Saltar al contenido

Jak vytvořit přechodové barevné okraje na fotografiích v Canva

23 de julio de 2022

Dnes vám řekneme o některých nástrojích, které můžete použít s Canva. Pokud chcete vědět jak vytvořit okraje s barevným přechodem na fotografiích v Canva pokračujte ve čtení tohoto návodu.

V několika jednoduchých krocích můžete vybarvit rám v Canva. Chcete-li to provést, začněte přihlášením na web Canva pomocí svého účtu. Nezapomeňte, že pokud nemáte vytvořený profil, můžete to udělat zdarma pomocí údajů z vašeho účtu Google nebo Facebook.

Jakmile se přihlásíte, na hlavní stránce klikněte na vytvořit design. Vyberte si pro libovolný z návrhů, které chcete vytvořit. Můžete změnit barvu okrajů určitých rámečků.

Jak přidat barvu do rámu v Canva v několika krocích

Některé rámečky, které můžete přidat ke svým obrázkům, mají možnost přizpůsobit barvu okraje. Pokud máte bezplatnou verzi, můžete ji změnit na plné barvy.

Rámečky, které mají možnost změnit barvu svých okrajů, jsou na konci seznamu, proto doporučujeme kliknout Všechno vidět v horní části nabídky Rámečky.

Pouze prémiová verze Canva vám nabízí snímky s přechodovými okraji. Když si vyberete kteroukoli z nich, můžete z panelu nástrojů, který máte v horní části obrazovky, vybrat barvy, které chcete zkombinovat do přechodu.

Chcete-li to provést, musíte se umístit na kartu Položky a poté vstupte do sekce Rámečky. Poté klikněte na Všechno vidět zobrazit všechny možnosti, které Canva nabízí.

Až uvidíte ten, který chcete použít, klikněte na něj, abyste jej přenesli do editačního listu. Vždy pamatujte na výběr nejprve rám a potom obrázek. Tímto způsobem bude obrázek ohraničen ohraničením, které umístíte.

Upravte požadovanou velikost a barvy. Až budete hotovi, nezapomeňte uložit změny a stáhnout obrázek do knihovny.

Je třeba poznamenat, že nezáleží na tom, zda jste umístili okraj nebo rám, stále můžete k obrázkům přidávat efekty, například můžete vytvořit pixelovaný efekt v Canva, aniž byste ovlivnili přechod, který přijde později.

Jak vytvořit přechodové barevné okraje na fotografiích v Canva

Ačkoli, jak jsme již zmínili, k získání okraje s přechodem na obrázku musíte mít přístup k verzi Premium (totéž, pokud chcete na fotografie umístit barevné přechody), necháme vás některé triky, které můžete použít z bezplatné verze.

Když vyberete rámeček, který nemá žádné ohraničenímůžete změnit barvu středu na plnou barvu z palety barev a poté přidat znovu stejný rámeček, ale o něco menší, abyste vytvořili efekt ohraničení.

Chcete-li to provést, vyberte jeden z rámců, které máte na kartě Položky. Klikněte na ikonu tří bodů, které máte na panelu nástrojů v horní části obrazovky.

Odtud klikněte na ikonu válečku nebo na paletu barev. Vyberte si jednu z barev. Vraťte se do sekce rámy a vyberte stejné ohraničení, jaké jste použili dříve. Upravte jeho velikost tak, aby byla menší a tvořila okraj.

bílý plátěný tablet

Pak vyhledejte jeden z obrázků, ze kterých máte Nahrajte soubory nebo si vyberte některý z obrázků, které vám Canva nabízí ze záložky Fotografie.

Dalším způsobem, jak přidat barvu do obrázků, je pomocí pozadí s přechodem z karty Pozadí a hledejte ten, který má spád. Poté umístěte obrázek na pozadí a upravte jeho průhlednost nebo přidejte filtr, který bude odpovídat přechodu.

Konečně, můžete použít kterýkoli z přechodů Co máte na kartě? Degradovaný. Pokud chcete, můžete přidat stejný tvar s o něco menší velikostí, abyste vytvořili efekt ohraničení.

Umístěte obrázek nahoru a doplňte jej úpravou jeho průhlednosti tak, aby byl vidět gradient pozadí. Stačí popustit uzdu své fantazii pomocí všech nástrojů.

Doufáme, že tyto nástroje, které poskytujeme, byly pro vás užitečné. Pokud máte dotazy k tomuto článku, můžete je zanechat v komentářích, abychom vám mohli pomoci. Na Miracomosehace.com máme další související články, jako je vytváření přání k narozeninám nebo jak vytvořit fotografickou koláž, která se vám může hodit.