Saltar al contenido

Jak vytvořit pozvánku a obálky v aplikaci Microsoft Publisher

31 de julio de 2022

Patříte k lidem, kteří raději dělají věci? Líbí se vám základy designu? Pokud to, co hledáte, je program, pomocí kterého můžete navrhnout a pozvánka s uživatelsky přívětivým rozhranímzde vám krok za krokem představíme, jak vyrobit pozvánku a obálky v programu Microsoft Publisher, který je součástí balíku Microsoft Office.

Vytvořte pozvánku s obálkou v aplikaci Microsoft Publisher

Vytvořte soubor zdroje dat: Zde musíte umístit seznam hostů s uvedením jejich jmen, příjmení, adresy, provincie a města, protože tato pole budete potřebovat později. Můžete to udělat v aplikaci Microsoft Word nebo Excel a uspořádat je podle sloupců a záhlaví.

Vytvořte design karty: Můžete to udělat pomocí šablony nebo v novém souboru. V tomto kroku nakonfigurujte písmo, barvy, textová pole atd. s formátem, který budete používat, a jakýmkoli dalším požadovaným příslušenstvím.

Proveďte hromadnou korespondenci pro vaši pozvánku

  • Přejděte na hlavní lištu, klikněte na záložku Vyberte data.
  • Poté stiskněte Vyberte existující seznam, tam najděte a otevřete soubor, který jste vytvořili jako zdroj dat.
  • Otevře se okno příjemci hromadné korespondence, tam bys mohl organizovat Dvěma způsoby:
  • První způsob, jak to udělat, je vzestupně nebo sestupně kliknutím na záhlaví polí, buď podle příjmení, jména, adresy, provincie nebo lokality.
  • Druhý způsob, jak to udělat, je v sekci Omezit seznam příjemců klikněte na organizovatkde se otevře další okno
  • v záložce Řazení záznamů můžete určit, podle kterého pole chcete soubor seřadit, a poté klikněte na přijmout.
  • Po provedení výše uvedených nastavení klikněte na přijmout.

Vložte slučovací pole pro vaši pozvánku

Nyní se umístěte nad místo na kartě, kde chcete, aby se zobrazilo jméno hosta, přejděte na kartu vložit slučovací poleobjeví se seznam s názvy polí, klikněte na pole název. Klikněte na záložku Náhled výsledků. Y pokud nejste spokojeni se vzhledem karty, proveďte potřebné úpravy.

Nakonec klikněte na záložku dokončit a spojita poté klepněte na Kombinujte při tisku, takže můžete uložit svůj soubor a provést jakékoli budoucí úpravy.

Vytvořte obálku pro své pozvánky pomocí aplikace Microsoft Publisher

Konfigurace obálky: Přejít na Soubor, Archivstiskněte NovýV okně, které se objeví, klikněte na Více velikostí prázdných stránek; Pokud chcete nakonfigurovat konkrétní velikost, přejděte do části Personalizované; potom klepněte na vytvořit novou velikost stránky, v dialogovém okně, které se zobrazí, proveďte příslušná nastavení; v typu designu klikněte na Na.

Chcete-li vybrat výchozí velikost, přejděte do sekce předem určeno, klikněte na kategorii ObálkyPak dovnitř Integrované šablony, klikněte na velikost obálky, kterou potřebujete. Pro styl barev a písem klikněte na Přizpůsobit, tam nakonfigurujete barvy a písmo nebo zvolíte standardní styl. Jakmile provedete nastavení, klikněte Vytvořit.

Přidejte data odesílatele a příjemce pomocí aplikace Microsoft Publisher

Přejděte na kartu nakreslit textové pole, pro vygenerování pole vlevo nahoře. Klikněte na záložku KorespondencePak dovnitř vyberte příjemcea v seznamu, který se zobrazí, klikněte na Použijte existující seznamvyhledejte soubor a klikněte na OTEVŘENO; tímto způsobem můžete propojit hlavní soubor s datovým souborem. Zobrazí se vám rámeček se všemi poli, pokud jste spokojeni, klikněte na přijmout.

Poté klikněte na záložku blok adresyv okně vložte blok adresy Po kliknutí nakonfigurujte data a způsob, jakým se mají zobrazovat v obálce v náhledu přijmout, k dokončení tohoto procesu.

rozhraní vydavatele

Po tomto procesu bude tabulka vygenerována. Přejděte na kartu Formátpoté stiskněte nástroj textové pole a nastavte zarovnání. v nástroje pro kreslení klepnutím na vodítka okrajů zarovnejte svisle. Zde můžete nakonfigurovat velikost pole, písmo a další.

Víte, jak snadné je vytvořit pozvánku a obálky v aplikaci Microsoft Publisher? Pokračujte a vytvořte si pozvánky s příslušnou obálkou, vše, co potřebujete pro skvělý design, máte na dosah ruky. Pokud byl pro vás tento článek užitečný, neváhejte ho sdílet.