Saltar al contenido

Jak vytvořit soubor PDF s datem vypršení platnosti a nelze jej vytisknout

29 de julio de 2022

Zabezpečení souborů PDF slouží k zabránění extrahování obsahu. V tomto smyslu je nezbytné zvolit nástroje, které nám umožní chránit naše dokumenty. Doporučujeme vám přečíst si tento článek, se kterým se to dozvíte Jak vytvořit soubor PDF s datem vypršení platnosti a nelze jej vytisknout

Editační nástroj „Nitro Pro“.

Nitro Pro je aplikace, která umožňuje vytvářet a upravovat soubory PDF. Dříve byl tento program známý jako «Nitro PDF Professional» a v současné době je velmi populární pro své různé funkce.

Nitro Pro je software pro osobní a profesionální použití. Tento program je kompatibilní se systémem Windows a umožňuje pracovat s několika soubory PDF současně. Navíc přidává nástroj Adobe Acrobat a usnadňuje vytváření digitálního podpisu i certifikaci ID.

Jak vytvořit soubor PDF s datem vypršení platnosti a nelze jej vytisknout

Pokud chcete vytvořit soubor PDF s datem vypršení platnosti a také přidat možnost zabránit tisku, můžete použijte nástroj zabezpečení PDF pro software Adobe Acrobat Reader nebo Nitro Pro Pak můžete změnit výchozí čtečku PDF ve Windows podle svých preferencí. Zveme vás k provedení všech kroků, které vysvětlujeme níže.

Stáhněte si nástroj zabezpečení PDF pro Adobe Acrobat

Nejprve si musíte stáhnout a Nástroj zabezpečení PDF ve své bezplatné zkušební verzi. Chcete-li tak učinit, otevřete aplikaci Acrobat Reader a klikněte na „Nástroje“. Poté najděte možnost „Protect“ a stiskněte tlačítko „Add“. Okamžitě se otevře oficiální stránka Adobe.

Vytvořte si uživatelské jméno a heslo a pokračujte ke stažení bezplatné verze ochranného nástroje, abyste mohli upravit možnosti zabezpečení z programu Adobe Reader.

Spravujte možnosti zabezpečení souboru PDF

Vyberte možnost «Posouzení» a vyberte soubor PDF na vašem pevném disku. Poté klikněte na tlačítko «OK». Vyberte možnosti zabezpečení podle svých preferencí a zkontrolujte „Nastavení data vypršení platnosti“. Pomocí kalendáře uveďte datum a zaškrtněte políčko „Použít heslo“. Do PDF tedy můžete vložit heslo, aby jej nebylo možné změnit.

Nezapomeňte zrušit zaškrtnutí políčka „Povolit tisk“. zabránit tisku souboru PDF. Poté stiskněte tlačítko „Vytvořit“. Tímto způsobem budete moci vytvořit soubor PDF s datem expirace a zablokováním jeho tisku. Ujistěte se, že jste nastavili Adobe Reader PDF jako výchozí čtečku, abyste mohli soubor automaticky otevřít z této aplikace.

pomocí notebooku

Stáhněte si nástroj Nitro Pro Tool

Další alternativou k vytvoření souboru PDF s datem vypršení platnosti a s omezení dojmu je program Nitro Pro. Tuto aplikaci si můžete stáhnout z oficiálních stránek gonitro.

Po stažení instalačního balíčku do počítače spusťte soubor Instalace Nitro Pro a počkejte několik sekund, než se program nainstaluje do vašeho systému.

Použijte program Nitro Pro

Otevřete aplikaci Nitro Pro z Windows. Na panelu nástrojů uvidíte rozhraní obsahující různé možnosti. Klikněte na «Soubor» a vyhledejte soubor PDF na pevném disku. Vyberte dokument, který chcete chránit a stiskněte tlačítko „Otevřít“.

Nastavte heslo pro úpravu souboru PDF

Přejděte na kartu „Chránit“ a poté na „Zabezpečení heslem“. Zaškrtněte políčko „Vyžadovat heslo ke změně nastavení zabezpečení“. K tomu budou aktivována dvě textová pole nastavte heslo a potvrďte jej.

V možnosti „Tisk povolen“ vyberte „Žádný“ a stiskněte tlačítko „Dokončit“. Ostatní uživatelé tak nebudou moci vytisknout soubor PDF, který jste vytvořili.

Nastavte datum vypršení platnosti

Vyberte kartu „Protect“ a poté «bezpečnostní certifikát». Budete tak moci spravovat konfiguraci razítka s digitálním datem a časem pro stanovení konce platnosti certifikátu. Nakonec stiskněte „OK“ a ověřte změny ve vlastnostech zabezpečení.