Saltar al contenido

Jak vytvořit WiFi hotspot ve Windows 10 pro sdílení internetu

20 de julio de 2022

Dnes nám téměř každé zařízení umožňuje vytvořit přístupový bod Wi-Fi pro sdílení internetu. Ale je to možné udělat s Windows? V tomto článku najdete odpověď.

I když nejčastější je připojit zařízení k routeru nebo k přístupovému bodu Wi-Fi, někdy tento nemá potřebný výkon, aby pokrytím pokryl všechna místa v domě nebo místo, kde je připojen.

V těchto případech se doporučuje použít opakovač nebo přístupový bod, kde je slabé pokrytí. Pokud však máte kabelový počítač, je možné vytvořit a WiFi přístupový bod se kterým můžete sdílet internet ze stejného počítače.

Existuje několik způsobů, jak to udělat. Nejjednodušší je to udělat přímo z Wi-Fi sítě. To se provádí stisknutím ikony připojení a následným stisknutím možnosti Mobilní pokrytá oblast.

A pokud to, co chcete, je nakonfigurovat, pravým kliknutím můžete stisknout přejít na Konfigurace. Zde si můžete vybrat název sítě a heslo. Můžete si také vybrat, zda se chcete připojit přes WiFi nebo Bluetooth.

Odtud možnost, že další zařízení připojit přímo z počítače. Rychlé a snadné.

Jak vytvořit hotspot z karty Wi-Fi a síťové karty?

První věc, kterou byste měli mít, je počítač se systémem Windows 10 připojený k internetu pomocí ethernetového kabelu. Kromě toho potřebujete také a wifi karta pro vytvoření přístupového bodu. Poté je třeba stáhnout a nainstalovat ovladač WIFI sítě.

Aby bylo možné sdílet připojení k počítači přes Wi-Fi, musí být vytvořen most mezi internetem, Ethernetem a dvěma kartami.

Toho je dosaženo zadáním Open nastavení sítě a internetu, k tomu musíte kliknout pravým tlačítkem na ikonu připojení. Poté vybereme možnost Ethernet. Poté změňte možnosti adaptéru.

Jakmile tam budete, musíte stisknout možnost Ethernet a kartu Wi-Fi s názvem Wi-Fi 2 nebo Wi-Fi 3. Klepněte na ně pravým tlačítkem myši a vyberte možnost Bridge Connections.

Windows zahájí proces konfigurace a objeví se nové připojení nazvané Ethernet 3. Poté bude nutné pouze vytvořit a nakonfigurovat přístupový bod ad hoc přístup.

Co je ad-hoc přístupový bod a jak jej vytvořit?

ad hoc přístup

The síť ad hoc Umožňuje zařízením v síti sdílet informace mezi sebou a také mít přístup k internetu. Když máte tento typ sítě, centrální bod odpadá a počítače spolu komunikují přímo.

S ohledem na to musíte k vytvoření ad-hoc přístupového bodu použít okno MS-DOS. Předtím musíte znát rozhraní sítí Wi-Fi připojených k vašemu zařízení. Proto musíte vstoupit do okna CMD.

Umožňuje vám to okno CMD nebo příkazového řádku spustit kódy Je to velmi užitečný příkazový řádek a získáte základní nastavení počítače. Chcete-li jej spustit, stačí stisknout klávesu Windows + R, napsat cmd a stisknout enter.

Když je již spuštěn, napíšeme ovladače netsh wlan show a uvidíme různé karty dostupné v počítači. Možnost Podporovaná hostitelská síť musí být nastavena na ano, aby byla provedena.

Pak ve stejném okně MS-DOS (CMD) Píšeme netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=(název sítě) key=(heslo). Poté bude vaše síť nakonfigurována.

Zbývá pouze povolit. Děláme to psaním netsh wlan start hostednetwork a připraven. Můžeme začít používat náš hotspot. A pokud jej někdy budete chtít zastavit v práci, stačí napsat netsh wlan stop hostednetwork. Pokud jste si Windows ještě neaktivovali a chcete vědět, jak aktivovat Windows 10 trvale bez programů, můžete si přečíst tento článek.