Saltar al contenido

Jak vytvořit zoomovatelný prezi efekt na text a obrázky v PowerPointu?

17 de agosto de 2022

Vytvoření prezi efektu s přiblížením textu v Power Pointu dodá vaší prezentaci, Prezi Novelty Touch, s užitečnými nástroji Power Pointu.

Program par excellence pro vytváření prezentací je Power Point. V průběhu let a několika aktualizací začlenili nástroje, jako je přeměna ukazatele myši na laser pro prezentace v Power Pointu.

Na druhou stranu, Prezi, ačkoli je to také nástroj pro profesionální prezentaci od nuly, má tu zvláštnost, že je online. Kromě jednoduchých snímků funguje pod schématy, kde jsou přechody založeny na přibližování mezi jedním a druhým. Funkce, která se uživatelům docela líbí.

Můžeš znovu vytvořte tento efekt přiblížení v aplikaci Power Point, abyste napodobili prezi prezentace ale přidává všechny výhody práce v programu Office.

Prezi nebo PowerPoint?

Oba jsou to nástroje široce používané uživateli při vytváření snímků, každý z nich má vlastnosti, díky kterým je jedinečný. Prezi se vyznačuje svým slavným zoom efektem, který jej katapultoval k úspěchu mezi další nástroje pro tvorbu prezentací.

Power Point má však mnohem více funkcí a všestrannosti než prezi. Umožňuje vám dále upravovat a přizpůsobovat snímky a k používání programu nepotřebujete připojení k internetu.

Nebojte se, můžete mít to nejlepší z obou světů. V Power Pointu je možné vytvořit prezi efekt s přiblížením textu a obrázků. jestli se to chceš naučit čti dál!

Kroky k vytvoření prezi efektu s přiblížením textu a obrázků v Power Pointu

Chcete-li napodobit tento efekt, Není nutné víc než vědět, jak nástroje využívat které Power Point poskytuje. Pokračujte ve čtení a znáte všechny kroky!

Vytvořte snímky

První krok k pomocí zoomu vytvořte prezi efekt Informace o textu a obrázcích v PowerPointu jsou stejně jednoduché jako otevírání PowerPointových dokumentů v nouzovém režimu.

Je to jen o vytváření snímků. To bude provedeno jako obvykle. Jedinou podstatnou změnou je, že první necháte prázdné.

Pořadí by tedy bylo: první prázdný snímek, další musí mít hlavní myšlenka prezentace. Dále zbytek snímků. Je důležité pracovat v pořadí, protože efekt přiblížení bude přecházet mezi snímky v pořadí, v jakém byly vytvořeny.

Vygenerujte efekt prezi zoom

Chcete-li vytvořit prezi efekt pomocí přiblížení textu a obrázků v Power Pointu, první věc, kterou byste měli udělat, je umístit se na snímek, který jste nechali prázdný. Klikněte na něj a vyberte jej.

Dále vyhledejte sekci «Vložit“. Tam klikněte na tlačítko „Zvětšení“ a vyberte možnost „Přehled snímků“. Tím se otevře pole se všemi snímky, které jste vytvořili. Vyberte všechny kromě prvního, tedy toho, který neobsahuje žádné prvky.

Po dokončení této akce uvidíte, že miniatury všech ostatních byly vloženy na první snímek. Objeví se jeden na druhém, takže musíte upravit jeho velikost a místo, které chcete, aby v prezentaci zaujímali.

zoom na text a obrázky v power pointu

Chcete-li odstranit bílé pozadí těchto obrázků, musíte kliknout pravým tlačítkem myši na každý z nich a vybrat možnost «Zoom pozadí». Poté pokračujte v připojení každého obrázku. K tomu použijte nástroj se šipkou vložení. Podržte stisknuté levé tlačítko myši a přetažením propojte každý z obrázků.

Jakmile to uděláte, musíte definovat dobu trvání zoomu. To se provádí v sekci «Formát“ z nabídky v horní části obrazovky. Pamatujte, že tento postup musíte provést s každým ze snímků.

Při konfiguraci posledního snímku mějte na paměti, že musíte také zaškrtnout možnost „Zpět na zoom” takže na konci představuje pohled na všechny snímky. Jak vidíte, vytvoření prezi efektu se zoomem na text a obrázky v Power Pointu není nic složitého, jen musíte umět dobře používat nástroje, které vám tato aplikace nabízí.