Saltar al contenido

Jak zablokovat nebo omezit přístup na jednu nebo více webových stránek v prohlížeči Google Chrome

28 de agosto de 2022

V současné době je Google Chrome jedním z nejlepších prohlížečů podle preference při používání internetu, ať už z počítače nebo mobilního telefonu. Jednou z nejčastějších pochybností při navigaci je jako je blokování přístupu na jednu nebo několik webových stránek z různých důvodů.

Obsah informací, které najdeme na internetu, je tak široký, rozmanitý a snadno dostupný pro své dobré i špatné věci; to, že většinou chceme zablokovat webovou stránku, je více než cokoliv jiného z bezpečnostních důvodů.

Jak zablokovat stránku z počítače

Stává se, že z Google Chrome není mnoho možností, jak uvedený přístup omezit. Možnost, kterou můžeme využít a která je velmi účinná, je následující:

  1. Z vašeho počítače přejdeme do Google Chrome.
  2. Jakmile tam budeme, vstoupíme do Nabídka nastavení
  3. Klikněte na rozbalovací nabídku vpravo nahoře Nastavení > Pokročilá nastavení > Soukromí a zabezpečení > Nastavení obsahu > Blokovat obrázky a JavaScript
  4. Také můžete spravovat výjimky. Tato možnost se nachází pod Obrázky a JavaScript. Zobrazí se vám nové okno, ve kterém můžete umístit odkaz na konkrétní stránku, kterou chcete zablokovat.
  5. Tímto způsobem dosáhneme toho, že náš prohlížeč nenačte webovou stránku prostřednictvím omezení javascriptunebo si stáhněte obrázky.

Další možností, kterou můžete použít, je zablokovat konkrétní webovou stránku, takže z vašeho prohlížeče nemůžete zadat další. Tato možnost je jednou z nejvyhledávanějších, když například chcete provést rodičovskou kontrolu, zabránit nejmladším členům domácnosti v přístupu pouze na stránky odpovídající jejich věku, nebo jednoduše chránit váš počítač před zaplněním případnými viry nebo možný spam.

Dalším způsobem, možná nejúčinnějším, je stažení aplikace pro zablokování přístupu na webovou stránku. Block Site je velmi jednoduchý program na spuštění. To vám umožní blokovat webové stránky úplné nebo ty, které mají klíčové slovo.

Něco jiného, ​​co vám tato aplikace umožňuje, je blokovat web v určité dny a časy. To je ideální pro rodiče, kteří chtějí mít větší kontrolu nad přístupem svých dětí k internetu.

Jak zablokovat přístup na web z mobilu Android nebo iPhone

Pokud to místo toho chceme udělat z aplikace pro mobilní telefon, musíme vědět, že to bude záviset na operačním systému, který má, tedy jestli je to Android nebo iPhone.

Pro něj operační systém Applev Nastavení je možnost, která vám umožní zablokovat přístup k některým webovým stránkám, pouze pokud používáte jejich vlastní prohlížeč Safari.

V případě, že nepoužíváte Safari a preferovaným prohlížečem je Chrome. Poté přejdeme na Více, tuto možnost najdete vpravo nahoře. Jakmile jsme tam byli, vydali jsme se směrem Nastavení obsahu > Oprávnění.

Jeden detail, který je třeba mít na paměti, je, že ne všechna oprávnění lze upravit. Mezi tím, co můžeme udělat, patří:

  • Vyskakovací okna jsou ve výchozím nastavení blokována.
  • Google Překladač.
  • Nastavení aplikace Google

Pro něj operační systém android, co musíte udělat, je otevřít aplikaci Chrome, vyhledat stránku, kterou chceme zablokovat, nebo napsat její URL, pokud ji známe.

blokovat http stránku Google

Jakmile jste na tomto webu, měli byste se podívat vpravo nahoře a stisknout Více > Informace > Nastavení webu > Oprávnění. Jakmile tam budete, odeberete oprávnění k navigaci na tomto webu.

Mezi jinými aplikacemi můžete mimo jiné používat Průzkumník souborů, Safe Browser, Kaspersky Parental Control, Trend Micro, FamiSafe. Všechny se velmi snadno používají a jsou mimořádně účinné. Najdete je v Apple Store nebo Play Store.

Jak jste si mohli všimnout, je to velmi jednoduché a rychlé blokovat nebo omezovat přístup k některým webům v prohlížeči Chromebuď z prohlížeče, nebo pomocí některých aplikací.