Saltar al contenido

Jak vytvořit publikaci k tisku ve formátu knihy v aplikaci Microsoft Publisher

15 de julio de 2022

Tiskařský lis je jedním z nejdůležitějších nástrojů, které se objevily v technologický pokrok lidstvaa to proto, že před patnáctým stoletím (stoletím, kde se poprvé objevila) měla jen malá část bohaté populace dostatek zdrojů na nákup knih, protože byly drahé.

Proto, když se tento proces začal komercializovat, už to nebylo tak malé procento lidí, kteří uměli texty. Vzhledem k enormní úspoře času plynoucí z tvorby knihy nebo textu by mohla být mnohem snadněji dodána všem lidem.

Tiskový stroj aktuálně běží díky různé počítačové programy které umožňují provádět tento proces velmi jednoduchým způsobem, takže na něj může udělat dojem každý. Programy jako Microsoft Publisher jsou pro tento úkol speciální, protože se snadno používají.

Co je Microsoft Publisher?

Publisher je aplikace společnosti Microsoft, jejímž účelem je DTP v rámci programu pomocí kterého můžete přidávat iniciály do odstavců textu, vytvářet a používat textová pole, přidávat tvary, vytvářet logo atd. Tedy srovnání s Microsoft Word, což je v podstatě další generátor textu. Vidíme, že Publisher se více zaměřuje na design dokumentů, na rozdíl od Wordu, který se více zaměřuje na korektury.

Stručně řečeno, s Publisherem můžeme navrhovat a personalizovat texty, publikace nebo marketingové materiály které se chystáme vytvořit. Což je mnohem jednodušší než ve Wordu, protože program je integrován s řadou šablon, které šetří spoustu času.

Jaký je formát knihy?

Je již zřejmé, že vydavatel vlastní různé typy šablon usnadnit proces design do textu, měli bychom používat pouze ten, který se nám zdá nejvhodnější. Mezi nimi můžeme vidět formát knihy, pomocí kterého můžeme text simulovat jako knihu.

To znamená, že když to aplikujeme automaticky, program nám to ukáže tak, že to vypadá jako kniha, kde pozorujeme, že písmo není kolmé na list, ale že zůstane vodorovně orientace se svým písmem vzpřímeně.

K čemu je formát knihy?

Formát knihy má mnoho využití, naznačují to hlavně studie neunavuje oči kvůli účinku čtení vlak. Tedy čtení, kde musíte číst extrémně dlouhý řádek, kvůli kterému většinou čtenáři při sestupu k dalšímu ztratí orientaci a vyčerpá se.

Proto je s tímto formátem mnohem snazší číst široké a hluboké texty. Kromě toho, když seskupíme a sešíváme kus psaní v tomto formátu, je mnohem snazší jej přepravovat, na rozdíl od vodítek celých listů, z nichž některá se snadno ztratí.

Jak vytvořit publikaci k tisku ve formátu knihy v aplikaci Microsoft Publisher?

Nejprve musíme pochopit, že v závislosti na velikosti listu, na který budeme tisknout, budou podléhat rozměry knihy. Příklad, pokud použijeme list A3, tiskneme na formát A4 (což je polovina A3). K tomu musíme vstoupit (Vydavatel > více velikostí stránek > vytvořit nový).

Kliknutím na «vytvořit novou velikost stránky», otevře se nové okno, kde do pole okraje napíšeme polovinu používaného listu (přesné rozměry si můžeme vyhledat na internetu a polovinu najít). Pokud například použijeme listy A4 (210 x 297 mm), musíme vložit listy A5 (148 x 210 mm).

nastavit velikost bílý list aplikace Microsoft Publisher

Je důležité vybrat «design brožury»protože s ní dáme dojmům podobu knihy. Upravujeme okraje podle našich preferencí a přijímáme. Vydavatel poté vydá nový komentář pro automatické vkládání stránek, je to přijato a hotovo. Jediné, co musíte udělat, je vytvořit obsah.

Nyní, když představíme všechny texty, obrázky a další objekty, které chceme vytisknout, stiskneme (Ctrl + P)ověříme, že je vše v pořádku v náhledY přijímáme. Automaticky budeme mít v naší tiskárně dokument s designem rychlé a snadné knihy.