Saltar al contenido

Jak vytvořit tisknutelné záložky v aplikaci Microsoft Publisher

21 de agosto de 2022

Publisher je jedním z nejužitečnějších nástrojů od společnosti Microsoft a je také velmi snadné jej používat k provádění mnoha úkolů. Pokud se chcete naučit, jak vytvořit záložky pro tisk na Microsoft Publisher Přečtěte si návod, který jsme pro vás připravili.

Pravdou je, že nástroj, o kterém dnes diskutujeme, je jedním z nejvíce podceňovaných, ale s Publisherem můžete vytvářet vysoce kvalitní loga a mnohem, mnohem více. Můžete si dokonce vyrobit vlastní přepážky pro své knihy.

Pokud máte rádi literaturu, je nejlepší mít jich pár záložky připraveni na vaše čtenářské dny. Pomocí nástroje Microsoft Publisher je možné velmi snadno vytvářet naše personalizované záložky.

Jak vytvořit tisknutelné záložky v aplikaci Microsoft Publisher

Pomocí Microsoft Publisheru je možné vytvořit mnoho různých dokumentů, šablon a dokonce máme možnost vytvořit záložky. V každém případě pro správné vytvoření záložky musíte vzít v úvahu různé aspekty, kterým se budeme věnovat v návodu, který jsme pro vás připravili.

Nastavte list pro vytvoření záložky

Jedním ze základních aspektů pro vytvoření vhodné záložky je připravit její rozměry. Abychom to mohli udělat, musíme nakonfigurovat náš list, podle následujících kroků přizpůsobte pracovní prostor tak, aby vytvořil oddělovač:

 1. Spusťte program Microsoft Publisher, v části Nový dokument vyhledejte další velikosti prázdných stránek.
 2. Možnosti související s velikostí stránek programu, tlaky na Vytvořit novou velikost stránky.
 3. Pojmenujte novou velikost stránky, přejděte na Typ rozvržení a vyhledejte možnost Více stránek na každém listuKlikněte na to.
 4. V cílové velikosti listu musíte vybrat možnost A4.
 5. Je čas nakonfigurovat velikost našich záložek, pro to jsem použil 4 cm na šířku a 20 cm na výšku.
 6. V sekci horizontální mezery nastavte velikost na 0,5 cm.
 7. Chcete-li ukončit konfiguraci, stiskněte tlačítko Přijmout.

Stoh knih

Vytvořte si vlastní záložku právě teď pomocí Microsoft Publisher

Existuje mnoho způsobů, jak vytvořit záložky, ve skutečnosti vše závisí na požadovaném vzhledu. Proto vás zveme, abyste rozvinuli svou kreativitu a vytvořili design, který se vám bude zdát nejlepší, i tak postupujte podle našeho průvodce, pokud máte pochybnosti:

 • Vyberte vlastní velikost listu, kterou jste vytvořili dříve, a přejděte do sekce Vytvořit začít vytvářet záložku. Pamatujte, že proces vytváření záložky je zcela prostý vaší kreativity.
 • Můžete vytvořit konkrétní frázi a použít jakékoli formáty, které považujete za vhodné v šabloně. Stejným způsobem můžete přidat obrázky které vylepší vzhled vaší záložky.
 • Jediným limitem je jistě vaše kreativita, pusťte se do práce a upravte záložku tak, jak chcete. Jakmile práci dokončíte a budete s ní spokojeni, klikněte na sekci Soubor v levé horní části obrazovky.
 • Přejít k tisku, upozornění vyberte vhodný typ čepele a další nastavení. Budete moci pozorovat malý náhled, až budete s výsledkem spokojeni, stiskněte volbu tisku a budete mít své knižní předěly.

A je to, mít vhodnou záložku je tak snadné. Jak uvidíte, je to velmi jednoduchý proces, naopak vás zveme k pokračování v tvorbě, například budete moci velmi jednoduchým způsobem vytvářet pozvánky a obálky v Microsoft Publisher, stačí nechat své popusťte uzdu fantazii a využijte tohoto užitečného nástroje.