Saltar al contenido

Jak vytvořit, umístit a použít výsledkovou tabuli v Minecraftu, abyste viděli život – Srovnávací tabulka Minecraft

24 de agosto de 2022

Minecraft je velmi široká hra s mnoha mechanikami a místy k prozkoumání, nicméně někteří pokročilejší hráči mohou potřebovat trochu více technických možností. Dnes mluvíme o jedné z těchto technických funkcí: Jak používat výsledkovou tabulku.

Jak se používá výsledková tabulka?

Scoreboard je složitý systém, proto se v tomto článku pokusíme vysvětlit jeho fungování co nejjednodušším způsobem. Jak jsme již zmínili, výsledkové tabulky se používají pouze příkazem. Než je však budete moci používat, musíte nejprve znát jejich parametry.

Existuje pouze jedna výsledková tabulka a každý jiný typ skóre je považován za cíl. Tento koncept je velmi důležitý, protože přidat a „nová“ výsledková tabulka, musí být přidán gól.

Skóre na góly se nezobrazuje; aby hráči viděli své skóre, musíte použít setdisplay, setdisplay umožňuje přidat místo, kde se bude skóre zobrazovat, ať už je to postranní panel nebo na obrazovce, kde jsou uživatelé online.

Každý hráč může držet štítky uloženy ve výsledkové tabulce. Značky jsou uloženy pro entitu, nikoli jako součást jakéhokoli cíle.

Řídicí panel dokáže rozpoznat skupiny entit jako zařízení. Tento parametr byl navržen pro multiplayerové servery, kde se konají soutěže, a určí, zda se hráči ve stejném týmu mohou navzájem napadat, zda můžete vyhrát jako člen týmu atd.

Parametr: Cíle

Nejdůležitějším parametrem desky jsou cíle. Cíle jsou v podstatě každý jiný parametr, který hra bude počítat jako skóre, ať už jde o počet zabití nebo něco jiného. Je zajímavé vědět, že své věci můžete získat zpět, jakmile zemřete v Minecraftu. Tento parametr má zase tři parametry, které definují jeho chování.

Parametr ‘název’ je identifikátor, který se používá interně. Toto jméno musí být jedinečné, protože všechny technické funkce ve hře budou tento název používat k odkazování na váš cíl.

Parametr ‘zobrazované jméno’ je identifikátor, který se používá externě. Toto jméno nemusí být jedinečné a toto jméno uvidí hráči.

Parametr ‘kritéria’ (Criteria) to bude určovat chování cíle. V zásadě je tento parametr tím, co určuje, co bude cíl počítat. Brzy si povíme více o možných kritériích, ze kterých si můžete vybrat.

Parametr ‘skóre’ je přesně to, co napovídá jeho název: Aktuální skóre každé entity v cíli. Tento parametr lze zvýšit nebo snížit pomocí příkazů. Myšlenka je taková, že pokaždé, když hráč získá body, aktivuje se příkaz, který tento parametr zvýší. Desku lze také nakonfigurovat tak, aby se tento parametr zvyšoval s herními událostmi, jako jsou úmrtí.

Parametr ‘držitel skóre’ Je to jméno hráče nebo subjektu, který vlastní cílové body.

Parametr: Kritéria

V podstatě tento parametr říká cíli, co má počítat, aby zvýšil něčí skóre. Tento parametr lze nastavit tak, aby počítal zabití, získané zkušenosti, smazané úrovně atd.

umístit záložky

V příkladu na obrázku použijete ‘playerKillCount’, který bude počítat počet hráčů, které jste zabili. Pokaždé, když je zabit další hráč, skóre se zvyšuje.

příkazy

Nyní znáte všechny parametry Scoreboardu. Dalším krokem bude, abyste se naučili používat příkazy, které je nastavují a upravují.