže uvedených kroků: nejprve pomocí klávesové zkratky Windows + R otevřete příkaz run a zadejte gpedit.msc, poté se otevře okno Editor zásad skupiny.

Nyní přejděte na levou stranu okna a klikněte na Konfigurace uživatele, poté Šablony pro správu a nakonec Ovládací panely. V této části vám ukáže některé možnosti konfigurace, jedna z nich a ta, kterou aktuálně potřebujeme, je možnost Zakažte přístup k nastavení počítačedvojitým kliknutím otevřete okno s možností Povoleno, tam musíte stisknout použít a přijmout.

ruce muže pomocí počítače se systémem Windows 10

Jak skrýt ovládací tlačítka z ovládacího panelu a nastavení v systému Windows 10?

Se třemi možnostmi, které jsme dříve vysvětlili snadno můžete zakázat přístup k ovládacímu panelu a nastavení vašeho počítače, aby ostatní uživatelé nezasahovali do úprav programů a nastavení operačního systému Windows 10. Ve skutečnosti můžete programy z ovládacího panelu skrýt, abyste zabránili odinstalaci.

Proč a kdy přepínat účty, abyste zakázali přístup?

Někteří lidé mají potřebu zablokovat přístup k ovládacímu panelu, protože sdílejí svůj počítač s jinými uživateli, zejména pokud se jedná o domácí počítač, kde jej používají všichni členové domácnosti. zabránit úpravám PC které mohou změnit jeho správné fungování, je nejlepší provést popsané kroky k omezení přístupu ke konfiguraci systému.

Je důležité si pamatovat, že k zamezení takovým změnám musíte nastavit svůj účet jako správce, abyste jako jediný mohli provádět požadované změny, ale po jejich provedení je nutné změnit uživatelský účet na standardníprotože pokud jej ponecháte v účtu správce, ostatní uživatelé by mohli deaktivovat provedené změny.

Chcete-li se dozvědět více o možnostech, které ovládací panel Windows 10 má, nebo pokud s ním máte nějaké problémy, přejděte na webovou verzi technické podpory společnosti Microsoft a vyřešte všechny své pochybnosti.