Saltar al contenido

Jak vytvořit zástupce tiskáren na ploše Windows 10? – Snadné řešení

28 de julio de 2022

Zkratky jsou vždy užitečné a pomáhají nám, aby mnoho možností, které často používáme, bylo vždy na dosah, stačí pouze vyhledat na ploše nástroj nebo web, ke kterému potřebujeme přístup. V tomto případě je to docela užitečné mít přímý přístup k tiskárně na naší ploše a vaše možnosti.

Jak připnout přístup k tiskárnám na hlavním panelu?

Pokud chcete přistupovat k možnostem tiskárny snadno a jediným kliknutím; můžete si vybrat možnost připnout tiskárnu na hlavní panel, což vám umožní přístup k ní, i když máte v počítači otevřené karty; protože to vždycky najdeš ve spodní liště, která se objeví na obrazovce.

Z vašeho Windows 10; musíte stisknout tlačítko s logem Microsoft, abyste se dostali do nabídky, vyberte „Nastavení“ a přejděte do sekce «Zařízení, tiskárny a skenery»vyberte ‘Spravovat’ a ‘Předvolby tisku’.

Přejděte do sekce „Údržba“ a klikněte na možnost „Rozšířená nastavení“, vyberte „Rozšířená nastavení“ a vyberte svou tiskárnu. stiskněte možnost ‘OK’.

Klikněte na možnost «Předvolby sledování» a stiskněte zaškrtávací políčko a tím aktivujte možnost umístit zástupce na hlavní panel. Nakonec stiskněte ‘OK’, aby se otevřená okna programu zavřela.

Jak vytvořit zástupce tiskárny na ploše?

Zástupce tiskárny na ploše vám umožňuje přistupovat k možnostem tiskárny stisknutím ikony na ploše jako aplikace nebo složky. Tento ‘Widget’ není původně součástí vaší plochy, takže musíte to umístit sami. Zástupce můžete vytvořit pomocí příkazů nebo přímo z ovládacího panelu vašeho počítače se systémem Windows 10.

pomocí příkazů

Pro snadné přidání zástupce na plochu můžete použít příkaz. V tomto případě přidat zástupce k tiskárně; musíte přejít na plochu a stisknout pravé tlačítko myši nad prázdným prostorem otevřete seznam možností.

Mezi těmito možnostmi musíte umístit ukazatel na možnost ‘Nový’ a uvidíte, že se na straně zobrazí nový seznam, v němž musíte vyberte ‘Zkratka’.

Na obrazovce se objeví okno, které bude povolit vytvoření zástupcedo textového řádku musíte napsat tento příkaz: explorer.exe shell:::{A8A91A66-3A7D-4424-8D24-04E180695C7A}

příkaz k vytvoření zástupce

Jakmile zadáte příkaz, musíte stisknout možnost ‘Další’ ve spodní části stejného okna. Udělej to, musíš pojmenujte uvedený přístup; nyní stiskněte ‘Dokončit’.

Můžeš dát obrázek své nové ikoně. Udělat to; Klikněte na nového zástupce pravým tlačítkem myši a v seznamu možností vyberte ‘Vlastnosti’. Přejděte do části „Přímý přístup“ a stiskněte možnost „Změnit ikonu“.

Můžete si vybrat jeden z ikony nabízené systémem nebo použijte cestu k ikoně, kterou máte. Jakmile ikonu vyberete, uvidíte ji na ploše a při přístupu k ní budete přesměrováni přímo k otevření „Zařízení a tiskárny“.

Z ovládacího panelu

Chcete-li vytvořit zástupce tiskárny z ovládacího panelu; musíte vstoupit do ovládacího panelu a zadat konfiguraci „Zařízení a tiskárny“; klikněte pravým tlačítkem na tiskárnu a vyberte možnost ‘Vytvořit zástupce’.

V případě, že nemáte povoleno vytvořit zástupce tohoto nastavení; můžete zvolit vytvoření zástupce ovládacího panelu v případě, že se nezobrazí na vaší ploše.

Chcete-li to provést, musíte vstoupit do nabídky a vyhledat „Nastavení“ a vybrat možnost „Ovládací panely“; lis ‘Otevřít umístění souboru’ přejděte do Průzkumníka souborů a zobrazte soubor ‘Ovládací panely’. Klikněte na něj pravým tlačítkem a vyberte možnost „Vytvořit zástupce“.

přidat ikonu ke zkratce

Jakmile to uděláte, klikněte na nového zástupce pravým tlačítkem myši a vyberte ‘Kopírovat’. Nyní přejděte na plochu a na prázdném místě stiskněte pravé tlačítko myši, dokud se nezobrazí seznam možností, a vyberte možnost Vložit, aby se je na vašem stole.

Z jakých důvodů selhává zástupce ve Windows 10?

V případě, že chcete přidat zástupce na plochu, dojde k chybě. Musíte ověřit, že váš počítač nebyl infikován virem, který zabraňují normálnímu provádění jejich funkcí.

Může se také stát, že tato chyba je způsobena chybou v některém systémovém registru; Chcete-li zkontrolovat, zda se ve vašem systému nevyskytla nějaká chyba, a abyste ji mohli opravit, můžete stisknout tlačítko ikony Microsoft a klávesu s písmenem X. Nyní musíte vyberte příkazový řádek a spustit jako správce.

Můžete použít jeden z příkazů, které si ukážeme níže pokusit se tento problém vyřešit rychle, můžete zkopírovat příkazy a zadat je do správce příkazového řádku.

  • DISM.exe /Online /Cleanup-image /Scanhealth
  • DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth
  • sfc /scannow

V případě, že jste provedli jeden nebo všechny tyto příkazy a chyba přetrvává; si můžete vyzkoušet Restartujte systém optimalizovat vaše procesy a řešit případné nepříjemnosti.

Měli byste mít na paměti, že je dobré mít na počítači s Windows 10 antivirovou ochranu a podobně. vyhnout se tomuto typu chyb nebo ještě hůř.

Jako poslední možnost můžete zkusit vytvořit zástupce z jiného účtu Windows a zkontrolovat, zda funguje správně v rámci tohoto účtu.