Saltar al contenido

Jak vytvořit text, který se hodí do kruhu, a vytvořit kruhový efekt ve Photoshopu

24 de agosto de 2022

Photoshop je výkonný program od známé značky Adobe. Jedním z mocných nástrojů je vytvořit text, který se vejde do kruhu ve Photoshopu. Takže uděláte kruhový efekt. Nestoulajte, zakrátko vám tento trik vysvětlíme v jednoduchých krocích.

V současnosti je to nejpoužívanější nástroj na trhu pro retušování a úpravu fotek, reklam, log, marketingu a všeho možného. Do prodeje byla uvedena v roce 1990 a od té doby je jím software preferovaný grafickými designérywebmasteři, fotografové a designoví nadšenci.

Jaké jsou výhody používání Photoshopu

logo photoshop

Tento program vám nabízí mnohem více výhod, než si dokážete představit, díky jeho užitečným nástrojům a filtrům je možné obnovit starou fotografii, která byla časem poškozena; umožňuje také odstranit prvky z fotografie a také vložit nové prvky retušovat obrázek podle svých představ a potřeb.

Zajímavé efekty, které můžete dělat ve Photoshopu s textem

Photoshop má kromě výchozích, bezplatných i placených, ohromné ​​množství filtrů a štětců, které lze kombinovat vytvářet texty s jakýmkoliv typem povrchové úpravy to vás může napadnout; ve Photoshopu jsou možné všechny druhy efektů od vytváření textů s 3D vzhledem až po texty s písmeny vyrobenými z cukroví, ovoce, kamenů nebo kovu.

Je nemožné vědět, jak vytvořit všechny možné efekty ve Photoshopu, ale ano je velmi důležité znát nejzákladnější účinky, což budeme muset udělat ve většině návrhů, které nám budou předloženy; Při tvorbě log je velmi běžné udělat kruhový efekt s textem, který se hodí do kruhu, to je ústřední téma tohoto článku.

Jak vytvořit text, který se obtáčí kolem kruhu ve Photoshopu?

test ve photoshopu

Způsob, jak vytvořit tento zajímavý kruhový efekt, je obtékání textu kolem kruhu. Je to stejné pro všechny verze Photoshopu. Od verze CS2 výše. Prvním krokem bude mít náš projekt otevřený a klikněte na nástroj Eclipse. Nachází se uvnitř panelu nástrojů na levé straně obrazovky.

Nyní vytvoříme kruh požadované velikosti. Ta se vykreslí při tažení kurzoru nebo ukazatele (pro dokonalý kruh musíme podržet Shift). Tímto způsobem uvidíme novou vrstvu s výchozím názvem «Shape 1» v panelu vrstev. Výše zmíněný panel se nachází na pravé straně obrazovky.

co následuje, je Klikněte na textový nástroj. Nachází se v nástrojové liště a okamžitě přesuneme ukazatel směrem k plátnu, dokud nedosáhneme těsně nad čáru kruhu; když to uděláme, řečený ukazatel změní tvar; změna kurzoru znamená, že text, který budeme psát, se automaticky upraví na vodicí čáře.

Napíšeme text, který chceme přizpůsobit do tvaru kruhu, který jsme při psaní vytvořili, bude každé písmeno textu zavedeno po jeho obvodu, protože funguje jako vodicí čára; Tím se vytvoří nová textová vrstva a my ji uvidíme nad vrstvou kruhu.

Abychom to dokončili, potřebujeme pouze upravit polohu textu a k tomu vybereme nástroj pro přímý výběr, který se nachází na panelu nástrojů, a umístíme ukazatel nad text. Když to uděláte, některé vodítka, kterými můžeme přetažením změnit polohu textu a přizpůsobit jej uvnitř nebo vně obvodu nebo tahu kruhu.

Konečně

Pokud chceme, aby byl ve Photoshopu vidět pouze text s kruhovým efektem, musíme při výběru kurzorem pouze eliminovat obrys kruhu nebo jej skrýt v možnostech, které nám ukazuje. Stejně můžeme upravit i velikost, barvu a písmo při kliknutí na text, který jsme umístili.

Není pochyb o tom, že Photoshop je jedním z nejlepších programů, které můžeme použít k retušování obrázků. Je to ale také nástroj s určitou mírou složitosti. Chce to hodně cviku a učení. Musíte začít se základy a přizpůsobení textu kruhu bude dobrým začátkem pro začátek ve světě designu.