Saltar al contenido

Jak vytvořit obsah v Dokumentech Google? – Automatický index

16 de julio de 2022

Dokumenty Google jsou textový procesor a tabulkový procesor, jsou velmi kompletní. Umožňuje vám upravovat, vytvářet nové dokumenty a publikovat dokumenty online, což vám šetří čas. Pokud chcete používat tento výkonný procesor, stačí mít účet Gmail a internet, abyste mohli používat všechny funkce Dokumentů Google.

Jaký je správný způsob vytvoření indexu v Dokumentech?

Pokud chcete uspořádat své dokumenty pomocí Dokumentů, ukážeme vám správný způsob, jak vytvořit index v Dokumentech Google. Rejstříky umožňují vidět obsah dokumentu, každý prvek rejstříku je propojen s nadpisy nebo nadpisy dokumentu.

Pokud pracujete na počítači takhle to vytvořit. Otevřete soubor v Dokumentech Google, například prázdný list. Na místo, kde chcete vytvořit index, kliknete. Na liště nahoře uvidíte možnost Vložit, kliknete. zobrazí se vám menu, ve spodní části této nabídky je možnost Index. Poskytnou vám možnosti vytvoření indexu, stačí si vybrat tu, která se vám zdá nejlepší.

V případě práce z Androidu není možnost vytvořit index k dispozici. Pokud používáte iPhone nebo iPad, pro přístup k možnosti Index musíte ujistěte se, že je zapnutá možnost Rozvržení tisku a dokument, kde se chystáte vytvořit rejstřík, musí být již hotový, to znamená, že text musí být naformátován ve stylu záhlaví nebo nadpisu. Poté jsou kroky podobné předchozímu odstavci.

Mohu do Dokumentů Google vložit obsah kamkoli chci?

Stejně jako rejstříky i obsah nám pomáhá rychleji najít to, co potřebujemepokud se jedná o dlouhý dokument, obsah nebo rejstřík nám pomůže najít se najednou v tom, co nás zajímá, na tuto otázku odpovíme, můžete v Dokumentech Google vložit obsah kamkoli chci?

Pokud ji můžete vložit tam, kde uznáte za vhodné, stačí musíte zvolit pozici, na které se má obsah zobrazit. Mnoho textových procesorů má možnost vytvářet tyto obsahy automaticky, stačí o to požádat a Dokumenty Google tuto možnost mají. Musíte pouze říci Google Docs, jak to chcete, je nutné uvést, kde jsou titulky a titulky, k tomu musíte použít možnost záhlaví.

Když skončíte s nadpisy, je čas vytvořit obsah, stačí kliknout na vložit, v poslední části nabídky, která se otevře, vyhledejte obsah nebo rejstřík a vyberte ten, který se vám líbí. Také by vás mohlo zajímat, jak vkládat obrázky do Dokumentů Google.

Jak vycentrujete tabulku v Dokumentech Google?

Pokud jste vložili tabulku a chcete její obsah vycentrovat, je to snadné. Chcete-li vycentrovat veškerý obsah tabulky, musíte vybrat celou tabulku a myší nebo pravým tlačítkem kliknout dovnitř tabulky, zobrazí se nabídka, vyhledejte Možnost vlastností tabulky.

Zobrazí se rámeček s vlastnostmi tabulky, jako jsou: okraje tabulky, barva pozadí buněk, vertikální zarovnání buněk, rozměry, výška každé buňky a zarovnání tabulky . V Zarovnání tabulky si vyberete, jak chcete, aby to vypadalo, v tomto případě na střed, vyberte možnost na střed a klikněte na Přijmout.

Jak upravit obsah v Dokumentech Google

Jak přizpůsobit a přiřadit design ke svým stolům?

Chcete-li přizpůsobit a přiřadit návrh svým tabulkám, měli byste to udělat, již v dokumentu Dokumenty Google vyberte buňku nebo buňky, které chcete změnit, na panelu nástrojů vyberte klikněte na styl, který chcete použítbuď změňte barvu ohraničení, šířku ohraničení nebo barvu pozadí.

Jak mohu upravit již vytvořený obsah?

Pokud musíte upravit již vytvořený obsah, toto je způsob, jak toho dosáhnout. Z počítače, na kterém se chystáte otevřít dokument v Dokumentech Google. Přidejte nové záhlaví nebo upravte záhlaví, které aktualizujete. klikli jste na Aktualizovat a dokument bude připraven. Při kontrole indexu si všimnete, že byl aktualizován. Jakmile bude dokument připraven, Google Docs vám dá možnost sdílet jej poštou, pokud chcete.