Saltar al contenido

Jak vytvořit omezený obsah ve WordPressu – omezit určitý obsah

26 de agosto de 2022

Lidé, kteří pracují na vytváření svých webových stránek pomocí WordPress, mohou najít širokou škálu výhod pro přizpůsobení svých stránek. Od svého vzniku aktualizuje a implementuje nové widgety, které pomohly jeho solidnosti, jako je např vytvořit omezený obsah ve WordPressu nebo omezit nějaký obsah.

Zejména pokud nechcete, aby vaši stránku viděli lidé, kteří k tomu nemají oprávnění, naučíme vás, jak tento proces provést v několika krocích.

Umět to není příliš složité a k aktivaci této akce stačí jen pár kroků a vaši stránku uvidí pouze lidé, které si vyberete. V závislosti na jeho roli si můžete vybrat, zda vás uvidí pouze ti uživatelé, kteří jsou registrovaní, nebo redaktoři, přispěvatelé, autoři.

Proč vytvářet omezený obsah ve WordPressu

A budete se divit, proč chci vytvářet omezený obsah ve WordPressu – omezit část obsahu, pokud naopak chci, aby můj web vidělo mnoho lidí. Je to dobrá otázka a měla by několik odpovědí. Ale jedním z nich by bylo, že pokud chcete získat nové uživatele, kteří se registrují na vaše stránky s touto možností, dosáhli byste toho.

omezený obsah wordpressu

Je také možné, že k tomu dojde, pokud chcete, aby čtenáři, kteří se identifikují, mohli stáhnout soubor… . Existuje mnoho důvodů, proč chcete omezit obsah ve wordpressu a v tomto článku vás krok za krokem naučíme, jak na to.

Jak omezit obsah ve WordPressu

Než začnete podrobně popisovat kroky, které je třeba dodržet, měli byste vědět, že když tuto možnost povolíte, vaše příspěvky uvidí pouze lidé, kteří mají přístup. Z tohoto důvodu je důležité, abyste porozuměli rolím a věnovali jim velkou pozornost wordpress sahají od předplatitele, přispěvatele, autora, editora a správce.

Měli byste také mít na paměti, že pokud přejdete do nabídky na levé straně obrazovky a vyberete možnost vstupu a poté vyberete nový záznam, objeví se přidání názvu a vlevo pole s možnost viditelnosti.

Ale pokud tuto možnost zachytíme, uvidíme, že odtud nemůžeme omezit vstup na uživatele, kteří nejsou přihlášeni.

Takže když provádíme tuto akci, musíme k tomu použít a zapojit které najdeme v nabídce na levé straně obrazovky. Vybereme pluginy, pak přidáme nové a otevře se sekce s nápisem přidat pluginy, při hledání umístíme slovo Omezit obsah, poté se objeví. Nyní klikneme na tlačítko nainstalovat.

omezit obsah wordpressu

Poté se objeví rámeček s názvem Aktivovat, uděláme klip a ten nás přenese na obrazovku pluginů. Nyní jej musíme nakonfigurovat tak, aby omezoval obsah na uživatele, kteří nejsou přihlášeni. Jdeme do nabídky vlevo a vybereme možnost Nastavení a v Nastavení vybereme možnost Omezit obsah.

Zobrazí se řada možností, které musíme vyplnit, nejprve umístíme zprávu obsahující omezení, které uvidí lidé, kteří chtějí vstoupit na náš web.

Vytvořte zprávu s omezeným obsahem

Vrátíme-li se k výše uvedenému, napíšeme, co chceme, například „pro zobrazení tohoto obsahu se musíte zaregistrovat” nebo máte také možnost napsat zprávu každému uživateli v závislosti na jeho úrovni. Poté, co je hotovo, klikneme na možnosti uložení. Nyní pokaždé, když vložíte nový záznam na konec obsahu, objeví se sekce se slovy Omezit tento obsah.

Po provedení tohoto postupu se zobrazí, na kterou úroveň uživatele je omezení zaměřeno. V tomto případě si musíte vybrat nebo vybrat předplatitele, aby obsah webové stránky viděli nebo měli přístup pouze uživatelé, kteří se zaregistrují.

Návrh, měli byste také zaškrtnout políčko s nápisem Skrýt zdroj? aby neměli přístup k RRS. K vašim článkům mají přístup pouze registrovaní lidé.